Glavni meni

izmene foruma, predlozi za poboljsanje, prijave problema

Započeo SSZGO, 16 Oktobar, 2010, 13:07

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

SSZGO

#900
Citat: Gaspar poslato 12 Avgust, 2011, 00:31
Cekaj Ivane, stvarno zasto mislis da ne bi mogao da izdrzi forum? Serveri su im preko koliko sma ja skapirao i izuzetno su pouzdani.
Sta je to sto ne bi mogli da izdrze?

ja vec 6 meseci pokusavam da otkrijem zasto puca ovaj server na kojem je sajt sada...
sa adminima tamo sam na "ti" dosad :)
izmenili smo sva moguca i nemoguca podesavanja, i dalje ima nekih duhova koji povremeno sve sjebu a mi ne mozemo da utvrdimo sta se desava, samo nagadjamo

koriscenje memorije je 16%, cpu 3-5% ali i dalje zakuca...
selili smo i kompletan sadrzaj n drugi njihov server i opet ista stvar...

server koji pominjete je u svakom slucaju slabiji u svakom pogledu, p as epitam, koliko bi stvari tamo pucale...
na serveru koji je deljen sa drugima i koji svi redom mogu da prave probleme, na kojem ne mozes d aimas custom podesavanja itd...


jedino pravo o resenje je dedicated server samo za ovaj sajt, bez drugih korisnika...
PS postoji mogucnost i da neko namerno pokusava da rusi domen, ali za to moraju detaljno da se analiziraju logovi a mene nesto i mrzi to d aradim...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Major

Evo odgovor na moje pitanje da li sigurno server moze da izdrzi ovakav sajt:

Po¹tovani,



Na na¹im shared hostinzima imamo forume i druge sajtove sa vi¹e hiljada èlanova koji rade bez problema. Pritom imajte u vidu da optereæenje koje proizvodi sajt zavisi najvi¹e od broja poseta (¹to ne moraju da budu obavezno èlanovi sajta) i naèina na koji je sajt napravljen. Ako je sajt dobro napravljen, odnosno koristi kvalitetan forum software, neæete imati problema ni sa mnogo veæim brojem èlanova i poseta.

Jedini naèin da znate je da probate tj. da pokrenete sajt. ©to se nas tièe, mo¾emo poèeti od Business hosting paketa. Svakako pratimo iskori¹æenje svih hosting naloga na na¹im serverima i ukoliko se desi da vam, zbog rasta posete i èlanstva, bude bilo potrebno vi¹e resursa za sajt, svakako æemo vas blagovremeno kontaktirati buduæi da se veæ na 80% iskori¹æenosti ¹alje upozorenje i vama i nama tako da zaista nije nikakav problem da prebacimo va¹ sajt na veæi paket u svakom trenutku.



U svakom slucaju moze da se proba pa da se vidi da li odgovara ili ne.

jager

Aman ljudi....

Ja lepo rek'o da javite ako trebalo BILO ©TA iz moje bran¹e (internet, hostinzi, qrci-palci), a vi bi da skupljate pare  [ludak]

SSZGO

koliko sam razumeo ti imas svoj kucni server, a ja ne bih da fajlovi budu na kucnom nego na udaljenom komercijalnom serveru gde niko nema direktan pristup...

?

takodje uz 24/7 podrsku

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

jager

Imam svoj kuæni link direktno za Maðarsku. Mo¾emo da stavimo ¹ta god hoæe¹ na njega. Imam i slobodan HP server 2xdualcore xeon blabla, koji trenutno tera 2 VPS-a: fileserver koji mi je tra¾io UFF i CS server na kom se oèigledno niko ne igra :)
24/7 nema, ima kad sam kuæi. Sve je na 3.5kW APC UPS-u u zasebnoj klimatizovanoj prostoriji u koju ulazim samo ja, iskljuèivo po potrebi, pa jebemliga ako crkne...

jager

Zaboravih.... ima i 1024 IP adrese na raspolaganju. Link je trenutno wireless, ali ne ova jeftina sranja nego profi oprema (Motorola Orthogon). Optika iz Maðarske do mene se kopa. Veæ je povarena veza na nièijoj zemlji izmeðu dve granice. Bilo je planirano da proradi sve do kraja godine, ali æe se to oèigledno malo odvuæi po¹to èekamo na dozvole za podbu¹ivanje pruge od ®eljeznica Srbije (baj d vej, ima neko neku vezu da se to malo pogura??!?)
Zakupljen je 1G neta... No, do realizacije optike neæe biti toliko, limitiran sam wifi linkom na 20Mbit koji bi trebali da budu IHAAAAAAAAAAAAJ za forum jo¹ podosta vremena...

