Glavni meni

5. MotoGP - Catalunya 2012.

Započeo 3006, 30 Maj, 2012, 18:01

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gašpar

Mislim da Dovi moze i na mesto br 2  :D

Kengur

Mislim da ce Cal da opasno namuci stonera. Samo da stoner povuce malo do Dovia...

Gašpar

Misljenja sam da ce Lorenzo i Pedrosa da naprave neku glupost :D

Kengur

lorenco najtacniji i najstabilniji vozac trenutno
pedrosa bas brz.
spis tragicar, zao mi ga u pm, bila bi zanimljivija trka sigurno.
Role dobar. :)
bautista odlican

Gašpar

Citat: Kengur poslato 03 Jun, 2012, 15:47
lorenco najtacniji i najstabilniji vozac trenutno
pedrosa bas brz.
spis tragicar, zao mi ga u pm, bila bi zanimljivija trka sigurno.
Role dobar. :)
bautista odlican
Slazem se oko svega i dodajem
Dovi odlican, ali da je bio jos jedan krug, Stoner bi ga dobio.
Crutchlow da je bio malo stabilniji, dobio bi Stonera, ovako odlicno 5 mesto.
Stoner porazavajuce los  :P

davidoff

Bautista sve bolji sledece sezone ocekujem cudo.... [clapp] ....ako ostane kod Gresinija a verujem da hoce..
We won't forget you Marco....


AndreyRR

Stoner je prsao,dajte mu zilet  [djavo]

Plazma Keks

Citat: Gaspar poslato 03 Jun, 2012, 11:51
Sveznalice, pa sta se vozi nedeljom ujutru? Warm UP


Inace, ja sam za ovu akciju ;D ;D ;D

hvala na komplimentu. nisam gledao motogp bar 2 godine, sve sam citao iz moto pulsa ili 2 tocka. nemam pojma da li se nesto promenilo oko vremena kad pocinje trka, a danas sam bas hteo da gledam i razocarao sam se kad sam video rezultate... ipak nisam gledao trku jer nisam imao struje...

zVuk

a da si samo pazljivo procitao prvi post u temi, sve bi znao....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Plazma Keks

nisam imao dovoljno struje da ga procitam ;D

stilgar

#50
steta sto je espargaro pao ali zavlacio se i u estorilu markezu (i bilo laktanje) evo zadnji krug
Moto2 Estoril 2012 Last lap
a evo u katalunji pa jel trebo markez da parkira da espargaro prodje, gledo sam trku i bilo je iz vise uglova i cini mi se da ga markez vido kad je vec bilo kasno, sreca da espargaro nije ozbiljnije povredjen sledeca trki ce biti interesantna i luti ima nerasciscene racune za markezom... [bejzbolka] [bejzbolka] [bejzbolka]
Espargaro crash Catalunya 2012 moto2

3006

Nije tu bilo nièega "nelegalnog" (¹to bi rekao Erceg), ali je mali Espargaro dr¾ao neku nepisanu br¾u putanju, trkaèku (¹to bi opet rekli komentatori sk). Pazi, pista je pista i obilazi ko koga gde mo¾e, jedna je putanja koja je najbr¾a i najoptimalnija. Mali je i¹ao iznutra, Markez ga je sekao spolja. Ni¹ta tu nije van propisa, samo je, kao, neko nepisano pravilo ili obièaj da se obilazi sa unutra¹nje strane. Dosta sliènu situaciju smo imali sa pokojnim Simonèelijem i Pedrosom, samo ¹to je tad Repsolovo (i dornino) momèe bilo ugro¾eno, za razliku od sad. Èupavi je i¹ao spolja, goblin pao, èupa ka¾njen, kad mu ne jeba¹e kevu. Razapeli ga. Mali Markez je beli medved, o tome se radi. A to je, ponovo, dornino sranje, jer vide da Rosi odlazi pa bi da naprave drugog, takav èovek treba takmièenju. Samo ¹to Markez ne mo¾e da bude Rosi. Mo¾da mo¾e vozaèki, ali ¾abar je harizma, voli ga kamera, publika ga obo¾ava, dok je mali isti Pedrosa, tuta.

stilgar

ne branim markeza, al video si proklizo zadrzo se vraco se na putanju, bilo daj da proba da stigne bar lutija  kad je vcec janone odleprso, neverujem da je toliki gad da je namerno izazvo konflikt, jer priznaces mogo je i on slicno ako ne i gore da prodje. Jes da nije klinac ko prosle sezone kad je vozio srcem sad je vise proracunat. Videcemo u engleskoj ko ce da ga izgura sa staze. Jedino janone ne jebava zivu silu kad mu ide onda mu ide :)

srbac

Stoneru je poskakivala Honda ko luda, nesto su zeznuli prilikom podesavanja. Pedrosi je Honda bila mirna ....

