Glavni meni

Koju mi gumu preporucujete?

Započeo ©OMI-87, 04 Jun, 2012, 13:26

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

©OMI-87

Gume su mi na izdisaju kupujem nove. Misleo sam da kupim Metzeler Sportec M5 .
Sta mi vi preporucujete uzeo bi dimenziju
120/70/zr17
180/55/zr17

To je za Kawasaki zx-6r 2007
Ili mi preporucujete neku drugu dimenziju?

Pozzzzzzz

Jefta

Стави ону димензију коју ти је препоручила фабрика. То су стандардне спортске гуме и не видим зашто би ти требала друга димензија. На gsxr750 имам dunlop roadsmart која ми је одлична. У кривинама одлично држи не троши се много, спорт туринг гума, а и по киши је доста сигурна, пробао лично. Једина замена коју ја узимам у обзир је roadsmart 2. Наравно све зависи шта планираш да приредиш гумама... Јака спортска вожња, или опуштена са повременим завртањем, хоћеш да лепи по сувом, или да ти добро држи по киши...

©OMI-87

Citat: Jefta poslato 04 Jun, 2012, 13:51
Стави ону димензију коју ти је препоручила фабрика. То су стандардне спортске гуме и не видим зашто би ти требала друга димензија. На gsxr750 имам dunlop roadsmart која ми је одлична. У кривинама одлично држи не троши се много, спорт туринг гума, а и по киши је доста сигурна, пробао лично. Једина замена коју ја узимам у обзир је roadsmart 2. Наравно све зависи шта планираш да приредиш гумама... Јака спортска вожња, или опуштена са повременим завртањем, хоћеш да лепи по сувом, или да ти добро држи по киши...
Tako sam planirao da ostavim standardne dimenzije. Meni guma po kisi slabo treba jedino ako me uhvati na putu mada odma stanem:) Guma mi treba da drzi u krivinama po pasovima kad idem a i tu spada kidanje kad je zagrejana. Znaci da drzi dobro.

Kengur

Ako vozis agresivno, onda sto meksa, dunlop gp, super corsa... SC sam vozio i do konaca drzi odlicno. GP nisam probao, ali ga koriste svi za stazu tako da je sigurno odlicna guma. Jeste da traze zagrevanje, ali opet kazem zavisi zasta ti je potrebna...

rboban

Gp i supercorsca SC je za ulicu promasaj, uzmi neku sport gume, izbegavaj supersportske gume za voznju van staze...... provereno slabije drze na nasim ulicama!!!
Ride It Like You Stole It

Charuga

M5 interakt i neces pogresiti drzi isto kao i Dunlop sportsmart samo bolje pada u krivinu a ima i odlicnu trajnost....imao sam ih i sledece gume za moju Kawu bice opet te :)

mareskin

Citat: Jefta poslato 04 Jun, 2012, 13:51
Стави ону димензију коју ти је препоручила фабрика. То су стандардне спортске гуме и не видим зашто би ти требала друга димензија. На gsxr750 имам dunlop roadsmart која ми је одлична. У кривинама одлично држи не троши се много, спорт туринг гума, а и по киши је доста сигурна, пробао лично. Једина замена коју ја узимам у обзир је roadsmart 2. Наравно све зависи шта планираш да приредиш гумама... Јака спортска вожња, или опуштена са повременим завртањем, хоћеш да лепи по сувом, или да ти добро држи по киши...

Koristim Dunlop Sportmax Roadsmart:

160/60zr18 (70w)
120/70zr17 (58w)

Nisam primetio problem ni po ki¹i ni u krivinama. Za moj motor i potrebe sam vrlo zadovoljan.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

AndreyRR

Do skoro cepao Michelin pilot sport,extra guma,malcice klizava na kisi,u krivini extra drzi
tacno osetis prelaz pri obaranju motora,dugotrajna guma.sad cekam michelin pilot road 2 pa ce mo videti

©OMI-87

Citat: Charuga poslato 04 Jun, 2012, 14:31
M5 interakt i neces pogresiti drzi isto kao i Dunlop sportsmart samo bolje pada u krivinu a ima i odlicnu trajnost....imao sam ih i sledece gume za moju Kawu bice opet te :)
Dosta drugara voze M5 gume i svi kazu da su izvaredne gume. Ja sam vozio M3 super su drze fenomenalno samo trose se kao lude.

©OMI-87

Ja se dvoumim izmedzu dunlop Roadsmart cq i metzeler m5 nemogu da se odlucim :)

AndreyRR

napisi na parce papira pa izvlaci  ;D ;D

UFF


goranvojska


©OMI-87

Moram na lutriju da stavim pa da izvlacim :) ma nova guma samo nikako polovna necu da se zezam. I pvako imam  2 ture malo vece jedna do kuce najverovatnije a druga je na razmatranje :)

Charuga

Citat: Milos-kawasaki poslato 04 Jun, 2012, 19:00
Ja se dvoumim izmedzu dunlop Roadsmart cq i metzeler m5 nemogu da se odlucim :)

Mislim da tu nema mesta dvoumljenju :)

©eki

  Jerej ima prave gume za tebe  ;D ;D ;D

©OMI-87