Glavni meni

Èi¹æenje lanca i podmazivanje,dilema

Započeo stefanalcatraz, 19 Maj, 2012, 16:51

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kostić

dok vi odluèite èime da podma¾emo lanac, ja sam skroz realno namazao dobro jutro margarin na lanac. ako ga ki¹a ne spere ovih dana, to je to : )

BOKYBOY

Citat: kosta66 poslato 03 Septembar, 2014, 16:36
dok vi odluèite èime da podma¾emo lanac, ja sam skroz realno namazao dobro jutro margarin na lanac. ako ga ki¹a ne spere ovih dana, to je to : )

...pfff...to ti je samo za jutarnje voznje  :P ...sta ces za uvece...? [neampojma]

Kostić

ne znam, sad doðo sa slavije, margarin jo¹ stoji. odo dalje pa æe vidim do uveèe. fuk jea ;D

VR 46

Twist of wrist!

Darko

Njanja ne prcka uopste ovog puta...skroz je u pravu...
Koliko mi je draga voznja , toliko mi je drago i cackanje po motoru...

Nekad sam stavio na fejsu sliku kako perem motor...i javi se szgo sa komentarom kako je lakse dati lovu i otici u perionicu.... steta sto na fejsu nema facepalm smajlica... haha

BOKYBOY

Citat: Darko poslato 03 Septembar, 2014, 17:37
Koliko mi je draga voznja , toliko mi je drago i cackanje po motoru...

[thumb_up] [thumb_up] [thumb_up]

Slaninar

Citat: Darko poslato 03 Septembar, 2014, 17:37
Njanja ne prcka uopste ovog puta...skroz je u pravu...
Koliko mi je draga voznja , toliko mi je drago i cackanje po motoru...

Scottoiler se ne ljuti ako pored njega koristi¹ druge sprejeve, ili pere¹ ipak lanac.  :)

Vi¹e volim da ne moram ne¹to da radim, pa ako mi je ba¹ dosadno, uvek se ne¹to mo¾e naæi. Nego da hteo-ne hteo moram prati lanac. A da... ti vozi¹ Kawu... ti sigurno voli¹ da ne¹to stalno popravlja¹, zaboravio sam.  :P


[andjeo]   :-*
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Darko

Nema tu hteo-ne hteo...ne podmazuje se lanac striktno na 500-ti kilometar...ne mozes danas ? Ok , podmaxi ga sutra,prekosutra...nista mu nece biti...pusti te izgovore-lenjivce jedan ...hi hi hi

Darko

Da , da...vozim kawu...brutalni , pravi muski motor.... :-)

Ali , ono , vikendom sviruckam , i imam pun kurac nekih klavijatura , krseva u sobi...neke yamahe , nesto , ne znam...ni klavir ne znaju da naprave.... (prc)

BOKYBOY

Citat: Darko poslato 03 Septembar, 2014, 17:56
...imam pun kurac nekih klavijatura , krseva u sobi...neke yamahe , nesto , ne znam...ni klavir ne znaju da naprave.... (prc)

[rofl] [rofl] [rofl]

Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Kostić

Citat: VR 46 poslato 03 Septembar, 2014, 16:48
vozis po kisi?  [panic]

jok, muèim se kroz gu¾ve pe¹ke. nismo svi bogati da se vozimo po ki¹i u autu a po suncu do kafiæa na motoru: )

http://s16.postimg.org/tldibmqdh/P03_09_14_17_39.jpg

Kostić


Lazic


Tatica

Citat: Darko poslato 03 Septembar, 2014, 17:56
Da , da...vozim kawu...brutalni , pravi muski motor.... :-)

Ali , ono , vikendom sviruckam , i imam pun kurac nekih klavijatura , krseva u sobi...neke yamahe , nesto , ne znam...ni klavir ne znaju da naprave.... (prc)

Стари бајкери памте француску изреку из седамдесетих година, када су ретки смели да возе тада брутално јаке троцилиндарске двотактне Каве:
''Qui ne pas rouler un Kawasaki qui est chatte!''

