Glavni meni

CBR Forum mi zagolica mastu...

Započeo dr32, 17 Maj, 2012, 23:55

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

dr32

Ove slike mi zagolicase mastu,al posto se u preradjivanje ne razumem,znacilo bi mi par informacija.
1) Od cega li je ova zadnja viljuska? I od cega bi sve eventualno pasovalo na CBR F4i?
2) Koliko bi para trebalo za ovakvu zajebanciju? Pretpostavljam da bi uz viljusku morao da ide i amortizer,mozda i ceo tocak sa lancem i lancanicima, ili ne?
3) Koliko je zahtevno nabaciti rep od RR,ovde je sigurno secena i pravljena nova konstrukcija?
4) Sta mislite koliko bi para izasla ovakva neka zajebancija? I da li bi se sem sto bi se po meni motor nenormalno prolepsao, jos nesto dobilo ili izgubilo,mislim po najvise na udobnost?
Znam da se ovako nesto ne isplati,al  [wtf]  ja obozavam ovaj motor i zivo me zanima kako bi obako nesto moglo da se izvede.
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

Havarisan


dr32

Znaci pola RR-a na F-a i dobijem ono sto bi hteo. Nego ti si svasta nesto radio,mislis li da bi to leglo sraf na sraf,ili bi moralo 100 cuda da se izvede?
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

Havarisan

nisam bas to radio, ali verijem da bi se dosta poklopilo, ako ne i sve.

borkos

http://stuntride.com/vbstunt/forumdisplay.php?f=12


Procackaj malo ovde...Siguran sam da ces naci sta je potrebno da bi dobio to sto hoces...Sretno...
Don`t ask what you can do for your country.Ask what your country can do for you!!!

FANTOM

Poslenje 3 slike sto si okachio je F-2  ...  pa skupa zajebancija ako na osnovu tj motor CBR F-2 kachis oklope od F-4i sem ako nemas te iste oklope sa farovima itd da ti neko pokloni .....  i naravno dosta posla seci budzi uklapaj....  NAravno ako ces to nekom da platis da ti to uradi tek ce onda skupo da te izadje ....  imas moj CBR F-1 u temi moj dnevnik pa vidi sta i kako ja menjam sebi rep pa me je vec iskostalo ,a jos mi drugari rade sve na motoru ,znachi pricham ti o troskovima materijala ....

dr32

E vec pratim tvoj forum i odusevljen sam kako ti je lego rep. Znam da su zadnje 3 slike od F2,al verujem da moze da se isto uradi i sa F4i. Ako nije tajna (moze i na pp) koliko je do sada izasao rep sa konstrukcijom? Mislim okvirno ne u evro.
Ma ideja mi je da na F4i ubacim rep i viljusku od RR,tako bi dobio po meni idealan motor. Naravno prvo bi sve stavio na papir,ali jednog dana kad bude bilo dovoljno para napravicu sigurno i ovaj fetis. Nego Datchmen je budzio onu belu Hondu,a ima i RR-a,voleo bi da cujem njegovo misljenje moze li se i kako ubaciti viljuska sa RR-a na F-a. Dal pasuje viljuska ili mora nesto da se preprevlja. I naravno da li ostaje ovaj tocak,amortizer i da li bi lanac i lancanici nalegli lepo ili bi i tu morale da se rade neke prepravke?
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

CBRR1

a sto lepo ne prodas Fa pa kupis RRa?

dr32

Pa zato sto volim da to bude malo drugacije,a i vise mi odgovara ovaj F od RR. Iskreno nisam predugo vozio RR 03,par km, al i burazer je imao isto misljenje,na oko lepsi,bez da se lazemo,al pod du..tom vise pase F.
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

CBRR1

ako hoces da bude  drugacije ofarbaj ga u pink boju,a jel putujes dosta sa tim fom?

dr32

 [facepalm] pa to je to, pink boja, kako se pre toga nisam setio  [glavazid] [glavazid] [glavazid] hvala ti  [slomljenzid]  ;D ;D ;D
Jos uvek ne, al kako mi se javlja zbog posla bicu u prilici samo da cepam duze vikend ture. Jesi li vozio ovog F-a,pa da uporedis sa RR-om,voleo bi da cujem misljenje?
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

UFF

i ja bi radije zadrzao f-a kog vozim a da mi neko zameni ovu letvu pozadi sa rr viljuskom (moze i prednja viljuska necu da se bunim :) ) i rep koji je malo vislji i ostriji ali da ostane ovo po meni ne samo udobnije vec i lepse sediste f-a iz jednog dela

dr32

Bravo UFFe, bas na to i ja mislim, malo ostrije i malo vise. Ovako je neki italijaner odradio to o cemu ti pricas,mada se meni ne svidja kako je sve uklopljeno. Ovo gore izgleda mnogo bolje i elegantnije.
Naravno postoji i resenje za sve moje probleme, a zove se CBR 600 F pc41,al o tome ...
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

