Glavni meni

izmene foruma, predlozi za poboljsanje, prijave problema

Započeo SSZGO, 16 Oktobar, 2010, 13:07

0 članova i 9 gostiju pregledaju ovu temu.

FANTOM

    Ajmo hakeri znalci ako moze gasite ta govna da ne iskacu upropastise nam forum . [ninja]

Kanarinac

Pa nema sta da gase, ako sam skapirao uff je ubacio reklame na forum (neka me ispravi ako gresim). Samo  izgleda nije definisano mesto gde ce da iskacu.

jevta

blok za pretra¾ivaè i nema reklama u èemu je problem

FANTOM

    Pa ima i nas kompjuterski nepismenih ja znam npr da blokiram ako otresem fon o zid ne znam pismeno da blokiram  [neampojma] [rofl]

Taraba

Onda gledaj reklame :D
Mora od necega da se plati hosting
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

sremac

adbloker i opera, problema nema, ni na fonu ni na P.C. kad sednem kod brata za komp, poènu da mi iskaèu reklame za madjarski spa centar  [rofl] ;D ;D [ludak] [panic]
budala na leru, mudonja u kontra smeru

Lazic

Citat: SSZGO poslato 26 Oktobar, 2019, 12:21
koja je fora sa ovim reklamama koje izlaze preko celog ekrana?

ili je neko izmenio sajt da ukljuci najdebilniji vid reklama, ili je sam sajt otet od strane nekog bota koji koristi rupe u softwareu za forum i plantuje svoj kod...
I ja se pitam [neampojma]

SSZGO

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

UFF

eee da ste pravi manijaci vi bi kliktali svako po bar par puta na reklamu ako vec ne donirate za hosting umesto da se zalite na iste  [rofl]
ili sam mozda trebao da otvorim prvo temu: "potrebna pomoc" a u njoj da vas zamolim da klikcete na sve reklame i zovete sve prijatelje i porodicu da urade isto kako bi posteno pobedili na takmicenju? :D
jedan nas motomanijak lala je postavio to da testiramo, ja misllim da nece da zarade ni za pivo a ne za hosting ali nista ne kosta da probamo

Lazic

 [rofl] [rofl] [rofl]

Za to vreme adblock blokirao 4722 reklame...  ;D

SSZGO

nece zaraditi nista jer niko ne klikce na ta sranja, samo nerviraju ljude. ako vec hoce nesto da stavljaju to mora da bude tacno definisan baner uvek iste velicine i na istom mestu, recimo preko google ads...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Slaninar

Citat: UFF poslato 28 Oktobar, 2019, 09:24
eee da ste pravi manijaci vi bi kliktali svako po bar par puta na reklamu ako vec ne donirate za hosting umesto da se zalite na iste  [rofl]
ili sam mozda trebao da otvorim prvo temu: "potrebna pomoc" a u njoj da vas zamolim da klikcete na sve reklame i zovete sve prijatelje i porodicu da urade isto kako bi posteno pobedili na takmicenju? :D
jedan nas motomanijak lala je postavio to da testiramo, ja misllim da nece da zarade ni za pivo a ne za hosting ali nista ne kosta da probamo


GENERALNO

Ja sam ovako eksperimentisao na svom sajtu:

https://io.bikegremlin.com/11603/adsense-eksperiment/

Odnos poveæane zarade i iritacije veæim brojem reklama je, po mom mi¹ljenju, nedovoljno dobar da bi se te automatske reklame zadr¾ale.
Tako da na kraju meseca planiram iskljuèiti te reklame ¹to se ubacuju na sred ekrana i preko celog ekrana na mobilnom.

U isto vreme radim jo¹ jedan eksperiment, po pitanju procenta reklama koje se prikazuju.
Razlika u zaradi kada se reklame pokazuju na svakoj strani i kada se pokazuje samo 50% najplaæenijih (i, za posetioca, najrelevantnijih) reklama je minimalna (ispod 20%).
Tako da æu se verovatno odluèiti za varijantu sa manje reklama.


MOTOMANIJACI

Moja ideja je bila sledeæa:

a) Da barem dva èoveka imaju lozinke i pristup hostingu (ako se jednom ne¹to desi) kako bi se manijaci mogli odr¾ati.

b) Da plaæanje domena i hostinga bude opu¹teno pokriveno, bez da, pored (minimalnog) cimanja za d¾abe, neko mora davati iz svog d¾epa.

Za ovo pod b) sam, uz koNJsultaciju sa UFF-om, ubacio reklame i na manijake, da vidimo hoæe li i¹ta napraviti.

