Glavni meni

Stipse...

Započeo pit, 09 Jun, 2012, 09:59

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

pit



             Tema je posvecena uglavnom onim facama  koje nikako da se uhvate za novcanik kad na njih dodje red a nikad ne odbijaju mufte klopu i pice. [cheers]
             Sigurno da imate takve u svom okruzenju...ja i previse pa cu navesti par primera.
              Secam se jednog lika znamo se godinama i uvek je na pitanje sta ce da popijes odgovarao pitanjem ''a el moze Tuborg''.Nekoliko godina je on bio u nekom mom drustvu i sad svako plati po neku turu a on NIKAD.Recimo kad polazimo i treba dsa se plati on ili ide u vc ili kao ustane da prica sa nekim. [glavazid]
\            To je nama ostalima bilo tolko smesno da smo jedva cekali kad ce da podjemo da gledamo njegovu predstavu.To se desavalo godimama i taj lik nije bio pod nekom kintom pa mu nismo uzimali za zlo....samo je postao predmet podjebavanja a da nije ni bio svestan.ALI pre nekoliko godina dobi mu tast i tasta neke pare iz Duvanske i lik otvori auto otpad i polako udej pod kintu.Mislim videlo se da se promenlo naesto nabolje u njegovom zivotu ali navika da ne placa je ostala ista.
\        Imam takvih gomilu ali aj da cujem neko vase iskustvo.

ljilja-pei

Na jednoj svadbi smo sedeli sa mojim roðakom, deèko malo stariji od nas, koji je celog dana pu¹io na¹e cigarete. Pomislismo dobro, ne smeta, na stolu su...

Jednog momenta se na¹a kutija Drine ispraznila, nismo odmah izvadili novu, a on izvadi kutiju Lakija iz d¾epa, otvori je, ponudi nas sa po jednom, vrati je u d¾ep i nastavi da pu¹i na¹u Drinu... :) :) :)
Na kraju æe sve biti dobro. Ako nije dobro, znaèi da jo¹ nije kraj.

AndreyRR


GSXR1000

Soli Aluminijuma ?

goranvojska

Citat: GSXR1000 poslato 09 Jun, 2012, 10:15
Soli Aluminijuma ?
el to predavanje iz hemije.?

GSXR1000

Citat: goranvojska poslato 09 Jun, 2012, 11:06
Citat: GSXR1000 poslato 09 Jun, 2012, 10:15
Soli Aluminijuma ?
el to predavanje iz hemije.?
Ceo zivot je predavanje!Najmanje je bitna ta hemija!!!

Alchemist

Citat: goranvojska poslato 09 Jun, 2012, 11:06
Citat: GSXR1000 poslato 09 Jun, 2012, 10:15
Soli Aluminijuma ?
el to predavanje iz hemije.?

ej bre to je moj posao   [prebicute]

elem vezano za temu... znam mali miion takvih pocevsi od onih iz srednje koji su stalno zickali cigare a kad ja ostanem bez istih i trazim dobijem odgovor "jao ne mogu da ti dam imam samo pola pakle treba mi za ceo dan" a dan pre toga mi je recimo uzela poslednju iz pakle... pa onda one divne kolege sa faxa... kad treba da pozajme predavanja da kopiraju uvek su divni i slatki al kad meni treba isto onda je "jao ne mogu treba mi da ucim danas" iako sam pitala da pozajmim na 15 minuta da to iskopiram u kopirnici na faxu...

sto se tice placanja tura... jbg apsolvent sam i kako to ide nisam bas pri parama uvek al kad imam platim turu  [cheers]
You're just jealous cause voices are talking to me

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Plazma Keks

u osnovnoj sam cesto pozamljivao 10-20 din. niko posle toga nije imao meni da pozajmi 5-10din. u srednjoj su svi bili u fazonu, aaa filip ima pare a nikad nece da pozajmi. boli me tuki, nedam nista. stoka nezahvalna. kad je neko normalan, platim bilo sta

Gašpar

Imam drugara koji je uvek tu kada vrtimo ture, onda dodje red na njega, on ispije pice iz prethodne ture, ode do sanka i uzme sebi pice. Nije problem, ali je smesno.

pit



                   Da neko pogresno ne shvati ...nije problem ako neko nema para ...ako je ok lik ima mu placam gde ga god vidim ..problem su ovi koji nisu bas bez kinte a eskiviraju da plate...a s druge strane su prvi da se ogrebu.
                    Recimo ima jedna ekipa s kojima sam se vozio dosta puta ....momci nemaju para za kafane ali zato su njihovi svi dragstori usput....skupe solidarno i piju kolko imaju.

Gavrilo

    Ako neko nije pri paricama, ne postoji problem ,naprotiv .
Ukoliko primetim da namerno eskivira i poku¹ava da napravi budale sve oko sebe, to ne poleri¹em
i takav uglavnom nema vi¹e pristup dru¹tvu.

I naravno, ®ENE NE TREBA DA  PLAÆAJU PIÆE !

Hohštapler

Citat: Gavrilo poslato 09 Jun, 2012, 14:02
I naravno, ®ENE NE TREBA DA  PLAÆAJU PIÆE !

...kakva si ti balkanska ¹ovinistièka seljaèina... ovo je èisto omalova¾avanje ravnopravnosti ¾ena...  ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Gavrilo

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 09 Jun, 2012, 14:12
Citat: Gavrilo poslato 09 Jun, 2012, 14:02
I naravno, ®ENE NE TREBA DA  PLAÆAJU PIÆE !

...kakva si ti balkanska ¹ovinistièka seljaèina... ovo je èisto omalova¾avanje ravnopravnosti ¾ena...  ;)
D¾aba ti kritike, taki sam......

