Glavni meni

izmene foruma, predlozi za poboljsanje, prijave problema

Započeo SSZGO, 16 Oktobar, 2010, 13:07

0 članova i 9 gostiju pregledaju ovu temu.

Slaninar

Nije idealna, ali uspeo sam ubaciti tamnu temu, kome to znači.

Klik na svoj profil, pa opcija "Teme i Izgledi" ("Look and layout").


Pri vrhu će prikazati "Trenutna tema" ("Current theme") i omogućiti klik na "IZMENI" ("CHANGE").

Tu se može birati svetla "Motomanijaci tema" ili tamna "Steyle-V4" tema.

Edit:
Ono što je SSZGO svojevremeno napravio je po meni bilo vrhunski.
Ja to n'umem - čak i da znam kako se tačno pomoću ovog softvera sve menja i koNJfiguriše.
Em što sam operisan od vizuelnog dizajna, em što moram guglati kako se stvari ovde menjaju i gde tačno.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

SSZGO

Citat: Slaninar poslato 22 Decembar, 2022, 14:02Nije idealna, ali uspeo sam ubaciti tamnu temu, kome to znači.

Klik na svoj profil, pa opcija "Teme i Izgledi" ("Look and layout").


Pri vrhu će prikazati "Trenutna tema" ("Current theme") i omogućiti klik na "IZMENI" ("CHANGE").

Tu se može birati svetla "Motomanijaci tema" ili tamna "Steyle-V4" tema.

Edit:
Ono što je SSZGO svojevremeno napravio je po meni bilo vrhunski.
Ja to n'umem - čak i da znam kako se tačno pomoću ovog softvera sve menja i koNJfiguriše.
Em što sam operisan od vizuelnog dizajna, em što moram guglati kako se stvari ovde menjaju i gde tačno.


vecina je bilo rucno kodirano, tj ne postoji opcija da se podesi nego moras sam da napravis

ako se uradio upgrade, verovatno je sav kod prebrisan


mislim da treba mracnu temu da stavis na DEFAULT
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Slaninar

Citat: SSZGO poslato 22 Decembar, 2022, 14:58
Citat: Slaninar poslato 22 Decembar, 2022, 14:02Nije idealna, ali uspeo sam ubaciti tamnu temu, kome to znači.

Klik na svoj profil, pa opcija "Teme i Izgledi" ("Look and layout").


Pri vrhu će prikazati "Trenutna tema" ("Current theme") i omogućiti klik na "IZMENI" ("CHANGE").

Tu se može birati svetla "Motomanijaci tema" ili tamna "Steyle-V4" tema.

Edit:
Ono što je SSZGO svojevremeno napravio je po meni bilo vrhunski.
Ja to n'umem - čak i da znam kako se tačno pomoću ovog softvera sve menja i koNJfiguriše.
Em što sam operisan od vizuelnog dizajna, em što moram guglati kako se stvari ovde menjaju i gde tačno.


vecina je bilo rucno kodirano, tj ne postoji opcija da se podesi nego moras sam da napravis

ako se uradio upgrade, verovatno je sav kod prebrisan


mislim da treba mracnu temu da stavis na DEFAULT

Tu odluku se plašim doneti jer sam imao situaciju da izmena teme sjebe rad.

Ne shvatam zašto, ali desilo se.

Sad, vrlo je verovatno da lupetam, ali možda nije sav custom kod prepisan novim, nego da je nešto negde ipak ostalo.

Sad, koliko vremena provesti u guglanju i testiranju - nekako naginjem tome da to smanjim ako je moguće.

Sve u svemu, tu odluku ću prepustiti UFF-u. Moje je da pravim redovno bekape za vraćanje ako se nešto pokarabasi.  :)

Mejlovi mislim da još zezaju iz nekog razloga (a ispravno se konektuje na SMTP server i mejl sam po sebi šalje i prima mimo foruma). Videću to od nedelje da pokušam srediti (Let's Encrypt ne daje više od 5 reizdavanja sertifikata nedeljno, što sam ispucao, te je mejl ostao bez istog, možda forum neće da radi dok ne namestim TLS port kad već forum ide preko TLS-a).

