Glavni meni

izmene foruma, predlozi za poboljsanje, prijave problema

Započeo SSZGO, 16 Oktobar, 2010, 13:07

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

UFF

Lucky dobra ideja za thumbnail ako je izvodljiva
Ivane svaka cast za novi logo gore levo - odlican je! 
ti si ga uradio?

Nadalina

Dzukela u podznaku

SSZGO

a ko ce ga...

slicica profila je pomerena skroz desno i vodi u profil
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Nadalina

Ma, bre, dobar je!
To bar nije tesko promeniti kad budemo imali bolje resenje.... ;)
Dzukela u podznaku

Laki-zr


SSZGO

thumbnailovi naravno nisu izvodljivi u smislu da se smanji slika pa da se na klik otvara veca

ali postavicu da slika bude srednje velicine i ako je ogromna onda ce je otvoriti u novom prozoru celu

ovo naravno nimalo nece ubrzati skidanje slika, samo ce usiniti da velike slike ne vire van sajta...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Laki-zr

Citat: sszgo poslato 05 Novembar, 2010, 20:39
thumbnailovi naravno nisu izvodljivi u smislu da se smanji slika pa da se na klik otvara veca

ali postavicu da slika bude srednje velicine i ako je ogromna onda ce je otvoriti u novom prozoru celu

ovo naravno nimalo nece ubrzati skidanje slika, samo ce usiniti da velike slike ne vire van sajta...
Oke u tome je i fora ;) I ja nesto pametno da predlozim :D

misa-pei

Cisto da pitam... Sta ce mi moj avatar? Valjda znam sta sam stavio kao svoju slicicu. Da odem u profil, ima vec dugme, tako da samo avatar cisto lebdi bez ikakvog pravog razloga.

Logo je sasvim dobar.
Država je najveći neprijatelj naroda

Gašpar

Citat: misa-pei poslato 05 Novembar, 2010, 22:25
Cisto da pitam... Sta ce mi moj avatar? Valjda znam sta sam stavio kao svoju slicicu. Da odem u profil, ima vec dugme, tako da samo avatar cisto lebdi bez ikakvog pravog razloga.

Logo je sasvim dobar.
[thumb_up] [thumb_up] [clapp]

DebeliZmaj

pa ako vec modujesh izgled slika, onda stavi i da forum keshira slike,
ako su keshirane onda umesto slike moze izbaci thumbnail po defaultu
ako je slika preko 320x200 .. :) ? pa koga zanima kliknuce
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

SSZGO

keshiranje slika me ne interesuje

ali keshiranje stranica tj kada neko udje na temu da vidi html umesto PHP-a

e to je vec ideja

to bi dosta smanjilo potrosnju resursa, videcu da tako nesto proradi...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

SSZGO

Citat: misa-pei poslato 05 Novembar, 2010, 22:25
Cisto da pitam... Sta ce mi moj avatar? Valjda znam sta sam stavio kao svoju slicicu. Da odem u profil, ima vec dugme, tako da samo avatar cisto lebdi bez ikakvog pravog razloga.

Logo je sasvim dobar.

razmisljam da uklonim

jos neko sta misli?
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

DebeliZmaj

hm... sszgo ... keshiranje dinamichkih stranica josh niko nije uspeshno izveo :) jer stalno imash promene na stranci ..
cak i kad se iste poruke prikazu, imash dinamichka polja koje sotje oko profila i slichno .. neko promene potpis itd. :(
e sad... e sad ako hocesh ubrzash ti mozesh da postavish proxy izmedju tebe i korisnika cisto da bi proxy imao ogranichen
broj paralelnih konekcija ka tebi i zapravo radio samo rasterecenje samog servera ... :)
da kad korisnik prozove sajt, on gabac na proxy koji radi samo keshiranje jedne stranice, znachi odgovara samo na get pa tvoj spektar
domena :) ... ali konkretno za forum tu nebi bilo nekog naruchitog ubrzanja niti olakshanja ..
jedino da avatari i ostali ``attachment``-i budu na drugom hostingu fizichki .. znachi da napravish da tipa stoje na data.forum.motomanijaci.com
pa bi se onda ti objekti vukli sa drugog servera .. tima bi se smanjio broj paralelnih konekcija ka tvom webu ... da potsetimo .. svaki objekat, ili ti svaka
slika ovde konkretno, otvara se konekcija za nju, i vuche se slika po slika .. znachi ovde ima tipa 10 poruka po stranici i ako je od 10 razlichitih ljudi ..
znachi da se samo na slike napravi 10 konekcija .. a gde su tu dugmici, smajliji i slichno ako vec nisu u keshu browsera ili rendermachine njegov ih zahteva
vaki putd itd..
ja da se pitam, ja bi odmah ove veliki jpg gore iz naslova shutnio na drugi domen ... ali odmah .. i nek se pozivaju sa njega ... time ne gushish svoj
maximalni broj koenkcijaka ovom sajtu ... :) ...
e sad to se sve radi kako raste forum pa onda krpish itd.. ili uradish segmentaciju u pochetku i posle kad ``PORASTE`` samo iselish pododmen data.forum... na drugi hosting
moze chak i na drugi server itd.. :")
prenosim ti iskustvo sa foruma koji su od bjb-a nekoliko puta veci .. :) ...

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

UFF

A da mi umesto toga jednostavno obrisemo temu Butt and Guz?  ;D

Gašpar

Citat: sszgo poslato 06 Novembar, 2010, 00:36
Citat: misa-pei poslato 05 Novembar, 2010, 22:25
Cisto da pitam... Sta ce mi moj avatar? Valjda znam sta sam stavio kao svoju slicicu. Da odem u profil, ima vec dugme, tako da samo avatar cisto lebdi bez ikakvog pravog razloga.

Logo je sasvim dobar.

razmisljam da uklonim

jos neko sta misli?
Mislim da bi mogao da ih uklonis. Svi znamo sta smo stavili za avatar.

SSZGO

drz se ti mreze, ovaj sajt nema puno veze sa tim sto pricas,  a pusti mene oko php-a i web servera...

nije nikakav problem oko PROSTORA niti PROTOKA niti broja slika itd itd
problem je u zauzecu procesora / memorije a sto se tice php-koda i mysql baze
i nista se ti ne brini oko keshiranja znam ja sta radim...

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

SSZGO

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

UFF

Ukloni molim te i ovu reklamu za Intel
bar dok nam za istu ne plate!  :)

SSZGO

cim dostavi neko drugu sliku da je zameni

1920 x 300


a i to je jedini choper koji imamo
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

UFF

Jebes coper stavi pravi motor  ;D

upravo sam ti poslao 5 komada 1920 x 300