Raja

Sto su puniji sve vece stipse.Moze ceo dan da provede a da se nijednom nepipne za cep i jos ga slusam kako kaze,,ma ja cu sam da se vozim nemogu ja da placam tudje cehove,,Ma kad prijatelju ..Pokusavao sam da ukapiram ali mi neide,koi to momenat dovede do toga da im sitna  kinta postane vaznija od prijateljstva.Nekada kada nismo imali para svadjali smo se svaki put ko ce da plati turu-svi su hteli da plate,a pogledaj ih sad vade po 100din i placaju samo svoje ako urade i to

UFF

Hmmm ti koji rado placaju drugima ture ne bi trebali da misle o tome i broje ko je kome platip jer jebes ti to besplatno pice onda ako ce posle da te pljuje. Ako si jedan od onih koji broji onda. bolje svako sebi da placa cist racun i duga ljubav

CBRR1

ima jedno pravilo,ako nemam sedim kuci i ne cekam da mi drugi plati,a kada imam uvek uzvratim,al nikada ne brojim koliko sta kako sam kome kako je ko meni platio,a Pite ako ceo zivot nisi skapirao da je to bezobrazluk i da vas pravi ludim i da vas iskoriscava,aj jednom aj dvaput al treci put ga odjebete...majmuncina sitna koja se grebe za sitno,i koji vas ocigledno zajebava...navucete ga na full klopu racun tipa glava eura,i ustanete pre njega i prebacite mu racun direkt u facu,ko ga jebe...

pit

Citat: UFF poslato 09 Jun, 2012, 17:00
Hmmm ti koji rado placaju drugima ture ne bi trebali da misle o tome i broje ko je kome platip jer jebes ti to besplatno pice onda ako ce posle da te pljuje. Ako si jedan od onih koji broji onda. bolje svako sebi da placa cist racun i duga ljubav


                Ne kapiram tvoju reakciju...niti ja brojim ture niti sam nikoga licno prozvao...ovde je rec o grebarosima koji imaju kinte.Evo slucaja mog ''drugara '' kome je tesko da mi ponese kesu starih stvrai i suncobranm.
               Znamo se nekoliko godina.Dodjem kod njega kuci prvi put i ja ga vodim u kafanu na rucak.Dodje on kod mene kuci sa zenom opet ga ja vodim na rucak.Idemo na neku voznju grupnu ja platim rucak.Prosle godine dodje u moj kraj kao da idemo na nekuj voznju...uvece ja platim veceru....sutra se vozimo ceo dan jbg ja ogladneo diodjosmo u Nis aj na rucak opet ja platim.Pre 20 ak dana nelka voznja sa nekom ekipom svi placaju neko pice,neko klopu...kad dodje red na njega STIPSA nece nista da naruci a i zene ne sme od njega ni sok....ja naravno ogladneo ....kad da se plati on se kilavi...i naravno ja platim racun a on se kao ljuti sto ga nisam pustio on da plati.... [glavazid]Naravno da sam ga odjebo za sva vremena ....koj ce miu kurac takav druigar.....

CBRR1

Citat: pit poslato 09 Jun, 2012, 17:41
Citat: UFF poslato 09 Jun, 2012, 17:00
Hmmm ti koji rado placaju drugima ture ne bi trebali da misle o tome i broje ko je kome platip jer jebes ti to besplatno pice onda ako ce posle da te pljuje. Ako si jedan od onih koji broji onda. bolje svako sebi da placa cist racun i duga ljubav


                Ne kapiram tvoju reakciju...niti ja brojim ture niti sam nikoga licno prozvao...ovde je rec o grebarosima koji imaju kinte.Evo slucaja mog ''drugara '' kome je tesko da mi ponese kesu starih stvrai i suncobranm.
               Znamo se nekoliko godina.Dodjem kod njega kuci prvi put i ja ga vodim u kafanu na rucak.Dodje on kod mene kuci sa zenom opet ga ja vodim na rucak.Idemo na neku voznju grupnu ja platim rucak.Prosle godine dodje u moj kraj kao da idemo na nekuj voznju...uvece ja platim veceru....sutra se vozimo ceo dan jbg ja ogladneo diodjosmo u Nis aj na rucak opet ja platim.Pre 20 ak dana nelka voznja sa nekom ekipom svi placaju neko pice,neko klopu...kad dodje red na njega STIPSA nece nista da naruci a i zene ne sme od njega ni sok....ja naravno ogladneo ....kad da se plati on se kilavi...i naravno ja platim racun a on se kao ljuti sto ga nisam pustio on da plati.... [glavazid]Naravno da sam ga odjebo za sva vremena ....koj ce miu kurac takav druigar.....
ma jok bre Pite za brojanje ture sam mislio na uffov komentar da ima i takvih da broje,a u svakom segmentu tvojih postova se slazem sa tobom i miliardu posto si u pravu,a sto se tebe samog tice rekao sam ti sta da uradis da ga navuces na klopu i da ga sjebes..i odlicna ti je tema,posto svi mi imamo takve u okruzenju...pogresno si razumeo moj post...a sledeci put idemo na pivo kada se vidimo da pijemo a ja cu do wca kao..? [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [cheers]

pit



                   Ovog sto pije Tuborg nema sanse da niko navuce...mislis da nismo probali nekoliko puta...jednostavno djon obraz.Mada u zadnje vreme smo ga odjebali skoro svi...kad sedne ponekad za moj sto vise ga ne pitam sta pije nego ga preskocim.
                  Inace ima tu pored letnje baste u niskoj tvrdjavi jedan semenkar ekstra lik ...e ovaj grebaros se navuko sad pored njega i celo vece kao nesto prica sa njim a u stvari mu izggricka za to veme kilo semenki.