Glavni meni

09.06.2012 - Navak Honda test day

Započeo Taraba, 23 Maj, 2012, 17:51

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

AndreyRR

#280
Vozio sam ga ja.Ima 100.2Hp i 194 kg
spor je kao puz
udoban je i povozljiv,
lepo ulazi u krivine a na pravcu katastrofa
sporo ubrzava,jako sporo.
Sve mi se svidelo na njemu sem te sporoce  ;D ;D

UFF

Ne znam koliko ce se i meni svideti jer je moj onda jaci + sam mu skratio prenos i imam le vince umesto ovog fabrickog govna sa katalizatorom pa mi se od buce cini da idem jos brze :D

al da bi se menjao bi :D

dr32

Ma ako je upravljiv i povozan ko F4 oprostio bi mu tu sporocu :) Ne znam koliko je jaka tvoja RR,pa kad s tim uporedi covek mora da bude slabija. Aj videcemo sta ce Uff da kaze, jer vozi prethodni model sto mi je najbolji reper za uporedjivanje.
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

Slaninar

Èekaj, to je 194 kile bez goriva, ulja, antifriza (dry weight, ¹to bi rekli englezi), ili sa svim zajedno?

Sve u svemu, kad se skine katalizatorom zapu¹eni izduv, trebalo bi da sa 100 konja to ide kako treba.

...Inaèe mislim da svi kojima je 70 i kusur konja malo, u stvari ne znaju da voze...   :P
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

UFF

Ja mislim da ovde jebe lud zbunjenog

prvo nelogicno je da nov model ima manje konja od starog, u najgorem slucaju moze da ima isto a moj ima 108hp
e sad ne verujem ni da su ga nesto nasvirali sa snagom preterano poznajuci hondu u njene obicaje
ali u katalogu koji su delili pisu neke nenormalne cifre tipa cbr600rr 150 i kusur konja cbr600f 120 i kusur a ide ko da ima 80
ovde kazu da ima 100hp
http://www.motorcyclenews.com/MCN/bikereviews/searchresults/Bike-Reviews/Honda/Honda-CBR600F-ABS-2011-current/

a na bikez kazu 136hp WTF   [ludak]   jeeeste qrac ma milion  ;D

http://www.bikez.com/motorcycles/honda_cbr600f_2012.php

http://www.bikez.com/motorcycles/honda_cbr600f_2011.php


AndreyRR

Citat: dr32 poslato 10 Jun, 2012, 13:17
Ma ako je upravljiv i povozan ko F4 oprostio bi mu tu sporocu :) Ne znam koliko je jaka tvoja RR,pa kad s tim uporedi covek mora da bude slabija. Aj videcemo sta ce Uff da kaze, jer vozi prethodni model sto mi je najbolji reper za uporedjivanje.

moj RR je 126 hp ali kad zavrnem gas on idea poleti podigne se prednji tocak,a kod f-a kad zavrnes gas ide i on ali postepeno
sporo ubrzava,nije trenutan na gasu slab odziv ima.

Slaninar

Citat: UFF poslato 10 Jun, 2012, 13:42
Ja mislim da ovde jebe lud zbunjenog

prvo nelogicno je da nov model ima manje konja od starog, u najgorem slucaju moze da ima isto a moj ima 108hp


©to nelogièno? Napravi¹ malo slabije, pa posle dve godine izbaci¹ opet jaèi motor. Usavr¹ili su motor s unutra¹njim sagorevanjem jo¹ pre 20 godina, nema tu gde dalje. Plus euro XXX standardi. Mora¹ staviti èep na izduv da bi zadovoljio emisije. Gledam kako svaki noviji model, ubrizgavanje-ovo ono ima skoro isto konja, a tro¹i malo vi¹e. Sigurno zbog pet filtera koji stoje na izduvu.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

UFF

A sto se onda ne smanji vec ostane ista ili poveca potrosnja kad skines katalizator i fabricki izduv zamenis nekim aftermarket protocnim?

Slaninar

Citat: UFF poslato 10 Jun, 2012, 13:55
A sto se onda ne smanji vec ostane ista ili poveca potrosnja kad skines katalizator i fabricki izduv zamenis nekim aftermarket protocnim?

Gas?  :)

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Plazma Keks

Citat: UFF poslato 10 Jun, 2012, 13:42
Ja mislim da ovde jebe lud zbunjenog

prvo nelogicno je da nov model ima manje konja od starog, u najgorem slucaju moze da ima isto a moj ima 108hp
e sad ne verujem ni da su ga nesto nasvirali sa snagom preterano poznajuci hondu u njene obicaje
ali u katalogu koji su delili pisu neke nenormalne cifre tipa cbr600rr 150 i kusur konja cbr600f 120 i kusur a ide ko da ima 80
ovde kazu da ima 100hp
http://www.motorcyclenews.com/MCN/bikereviews/searchresults/Bike-Reviews/Honda/Honda-CBR600F-ABS-2011-current/

pise 100bhp, a to nije ista jedinica za snagu ;) guglaj malo

UFF


Plazma Keks

ja ti govorim iz ovog tvog linka u kojem si hp i bhp stavio za isto, a nije. jel ti sad jasno? bitno je da si ti stavio minus...

Taraba

Ja cenim da su ti va¹i motori bili restriktovani na 33kW ili slièno.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

UFF

nisam ja stavio minus vec neko drugi sto pametujes
sto se nisi uhvatio za druga dva linka

ali evo ti sad jedan kad si me vec optuzio


Plazma Keks


®or¾ GTI

jbga ja isao na neku svadbu pa nisam mogao da dodjem, al vidim da vam ustrojili bike-ove.

AndreyRR

Brake horsepower
Brake horsepower (bhp) is the measure of an engine's horsepower before the loss in power caused by the gearbox, alternator, differential, water pump, and other auxiliary components such as power steering pump, muffled exhaust system, etc. Brake refers to a device which was used to load an engine and hold it at a desired RPM. During testing, the output torque and rotational speed were measured to determine the brake horsepower. Horsepower was originally measured and calculated by use of the indicator (a James Watt invention of the late 18th century), and later by means of a De Prony brake connected to the engine's output shaft. More recently, an engine dynamometer is used instead of a De Prony brake. Although the output delivered to the driving wheels is less than that obtainable at the engine's crankshaft, a chassis dynamometer gives an indication of an engine's 'real world' horsepower after losses in the drive train and gearbox. This gives a reasonably accurate indication of how a wheeled vehicle engine will perform once on the road.
[edit]Shaft horsepower

Ivan1979

Ne znam jel su bili ustrojeni ili nisu, ja probao horneta i blago receno sam razocaran snagom i ubrzanjem. Jedino sto valja su kocnice koje kopaju u mestu.
Sad jos vise volim jedan cilindar  ;D

UFF

Citat: Plazma Keks poslato 10 Jun, 2012, 14:48
ja ti govorim iz ovog tvog linka u kojem si hp i bhp stavio za isto, a nije. jel ti sad jasno? bitno je da si ti stavio minus...

nije isto a?

i jel ostali proizvodjaci deklarisu snagu na tocku jel pametnice moja?   [pomazi_me]

Plazma Keks

recimo amerikanci, su ranije pisali snagu na radilici ;) ustvari, skoro svi