Glavni meni

Èi¹æenje lanca i podmazivanje,dilema

Započeo stefanalcatraz, 19 Maj, 2012, 16:51

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

stefanalcatraz

Dal mogu sa ovim klinerom da oèistim lanac,to je prva dilema ,a druga je ovaj sprej za podmazivanje koji je za off road,dal moogu s njim da podma¾em lanac na R1-ci,dal æe ne¹to ¹tetiti???hvala unapred [watching]

Vlajko

Neæe da ¹teti sigurno.. samo je manje lepljiv od gradskih..

koji i ne sti¾u da se zaprljaju..
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

stefanalcatraz

a da ne kupujem ako radi posao,a ovaj kliner ili bolje petrolejom

UFF

nemoj se opterecujete previse
cisti sa onim sto ga najlakse i najbrze ocisti (ne ostavljaj da stoji dugo i bez brige) a podmazuj sa onim sto imas ;)


markan90

istrosi taj sprej slobodno kad ga vec imas...mazao sam ja i njime,cim vidim negde bilo koji sprej odma prskam  8) ...pa onda kupi neki bolji...a za lanac kupi u prodavnici axel sgrasso najbolje cisti masnocu...  [cheers]

stefanalcatraz

e hvala na brzim odgovorima,jo¹ malo je ostalo Motula pa æu to iskoristit onda,a oèistiæu ga onda sa tim klinerom,valjda ga neæe zaboleti,ajd  [cheers]

stefanalcatraz


milos ghost

ja cistim lanac faminom..... 1l kosta 300-400din....

CBRR1

kada vam istera gumice iz lanca.posle toga se pitate a zasto mi se lanac ovoliko cuje..?

CBRR1

imate i brener pa sa njime ocistite lanac,nije sve sto cisti za ciscenje lanca,aloooooooooooo

ljubisa

ja cistim faminom godinama i nista ne fali lancima. naprskam pumpicom za pranje prozora, sacekam 10min, operem lanac vodom, osusim krpom i podmazem. provereno bezbedno!!!
nije najsretniji onaj koji ima najbolje, vec onaj koji najbolje koristi ono sto ima

Hohštapler

Ja kupio u farbari neki "eko kliner - za hladno odmascivanje uprljanih masinskih delova", na deklaraciji pise da ne steti gumu, lak i boju..
super je stvar, stvarno dobro cisti. 300din flasa od 0.9L
Ja to sipnem u jogurt casu 2 prsta, staru chetkicu za zube i ochetkam lanac. Posle isperem vodom pomocu one flasice od rose sa pipkom (motor na centralnoj nogari, ubacim u 2 brzinu i dok se lagano okrece lanac posipam vodu da ispere odmascivac) pustim malo da izvrti dodam malo gas, ugasim motor,
posle obrisem suvom krpom lanac, ponovo ukljucim motor, ubacim u prvu i naspricam sprejom.
Parkiram motor i pustim ga preko noci da se to sve lepo osushi, nema bacanja i flekanja felne.
za sve ovo treba 10-15min i tako svaki put kad mazem lanac, nikad ne uljim bez da ga operem od prljavstine...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Milos

Skoro sam na NISovoj pumpi kupio sredstvo, zove se K2 AKRA, takodje nije agresivno prema gumenim delovima, i mogu vam reci da je najbolje sto sam do sad probao. Ranije sam deblje naslage morao da cistim cetkicom(koristio sam Famin i Eko klin), dok ova hemija sve uradi i nakon ispiranja vodom, ostaje cisto. Doduse, ja lanac i lancanike perem jednom godisnje, tako da se nakupi dosta prljavstine. Cena je oko 300 dinara litar. Nakon ciscenja provozaj motor jedan krug, pa tek onda podmazi lanac, a koji ces sprej koristiti, nije preterano bitno...

grber

Samo podmazujem uljem za menjaèe... na moju lenjost i to mu je dosta  8)

zagadjenje

Matora tema, ali aj....

Mo¾e li se èistiti lanac nekim carb cleaner-om? U smislu, da se ne "oèisti" ne¹to ¹to bi trebalo paziti
Tjuning bud¾ing

Darko

Ja sam za varjantu da lanac ne treba prati i cistiti , nego samo podmazivati...

Cuo od dva prepametna majstora , i drzim se toga...

Mozda pranje , na svako deseto podmazivanje...

I jos jedna dilema u koju sam se uverio da je pogresna je - "filter ulja je oko 400 din , pa sto da ga ne zamenim"...GRESKA !!!

filter ulja se menja svaku drugu zamenu ulja !!

BOKYBOY

Citat: zagadjenje poslato 02 Septembar, 2014, 15:40
Matora tema, ali aj....

Mo¾e li se èistiti lanac nekim carb cleaner-om? U smislu, da se ne "oèisti" ne¹to ¹to bi trebalo paziti

...slazem se sa bratom Daretom...ali ako vec hoces da ga peres,peri samo petrolejom i cetkicom jer on ne steti gumicama a skida masnocu j... kevu...osusis ga dooobro posle i zagrejes voznjicom pa teflon sprej Mol i cao-zdravo...

zagadjenje

Pa ovaj je ba¹ ¹trokav, ko zna kad ga je i ko èistio. Ja sam ga samo par puta podmazao pa bih ga ipak jednom oèistio kako valja.
A pominjani Axel? mo¾e li sa tim bez ¹tetnih posledica?
Tjuning bud¾ing

BOKYBOY

Citat: zagadjenje poslato 02 Septembar, 2014, 16:07
Pa ovaj je ba¹ ¹trokav, ko zna kad ga je i ko èistio. Ja sam ga samo par puta podmazao pa bih ga ipak jednom oèistio kako valja.
A pominjani Axel? mo¾e li sa tim bez ¹tetnih posledica?

...onda ga sada dobro operi i nemoj posle vise...ne moze Axel da skine...samo petrolej i cetkica...nema sta nisam probao...imas u svim farbarama... [cheers]

Kostić

ja sam retka budala koja je kupila naskuplji motul neki c4 skoro dve iljade. to je govno. sae90 na krpu ili èetku i ma¾i, pa posle malo suvom krpom da ne baca mnogo. i ponekad pranje petrolejom.