FANTOM

Ma bre sve moze da se uradi ... ali kosta budzenje na kraju krajeva skuplja dara nego mera i kad ga budes prodavao ne mozes da izvuches pare ....   RR je dosta tvrdji u odnosu na F-a  znam vozio sam po meni F daleko udobniji .... vozio sam par modela pa znam ....  Dachmen je imao komplet rep sa konstrukcijom i chuchnulo mu je ko dupe na nosu .....   Ja sam pazario plastike repa a konstrukciju smo pravili mnogo posla i zivaca pa sad ide izlivanje kontrukcije za prednje sediste pa izlivanje podrepa za sada je sve kostalo sa sve nekim tehnichkim sredjivanjem motora tipa servis viljuske prednje plochice pa spichih ja jedno 200 evra do sad a ima jos ihaha de je gitovanje farbanje pravljenje sedista stop pa napred sta cu cajgeri farovi maska opa Djurdjo ....   i kad resim da ga prodam nekad svako ko bude dosao nece mi dati ni soma to ti je pusta srbija a motor ce me kostati preko 1500 E ....  Eto ti bice ko pracka ali da ga ja vozim za svoju dusu i bice unikatan....  Eto i zaboravih plus auspusi na sve to nisam ni rachuno ....  Ukratko skuplja dara nego mera ....    Vozi sta imas i samo sipaj gorivo i odrzavaj ...  naravno ako neces da bacis pare u etar  ...  ;) 

dr32

A jbg ne moze ni svako da zaradi na motoru,a opet onaj osecaj kad vidis svoj motor i posle nekog vremena od kupovine,pa ti lepo  [balavi] Naravno ako bog da para i novog F-a ova ideja ide na stand by. Ako ne,videcu,al svaka informacija mi znaci. Motor je dobar i vremena imam, bilo je gadno kad nisam imao motor pa se okretao ko suncokret cim cujem zujku. A da kazem da kad sam video Isterivacev motor uzivo,pao sam na dupe. To je to, neko ceni lepotu i unikatnost,a neko bi mogo da sedne i na kantu,pa nizbrdo,sto brze i teraj...
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

nano

Stock is for pussies!

Samo napred, odlicno izgleda sa RR repom/viljuskom, a sto se tice toga dal moze ili potrazi po netu neko je to sigurno uradio ako nije onda ima bar neki info... Razmisli i o prednjoj viljusci ovo bi moglo biti skuplje planinarenje al ce se sigurno osetiti razlika u odnosu na tu vilu...

CBRR1

ustvari skroz super izgleda ako ga prepravis sa rr repom i ostalim stvarima,samo napred,i kapiram te da ostavljas polozaj fa zbog udobnosti voznje,posto je rr za duge voznje tuki...  [thumb_up] [thumb_up] [thumb_up]

UFF

samo nemoj ko braco ovakav rep da uradis :D


http://i12.photobucket.com/albums/a232/rkeogy/driftmachine.jpg
http://i12.photobucket.com/albums/a232/rkeogy/phase3done.jpg



ja sam mislio na svom da odsecem ovaj ruzni nosac tablice i da uradim nesto ovako sa kljucaonicom i repom



http://www.trendesignautosports.com/MC/Lighting/Taillight/CTL-0007-L.jpg
http://images2.polovniautomobili.com/user-images/classifieds/217/2179319/68786146cf3e-800x600.jpg



takodje sam razmisljao da li moze da se donja konstrukcija repa odsrafi i doda mala plocica koja bi ga pomerila recimo za 1cm unazad a kao rezulatat bi rep otisao recimo 5 cm vislje
i to je sasvim dovoljno

radio neko nesto slicno?

UFF


dr32

Bez brige Braco mi sigurno nece biti uzor,al zato mnogi blentavi ameri bi mogli. Sta sve ima na ovom CBR Forumu,ma covek da se razboli. A boga mi i iznervira kad procita da je amer za 35$ kupio viljusku od RR-a i da ne kazem za manje od 100$ bez ruku zamenio zadnju viljusku i napravio cudo. Ma s ovom viljuskom i distancerom koji dize rep samo par cm,sto znaci nema cao zdravo jajima,ni rep ne mora da se dira,pricam o mom koji je dvodelni. . Samo fin kratki auspuh i milina jedna. Dobre su i ove tvoje slike,al verujem da moze da se nade i bolje resenje za banana sediste,to bi tek bila pesma. Evo o cemu pricam.  [balavi] [balavi] [balavi]


[attachment deleted by admin]
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy