Glavni meni

Yamaha SR250

Započeo brm-brm, 08 Decembar, 2010, 15:41

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

brm-brm

Kod mene je vec godinu dana, 1983 godiste, presao sam sa njom oko 7000km. Mali i slab motor, ali od gvozdja. 4T, jedan klip, vazdu¹ara, 17 ks. Meni za sad dovoljan, po¹to nisam prelazio vi¹e od 200km u cugu. Jednostavan za odr¾avanje, pa¹u delovi sa raznih novijih modela. Mali potro¹aè (2.9-3.2), pa mi je zgodno prevozno sredstvo za posao (tamo-vamo 72km). Lako se vozi, ima samo 125kg, velik prednji toèak (19-ica), od kad sam promenio le¾ajeve volana vozi se jo¹ lak¹e ;D

Koènice su dobo¹, verzije iz sredine 90-ih imaju disk napred, ali su ne¹to zeznuli kod fini¹a dizajna, i dodali plastiku. Znaèi - koèenje nije najbolje, pazi se na rastojanje. Generalno je to mali motor, mislim na gabarite. Ja sam visok 190cm, i noge su malo vi¹e savijene, sigurno bi nekom ko je graðe proseènog japanca bolje pasovao. Al buduæi da ga volem, navikao sam se.

Nije brz, ja sam ga izvlacio do 120, ali najbolje se oseæa na 80-90 (5500-6000 o/min).

Ukupne vozne karakteristike ne mogu da mu hvalim posebno, ali vozim ga onako kako on tra¾i, jer ga do¾ivljavam kao svoga ata i drugara, ljubav je bila na prvi pogled, pa se prilagoðavamo jedan drugom. Ko hoæe da se opu¹teno voza, da ima pouzdan motor, koji sveukupnim utiskom podseæa na ne¹to ¹to ja zami¹ljam esencijom motora (gvo¾ðe, sedlo, toèkovi i ni¹ta vi¹e; trpi ko mazga, malo tro¹i, lako se odr¾ava), za njega je. Za zahtevnije korisnike nije.