Glavni meni

izmene foruma, predlozi za poboljsanje, prijave problema

Započeo SSZGO, 16 Oktobar, 2010, 13:07

0 članova i 10 gostiju pregledaju ovu temu.

3006

Ili da naplaæujete oglase... ;D
Nema od toga ni¹ta, dok je d¾aba dobro je. Takvo je stanje - sranje.

Taraba

Citat: Gaspar poslato 10 Avgust, 2011, 12:05
Vec sam pisao na tu temu, ovaj server nam je besplatan i hvala SSZGO na tome  [klanjam_se]

Da se to ne bi desavalo, mozemo da predjemo na drugi server, ali jedini paket koji nam odgovara je ovaj Bussines+
http://adriahost.rs/paketi/
i on kosta 14.749,92 dinara na godisnjem nivou, a stvarno ne zelim da ulazem tolike pare na nesto od cega nemam apsolutno nikakve koristi.

Postoje dva resenja -
Reklame, ali onda gubi smisao cela prica o tome da smo nezavisni, potpuno nekomercijalni forum.
Donacije clanova, ali na zalost, u zemlji Srbiji su svi jaki na recima dok se ne dodje do dela, tad svi nestaju.

Takodje i ako se sad sakupi ta cifra, sta cemo sledece godine kad istekne hosting. Da li ce tada neko dati parice ili ce cela prica morati da stane  [neampojma]

Godi¹nji hosting ~15000din
Aktivnih èlanova na forumu ~200.

Neka da svako po 100-200 din i biæe za godinu, a mo¾da i dve hostinga, ali nema potrebe toliko unapred uplaæivati.
A sledeæe godine... pa napravi se ponovo akcija par meseci pre isteka hostinga i to je to.

Ako stavi¹ reklame, pokvariæu ti Daèiu!
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Gašpar

Citat: Taraba poslato 10 Avgust, 2011, 20:50
Citat: Gaspar poslato 10 Avgust, 2011, 12:05
Vec sam pisao na tu temu, ovaj server nam je besplatan i hvala SSZGO na tome  [klanjam_se]

Da se to ne bi desavalo, mozemo da predjemo na drugi server, ali jedini paket koji nam odgovara je ovaj Bussines+
http://adriahost.rs/paketi/
i on kosta 14.749,92 dinara na godisnjem nivou, a stvarno ne zelim da ulazem tolike pare na nesto od cega nemam apsolutno nikakve koristi.

Postoje dva resenja -
Reklame, ali onda gubi smisao cela prica o tome da smo nezavisni, potpuno nekomercijalni forum.
Donacije clanova, ali na zalost, u zemlji Srbiji su svi jaki na recima dok se ne dodje do dela, tad svi nestaju.

Takodje i ako se sad sakupi ta cifra, sta cemo sledece godine kad istekne hosting. Da li ce tada neko dati parice ili ce cela prica morati da stane  [neampojma]

Godi¹nji hosting ~15000din
Aktivnih èlanova na forumu ~200.

Neka da svako po 100-200 din i biæe za godinu, a mo¾da i dve hostinga, ali nema potrebe toliko unapred uplaæivati.
A sledeæe godine... pa napravi se ponovo akcija par meseci pre isteka hostinga i to je to.

Ako stavi¹ reklame, pokvariæu ti Daèiu!


Reklame ne stavljamo sigurno  ;)
Daciu kvari tek kad je prodam  :P :P

A ovo jeste realno kad bi svako uplatio, ali veruj mi da se to nece dogoditi  ;)

Taraba

Napravi neko glasanje, da vidimo ko je spreman da izdvoji kintu.
15000din je kurac od para.
Forum za sada radi 90% vremena. De¹ava se da prsne na desetak sekundi pa proradi.
Ne znam koliko je optereæen server, ali kapiram da æe biti sve gore i gore. Jo¹ ako je deljen sa jo¹ par sajtova, eto karambola.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Major

Taraba je u pravu.

Da se skupe i 15 clanova i da svako da po somica to stvarno nije mnogo i resili ste probleme oko hostinga.
Na mene mozete da racunate sto se tice uplate.  [cheers]

Mortisha

I got a little secret for ya, I never sleep when comes the night..
But every time I smack my fingers I switch back into the light...
My moon belongs to your sun, your fire is burning my mind...
Is it love or is it lust? Something that I just can't describe...

Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Major

Verujem da bi se skupilo jos 10ak naopakih ljudi i to je to  [thumb_up]

3006

U pravu je Ga¹a, nema od toga ni¹ta.
Da 150 ljudi treba da da po 100 dinara, svi bi èekali da bar 130 da lovu pre njih, da ih neko ne prejebe. A mo¾da ne bi dali ni tada.

Major

Ovde se ne radi o 50-100-150 ljudi, radi se o 15ak ljudi koji bi dali pare.
Evo dacu ja prvi, a verujem da ce se skupiti i ostatak jer na ovom forumu stvarno covek odmori mozak za razliku od ostalih gde neko non stop nesto pametuje.
[cheers]

UFF

skupite onda pare da uradimo motomanijacke ramove za tablice automobil-motor i da ih svi nosimo
ja nasao jeftinije nego sto je cika zuba radio ali je minimum 100kom

Taraba

Pa æemo da se prozivamo preko ramova a?  [plazi_se_2]
Dosta ljudi je veæ registrovalo motore, pa i nema mnogo koji bi kupili jo¹ jedan ram.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

SSZGO

taj hosting od 15000 ce kako  se to kaze, malo morgen, da izgura sajt...
trenutni hosting se placa, mesecno, 10000... jest da ima i drugih stvari koje su tu, ali svejedno...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Major

Citat: UFF poslato 11 Avgust, 2011, 15:54
skupite onda pare da uradimo motomanijacke ramove za tablice automobil-motor i da ih svi nosimo
ja nasao jeftinije nego sto je cika zuba radio ali je minimum 100kom

Koliko para ispadne za 100 komada?

zmiya

Citat: SSZGO poslato 11 Avgust, 2011, 16:25
taj hosting od 15000 ce kako  se to kaze, malo morgen, da izgura sajt...
trenutni hosting se placa, mesecno, 10000... jest da ima i drugih stvari koje su tu, ali svejedno...

nisam te razumeo.ako mo¾' da pojasni¹..

SSZGO

Citat: zmiya poslato 11 Avgust, 2011, 17:49
Citat: SSZGO poslato 11 Avgust, 2011, 16:25
taj hosting od 15000 ce kako  se to kaze, malo morgen, da izgura sajt...
trenutni hosting se placa, mesecno, 10000... jest da ima i drugih stvari koje su tu, ali svejedno...

nisam te razumeo.ako mo¾' da pojasni¹..

server na kom se hostuje sajt je od mog klijenta iz amerike, on tu drzi svojih par sajtova
mi se slepamo...
hosting se placa oko 100 eura mesecno

e sad cemo da se prebacimo na hosting koji kosta 150 eura godisnje, i nadamo se da ce sajt bolje da radi tamo...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Major

Ja imam kod njih uplacen hosting http://adriahost.rs/paketi/
Postavio sam im pitanje koji bi paket mogao da izdrzi opterecenje koje ima ovakav sajt i rekose mi da business + odgovara.
Dobra stvar ovde je recimo ako se uzmu 2 godine, treca godina je gratis.

SSZGO

Citat: MajorSoul poslato 12 Avgust, 2011, 00:00
Ja imam kod njih uplacen hosting http://adriahost.rs/paketi/
Postavio sam im pitanje koji bi paket mogao da izdrzi opterecenje koje ima ovakav sajt i rekose mi da business + odgovara.
Dobra stvar ovde je recimo ako se uzmu 2 godine, treca godina je gratis.

Nacionalna klasa ...a jel su ti tako rekli
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Gašpar

Cekaj Ivane, stvarno zasto mislis da ne bi mogao da izdrzi forum? Serveri su im preko koliko sma ja skapirao i izuzetno su pouzdani.
Sta je to sto ne bi mogli da izdrze?

Major

Ne verujem da bi ljudi lagali, par puta sam im slao upite za neke druge stvari i lepo su mi rekli sta moze, a sta ne i do sada nikad nisam imao problema s njima.
Moze da se proba?