I Tapatalk. To još ne radi, dok ne reše podršku za SMF 2.1.3.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

PECA BMW

Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

castor

Ova ponuđena tamna tema je ok, sem ovog eyecandy sranja, ali dobro.
Znam da je SSZGO ručno pravio i hardcode-ovao temu, pa možda da se uporede .css fajlovi i pokuša napraviti odgovarajuća/približna tema. Pretpostavljam da je problem pozivanje na funkcije i linkove kojih više u novoj verziji SMF-a nema (iz raznoraznih razloga).
Bitno da radi...
It's the ride that matters, not the bike…

Splinter

Да ли постоји могућност (знам да постоји) да ова таман тема буде основна?

Небитни пролазник

Slaninar

Citat: Splinter poslato 23 Decembar, 2022, 08:30Да ли постоји могућност (знам да постоји) да ова таман тема буде основна?



I SSZGO isto misli - vidi moj odgovor iznad, post broj #4002

https://www.motomanijaci.com/index.php/topic,9.msg896606.html#msg896606

Svakako može svako sebi izabrati da za njih ta tema bude osnovna, tj. kad se jednom izabere, ostaje izabrana.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Slaninar

Za mejl sam ipak izabrao provereni MXroute.

Sam nalog radi kako treba, ali i dalje se mučim da namestim forum da šalje preko tog naloga.

Test mejla:

https://www.mail-tester.com/test-2gs8zn6f9&reloaded=1
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Slaninar

Ažuriranje:

Mejl je konačno podešen.

Morao sam na kraju namestiti da koristi SMTP server na hostingu, umesto MXroute.
Pretpostavljam da je softver za forum previše "glup" ili ima neki bag, ali izgleda da insistira na tome da se mejl ne šalje sa TLS enkripcijom, i da mejl server počinje sa mail.imedomena.com.

Ipak, i ovako podešen bi trebalo da radi pouzdanije od korištenja PHP mejl funkcije.

Videćemo vremenom hoće li biti problema, ali za sad rad OK.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Slaninar

Mislim (nadam se) da sam uspeo naći dark temu koja ne baguje (i ne pravi gomilu error logova), tj. koja je kompatibilna sa aktuelnom SMF verzijom 2.1.3.

Testirao sam, potvrdio da radi, i resetovao je da bude podrazumevana (odnosno "default").

Hextech se zove.

Ko više voli svetlije, može izabrati sebi temu Flatline.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

bogdan

lepse je ovako   i bolje se cita  [thumb_up]

Slaninar

Ažuriranje:

Izmenio sam podrazumevanu (default) temu sa tamne (Hextech) na svetlu (Flatline), pošto tamna tema ne prikazuje opciju za prijavu (logovanje) na nekim mobilnim telefonima.

Nakon logovanja možete promeniti temu na onu koja se vama sviđa i ta tema će za vas biti na forumu kada god ste ulogovani.

Castor u međuvremenu pokušava da namesti temu koja će izgledati kao stara, prava, originalna.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Darko

sa mobilnog ne da da se ulogujem.. kaze da cekam 30sek pa probam opet...posle 3 puta mi kaze da sam premasio broj ponavljanja i ne d mi ni da vidim forum kao gost

El Jefe

Никада нисам имао проблем са дрогом, само са пандурима
Друштво за заштиту од животиња

Slaninar

Citat: Darko poslato 30 Decembar, 2022, 15:01sa mobilnog ne da da se ulogujem.. kaze da cekam 30sek pa probam opet...posle 3 puta mi kaze da sam premasio broj ponavljanja i ne d mi ni da vidim forum kao gost

Meni prolazi (iPhone, Safari browser).

Moguće da je tvoj browser zapamtio neke kolačiće od ranije, pa da to zeza - pretpostavljam da vredi probati posle brisanja keša/kolačića browsera.

Koji telefon i browser koristiš?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Glava Dole

Slazem se, najlakse je na krajau krajeva otvoriti private browser i nema mozganja oko kolacica i toga sta je ocisceno... cist je browser ko od majke rodjen kad se tako otvori :D

Gašpar

Šta je ovo? Zašto nam forum izgleda kao Motomanijci sa AliExpresa?

Slaninar

Citat: Gašpar poslato 02 Februar, 2023, 11:57Šta je ovo? Zašto nam forum izgleda kao Motomanijci sa AliExpresa?

Šta ćeš bolje za tLista dinaLa?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Havarisan

Gašo reaguj. Sta treba da bi forum bio kao pre?