Glavni meni

Winter tyre spykes (voznja po snegu)

Započeo UFF, 08 Decembar, 2010, 23:41

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

UFF

Da li je neko imao iskustva?

Treba nam neki dirt bike ili hard enduro + set srafova + nove kramponke pa zabavi nema kraja cak ni zimi po snegu i ledu  ;D

Koliko vidim jedno od resenja je da se zanitnuje/zakuca/ubode u krampon

UFF


UFF

I logicno mi je da srafovi treba da budu sa visljom glavom radi boljeg gripa..

Samo gde ih kupiti?

UFF

Mada ako ste optimista i krenuli ste negde pa ste na pola puta shvatili da su vam neophodni lanci onda verovatno mogu i obicni srafovi da posluze..

UFF

I sve je ok dok vam guma ne izgleda ovako :D

e tu i lezi moja dilema

Logicno je da sraf mora da bude sto duzi da bi drzao ali...

Ako je predugacak izbusice gumu a ako je previse kratak zar nece da se iscupa kad naidjes na parce cistog asfalta?

Pogotovo ako ga ne stedim na gasu ili vozim po dzombama ;D jedno od ta dva mora da se desi...

Zato me i interesuje da li je neko ovo radio

Znaci u praksi a ne u teoriji

Panta Zemunac


UFF

Pa ako zelis da izgrebes celu felnu to je pravi nacin ;)

Panta Zemunac

Ma ne mogu pronaæi snimak pneumatika na kome je nakaèeno, ma kao mali ¹picasti fuzasteri, na traku, na zatezanje...brzo se stavlja i skida!
Bolje i od lanaca i od ¹arafova jer se name¹ta za pola minute, ne mora se menjati pneumatik na putu....

SSZGO

ali gde ces da vozis, ovo je samo za offroad

naravno da ne moze po asfaltu
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

DebeliZmaj

au uff on kaze da ti to nemozesh terash
po asvaltu sas lanci .. au ... ma moze bre
ce varnichi malo !:)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Panta Zemunac

Pa treba doæi do offa jedino ako se ima prikolica (dodu¹e ona je i po¾eljna ako se ima neko hard ali ako se ima trafika onda se sa njom mo¾e i doæi, voziti i vratiti, sve o jednom tro¹ku) :P

DebeliZmaj

hm.. elem elektrichni zavijach sas baterije
i tako kad se dodje ... jer posle voznje ionako ce morati
menja gumu :) na licu smesta:)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Gašpar

Ja sam rekao, doniracu srafove, UFF neka sredi ostalo pa da se vozimo  ;D

Tihi_ZR

Rok Bagoros je ovo radio na skuteru kada je vozio stunt na ledu prosle zime. Koristio je Sava  gumu za skuter.

bajone

meni se èini da zabijanje ¹rafova u gume ne mo¾e da izaðe na dobro, osim recimo da ¾ivi¹ u kanadi i ima¹ neki kros koji koristi¹ samo za i¾ivljavanje i kombijem ga doteruje¹ na planinu i onda ga iskljuèivo vozi¹ za zajebanciju itd. èak i u tom sluèaju bih stavio lance jer bi mi se jebalo ¹to æu da ogulim felnu kada mi motor slu¾i samo za izdrkavanje.

i malo normalnijoj varijanti, ne znam kako bi se pona¹ao motor kada bi zakoèio na asfaltu sa tim ¹rafiæima. èini mi se da bi proklizao na keca.  da ne prièam moguæe peripetije kada bu¹i¹ gumu na 150 mesta i vozi¹ na 0 stepena, temperaturne razlike itd. sve mi se to èini kao bad idea!  [neampojma]  

na ovoj slici lik je stavio klasièan lanac na toèak i ne izgleda kao da bi ¹tetio felni. naravno, mora da postoji dovoljno prostora izmeðu toèka (gume) i ostatka zadnjeg dela motora (gde sve mo¾e da kaèi)
Æuti i saraðuj..

bajone

meðutim, postoji ova varijanta koju je spomenuo panta zemunac i mo¾e lako da se napravi... lako se stavlja i èini se praktiènije.
Æuti i saraðuj..

mrle

Ja sam kao mali na svog Tomosa 14 vezivao oko gume kanap i tako sam terao po snegu. Uvek mi je nedosti¾an bio tanak lanac sa vodokotliæa.

UFF

Poenta i jeste samo za izivljavanje na full krosu ili hard enduru i naravno samo po snegu ili ledu

DebeliZmaj

ja nemogu dochekam da marko namonitra eksere/srafove ...
tjem pozajmim kameru da snimam kad krecu da izlecu srafovi ko
ispaljeni ... :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

bajone

Citat: UFF poslato 13 Decembar, 2010, 14:57
Poenta i jeste samo za izivljavanje na full krosu ili hard enduru i naravno samo po snegu ili ledu

u tom sluèaju, kapiram da je ovo bolje  :D 
Æuti i saraðuj..