Slaninar

Citat: Darko poslato 02 Septembar, 2014, 19:08
e ovako ... bar su tako rekli meni a ako su slagali mene , lazem i ja vas ;)  salim se , ovo je objasnjenje od moto majstora u cije sam se znanje uverio licno , vrhunskog poznavaoca svakog milimetra u agregatu i coveka koga ne mozes iznenaditi sa problemom , jednostavno , ne postoji nesto sto on vec nije video i resio ( al sam ga nahvalio jbt...)

salim se ...

u zavisnosti od tipa do tipa agregata , svaki motor prilkom zamene filtera ulja radi odredjen broj sekundi bez ulja / sa smanjenim podmazivanjem i to , verovao ili ne  od 16 - preko 30 i kusur sec....to je reda velicine kao da ti je motor presao jos 5000 km ( normalne voznje)...dakle sa svakom zamenom filtera tvoj motor je presao 5.000 vise km nego da nisi zamenio filter ...

sad ces ti reci kako ti sipas ulje u filter i da nikad ne stavljas ceo filter  --- filter ulja ima toliki lavirint u sebi da dog ulje pod pritiskom prodje i napuni sve te kanale prodje ono gore navedeo vreme.....

pa ces onda reci NOVO ULJE - STARI FILTER = NE VALJA  ---- zasto ne valja ? ko je rekao da ne valja ?  filter sluzi da zadrzi razne gluposti prljavstine i ko zna sta jos u njemu ... sipanjem novog ulja ne mozes te prljavstine da vratis u motor !!

i tako u nedogled....

uglavnom , ja sam bio taj neko koji je uvekl postavljao novo pitanje i za svako ali ZA SVAKO sam dobio vrlo logican odgovor... i onda sam odustao....

sad , sve ove brojke su malo karikiranje i pricanje po secanju iz glave da se neki pametnjakovic sad ne zakaci za ovih 5.000 km sto sam napisao....

e , kao sto je bio ovaj moj razgovor sa majstorom na ovu temu , isti takav je nekom drugom prilikom bio zasto ne treba prati lanac....

i , nisam uspeo da mu postavim pitanje na koje bi ostao bez odgovora....





Za moj motor je fabrika zaista propisala zamenu ulja na 6000. Onda je naredne godine izdala novo uputstvo, na kom pi¹e na svakih 10.000 km. Valda bolje gorivo, bolja ulja, dobro se pokazao agregat, ili su skontali da se svakako neæe pokvariti u garanciji, pa im se jebe - nek' na papiru ispadne jeftinije odr¾avanje.  :)

Meðutim, isto tako su propisali i zamenu ulja na svakih 6 meseci. ©ta god doðe prvo: 10.000 km, ili 6 meseci. Samo u takvom re¾imu preporuèuju zamenu filtera svaki drugi put. 

Da li ti menja¹ ulje na svakih 6 meseci? Ja da menjam, da puno vozim, mo¾da se i ne bih cimao s filterom. Ovako - svakako menjam filter. Za tih sekund dva - ostane dovoljno ulja na zidovima da ¹titi od hladnog starta - ako za i¹ta vrede ta ester sranja ulja, to je ¹to odlièno ¹tite pri hladnom startu. Ostave uvek tanak film ulja.

Uz to, kontam da je veæa ¹teta ako se filter zapu¹i, nego ako ga "preèesto" menjam. Mada imaju motori neki sistem da preskoèe filter ako ne propu¹ta dovoljno brzo, ako se dobro seæam. Nisam siguran za fejzera, ali mislim da ima modela koji kad se pritisak podigne previ¹e jer je filter zapu¹en, otvore neki zaobilazni kanal - za nu¾du. Sad kad se probam prisetiti, mislim da sam to èitao za neki italijanski automobil. Mo¾da drug Ðunta zna vi¹e.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

BOKYBOY


goranvojska


clutch&brake

Citat: Tatica poslato 03 Septembar, 2014, 20:28
Citat: Darko poslato 03 Septembar, 2014, 17:56
Da , da...vozim kawu...brutalni , pravi muski motor.... :-)

Ali , ono , vikendom sviruckam , i imam pun kurac nekih klavijatura , krseva u sobi...neke yamahe , nesto , ne znam...ni klavir ne znaju da naprave.... (prc)

Стари бајкери памте француску изреку из седамдесетих година, када су ретки смели да возе тада брутално јаке троцилиндарске двотактне Каве:
''Qui ne pas rouler un Kawasaki qui est chatte!''










STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Darko poslato 03 Septembar, 2014, 17:56
Da , da...vozim kawu...brutalni , pravi muski motor.... :-)

Ali , ono , vikendom sviruckam , i imam pun kurac nekih klavijatura , krseva u sobi...neke yamahe , nesto , ne znam...ni klavir ne znaju da naprave.... (prc)

ti da si neki muzicar ti bi svirao na GRANDU :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11