3006

Markez je prvo ka¾njen, pa je kazna povuèena, sve za minut.
Vozaèi su stali na stranu Markeza:

Rosi - I'm not in agreement with the penalty. His move in Qatar was dirty, and it was right for him to receive an official warning on that occasion, because he left no space for Luthi and forced him off the track.  Today, however, was not his fault. Espargaró tried to get into a space that wasn't really open, and then Marquez couldn't see him.  As a rider you can't be worried about who is behind you, especially in the last two laps of a race."

Lorenco - "I don't think he did it on purpose - the Spaniard declared - He simply didn't see him. He made a harder move in Qatar, but here it was Espargaró who took the risk, and unfortunately he crashed.  Sometimes this happens in racing."

Stoner - "I've seen worse, and I can't understand how he was given a penalty.  It's just further proof that this sport needs to change." (ovaj èovek kao da koristi svaku priliku da se opravda ¹to je ispao pizda)

Dovi - "I think the blame is 50/50. Our helmets really limit your lateral vision: Marquez was in front and couldn't see that Espargaró was there, and Pol couldn't react when Marc changed his line."














Radanovic

Test

01- Andrea Dovizioso – Monster Yamaha Tech 3 – Yamaha YZR M1 – 1’41.997 (42)
02- Ben Spies – Yamaha Factory Racing – Yamaha YZR M1 – + 0.146 (45)
03- Hector Barbera – Pramac Racing Team – Ducati Desmosedici GP12 – + 0.189 (57)
04- Alvaro Bautista – San Carlo Honda Gresini – Honda RC213V – + 0.312 (46)
05- Dani Pedrosa – Repsol Honda Team – Honda RC213V – + 0.345 (53)
06- Casey Stoner – Repsol Honda Team – Honda RC213V – + 0.372 (51)
07- Cal Crutchlow – Monster Yamaha Tech 3 – Yamaha YZR M1 – + 0.381 (48)
08- Jorge Lorenzo – Yamaha Factory Racing – Yamaha YZR M1 – + 0.638 (51)
09- Stefan Bradl – LCR Honda MotoGP – Honda RC213V – + 0.772 (62)
10- Nicky Hayden – Ducati Team – Ducati Desmosedici GP12 – + 0.944 (71)
11- Valentino Rossi – Ducati Team – Ducati Desmosedici GP12 – + 1.255 (56)
12- Karel Abraham – Cardion AB Motoracing – Ducati Desmosedici GP12 – + 1.929 (46)
13- Randy De Puniet – Power Electronics Aspar – ART GP12 – + 2.329 (39)
14- Aleix Espargaro – Power Electronics Aspar – ART GP12 – + 2.490 (48)
15- Colin Edwards – NGM Mobile Forward Racing – Suter BMW – + 2.982 (39)
16- Michele Pirro – San Carlo Honda Gresini – FTR Honda – + 3.083 (46)
17- Yonny Hernandez – Avintia Racing – BQR MotoGP – + 3.704 (52)
18- Ivan Silva – Avintia Racing – BQR MotoGP – + 3.844 (56)
19- Mattia Pasini – Speed Master Team – ART GP12 – + 3.873 (50)
20- James Ellison – Paul Bird Motorsport – ART GP12 – + 4.050 (54)

Kengur


Radanovic

Crutchlow imao pad pri 200 km/h

"Gadan, gadan pad. Poprilièno sam se izgulio na predjelu vrata i ramena, ali sam dobro. Morao sam se poslijepodne vratiti na stazu i odraditi posao kako valja. Neka mi momci u gara¾i oproste na totalci koju sam im priredio",


Kengur

Gotivim ga jer vozi na zilet i daje sve od sebe.

Plazma Keks