Statistika reklama za Motomanijake je dosta slièna onoj na mojim sajtovima (uz puno manju zaradu, ali isti odnos broja i mesta reklama i zarade), tako da mi ima najvi¹e smisla uraditi sve ¹to uradim i za sajt.
©to bi, koga je mrzelo èitati sve napisano iznad, ukratko trebalo da znaèi manje reklama - i ne¹to manje zarade.

Ja dok sam zdrav i radim to ¹to radim, kontam da æe uvek biti neki server na koji æe se dodati i Manijaci, po principu "ne tra¾i 'leba", a Uff jo¹ uvek plaæa domen svake godine.
Ideja je da forum bude nezavistan od toga i da mo¾e sam sebe izdr¾avati - a bez da bude pretrpan reklamama (za op¹irnije, videti gore pod "GENERALNO").

Koga zanima, danas je (od ponoæi) forum napravio ceo jedan evro-cent, dok je juèe nabio sasvim solidnih 60 centi.
Godi¹nja zarada od ispod 200 evra bi bila sasvim dovoljna da pokrije i dobar hosting i bekape i domen.
Znaæemo do nove godine je li to ostvarivo (sa manje smarajuæim brojem reklama).
Vi¹e od toga mislim da je rangu nauène fantastike, po¹to forum nije ni koncipiran, niti se iko cima oko toga da ga gura u "profitabilnom" smeru (sa svim prednostima i manama toga).


P.S. Po pitanju izbora reklama - Google gleda ¹ta tra¾i¹ sa raèaunara (ako ima¹ i Gmail, Fejs i ostala èuda, onda mo¾e da proceni bolje od tebe hoæe¹ li ove godine kupovati motor, ili se ¾enit' :) ).
Meni uglavnom izlaze ponude za hostinge, UPS-ove - jebiga.  :)


Naravno, "za dve, najvi¹e tri godine", svakom po jahta!

https://www.youtube.com/watch?v=PxF4K9y0qMU#
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

Citat: SSZGO poslato 28 Oktobar, 2019, 11:06
nece zaraditi nista jer niko ne klikce na ta sranja, samo nerviraju ljude. ako vec hoce nesto da stavljaju to mora da bude tacno definisan baner uvek iste velicine i na istom mestu, recimo preko google ads...
Ja mislio da su virusi... :D


@Slnnnca:
Mo¾e jedna mala jahta...

FANTOM

    A ti si taj sto je kriv sto nam forum izgleda na cigansku cergu sa sve onim crncima sto nude satro original naocare i parfeme.  [prebicute]
    Ove reklame trenutno samo nerviraju narod . A to da cete od njih zaraditi za regres i topli obrok tesko . Ionako mali broj ljudi posecuje forum samo im fali jos ono zelite li da kupite dve jelkice za kola .  [cheers]

megaidiot

fixni baner ne smeta, a donosi pare tj neku sicu i bez da se klikne, pogled se racuna ako je aktivan sadrzaj prikazan x sekundi. meni se cini kao ok varijanta.

Slaninar

Citat: megaidiot poslato 28 Oktobar, 2019, 14:43
fixni baner ne smeta, a donosi pare tj neku sicu i bez da se klikne, pogled se racuna ako je aktivan sadrzaj prikazan x sekundi. meni se cini kao ok varijanta.

Samo jo¹ da se javi dobrovoljac da isti implementira na forum.  :)

Nisam imao vremena da se udubljujem (i neæu u narednih verovatno dva meseca min.), tako da najbolje ¹to mogu je fiksni baner na poèetku i proizvoljno jo¹ po koji da se ubaci izmeðu postova (sam, automaCki).
Uz iskljuèivanje svih ostalih i stavljanje tih fiksnih da ne budu ba¹ uvek (samo ako veliki brat Google proceni da bi mogao zanimati dotiènog posJetioca i ako se pritom pristojno plaæa).

EDIT: trebalo je da Gugl sam to svede na minimum (tako tvrde), ali na svom sajtu testiram veæ drugi mesec i ne vidim pomak na manje oglasa, tako da kontam posle puna dva meseca da je dovoljno testiranja i da æu morati "ruèno" intervenisati.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic


Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

megaidiot

ja ne znam php, a ceo web i frontend mi jako ide na kurac inace bi pomogao. a sigurno neko zna posto danas nema vise vodoinstalatera, svi su web developeri.

UFF

kod komsije koji zida kucu radi vodoinstalater koji je radio i kod mene i zali se: nema skole za ovo, umire mi zanat. mislim se sta se zalis koji kurac bre udaraj po usima :D

eto FANTOM ce da uplati hosting za ovu godinu i gasimo sve reklame kako ne bi oterali i to malo ljudi sto posecuje forum

jer zivimo od njih :D

manijaci su poceli kao zajebancija i drago mi je sto se "nisu" prodali i ostali isti, ako i odu takvi meni ce biti drago