SSZGO, koji hardver trenutno tera forum? Koliko bandwidtha vuèe?

K_A_W_A

Sta je to dole sto se pojavljuje? Nesto za facebook i ostalo? kako to da ukinem?

Major

Mislim da za sada ne mozes da ga ukines, mozes samo da ga sakrijes sa strelicama koje se nalaze skroz u desnom cosku.

Lazic

Juce mi se pojavilo, i smorilo me ko vepra... Sta je to koji q...?!?

Taraba

Ga¹a se igra admina opet. Smara ovaj toolbar dole, smara ovo ¹to iskaèe preko svake slike.
Mislim da je totalno bespotrebno.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Major

Citat: Taraba poslato 22 Avgust, 2011, 12:24
Smara ovaj toolbar dole, smara ovo ¹to iskaèe preko svake slike.

Samo klikni minimize toolbar u skroz desnom cosku i vise ga nece ni primecivati.
p.s. Mene vise iscima onaj sto se pojavi kad misem predjes preko slike MotoManijaci u gornjem levom uglu.
:o

Lazic


Bugi

Od ovog sra**a dole ne mogu da se skoncentri¹em na sve lepe i pametne stvari ovde  ;D.Ako mo¾e da se ukloni nekako . Hvala

prpa_zr

Citat: Taraba poslato 22 Avgust, 2011, 12:24
Ga¹a se igra admina opet. Smara ovaj toolbar dole, smara ovo ¹to iskaèe preko svake slike.
Mislim da je totalno bespotrebno.


meni je ovo do OO..

svaka èast za trud.. iako veæina nas nije navikla na ovo .. odu¹evljen sam èinjenicom ¹to se radi na stalnom unapreðenju  sajta

Major

Citat: Lazic poslato 22 Avgust, 2011, 12:42
pa to je isti paket...

Znam nego kazem, to nije toliko uocljivo al me iscima jer ga ne ocekujem.

Citat: prpa_zr poslato 22 Avgust, 2011, 19:27
meni je ovo do OO..
svaka èast za trud.. iako veæina nas nije navikla na ovo .. odu¹evljen sam èinjenicom ¹to se radi na stalnom unapreðenju  sajta

Ode trud u nepovrat..


prpa_zr


Taraba

Pa napisali su da je samo privremeno - za testiranje.
Nije ni meni smetao toolbar koliko onaj natpis Share this image koji iskoèi na svakoj slici na forumu.

Da su ljudi rekli "Vau do jaja" verujem da bi i sada bilo tu.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

UFF

Meni su licno (a verujem da su i vama) dokurcili ovi obavezni oglasi i oni koji ce uclanjuju na forum misleci da su ovo halooglasi pa cemo od sad kao i za + i - da stavimo da clan ima minimum 50 poruka da bi mogao da otvori temu u podforumu Oglasnik

moze a? :)

neskez

Citat: UFF poslato 30 Avgust, 2011, 16:42
Meni su licno (a verujem da su i vama) dokurcili ovi obavezni oglasi i oni koji ce uclanjuju na forum misleci da su ovo halooglasi pa cemo od sad kao i za + i - da stavimo da clan ima minimum 50 poruka da bi mogao da otvori temu u podforumu Oglasnik

moze a? :)

Otvaras pandorinu kutiju

Novi clanovi ce da pozdrave tebe i Gasu u predstavljanju novih clanova, i da napisu 70 x R.I.P samo da mogu da ostave oglas

Taraba

Sla¾em se da ni to nije re¹enje, ali æe barem 50% ljudi koji se registruju samo za oglas da obeshrabri.
Neæe svi da se cimaju da stavljaju 50 poruka, pa makar to bili i :D :P :) [rofl]
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?