Glavni meni

Kulinarstvo

Započeo Panta Zemunac, 14 Maj, 2012, 21:43

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gašpar

©to se tièe ¹kembiæa, to nisam imao ¾elju da probam, al me zli ljudi (èitaj Joker) natera¹e i stvarno mi se dopalo i mnogo je ukusno, s tim ¹to mi se ovi tvoji ne sviðaju na oko, oni su bili lep¹i  ;D

Inaèe, i Kengur je veliki gurman, voli gurmansku pljeskavicu [rofl] [rofl] [rofl]

Taraba

A ni ti nisi daleko... odakle ti ta stomaèina bre?!?
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Panta Zemunac

Slikano sa Nokiom N95...sve u belome...odsjaj...da je u kotlicu, ispalo bi prirodnije, dosta tamnije, æim ima aleve!!

Ali moja preporuka...kombinacija ¹kembiæa i svinjskih papaka je jo¹ bolja...sve se isto sprema samo ¾ele iz papaka mu daje gu¹t! [balavi]

Panta Zemunac





Ne znam gde mi nestade i fotka veæ gotovog sve¾eg kupusa....Ko se u mesi¹te razume, snimiæe sledeæe...svinjska kolenica, slaninica suva, juneæa pleèka i jagnjeæa glava...
Jerej..zovni onog Bo¹ka gore, neka mi da jednu nagradu za ¾ivotno nedelo!
Nije ¹to volim samo sebe ali ja se i sebi divim!! [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se]

Panta Zemunac

Odo ja po rogonju a vi kako hoèete!! [cheers]

Gašpar

Citat: Taraba poslato 15 Maj, 2012, 14:17
A ni ti nisi daleko... odakle ti ta stomaèina bre?!?

Od nezdrave hrane i foruma  :D

Major

Probao skembice dva puta i nikako da ih svarim. Jednostvano nije to za mene, daj mi prasetinu, jagnjetinu, ovcetinu u obliku pecenja i ja zadovoljan :D


Vlajko

Citat: MajorSoul poslato 15 Maj, 2012, 13:34
[rofl]

Juce sam pravio spagete sa sosom od tunjevine. Za 15ak minuta se napravi, a bas je ukusno ;)

2 konzerve tunjevine, 2 topljena sir - tost topi sam ja uzeo (mada moze i bilo koji drugi samo da se isece na tanke kriske), pola litre paradajz soka i jedna kisela pavlaka. Sve to staviti u serpu i mesati na malo jacoj temperaturi dok ne provri, onda malo smanjiti temp. i mesati jedno 2-3 minuta. U drugu serpu staviti vodu da provrije, dodati soli i malo ulja i onda spagete (kolicine po izboru). Kuvati spagete jedno 10ak minuta, kad su gotove preliju se sosom i woaallla imate spagete sa sosom od tunjevine ;D



Neko dodaje celo jaje u gotovu testeninu.. a ja bih ti samo predlo¾io da iz ovaj tvoj recepat doda¹ i puno belog luka, origano i bosiljak, ¹areni biber  [cheers]
..mo¾e i pavlaka za kuvanje, daje bruka ukus..
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Vlajko

Citat: Panta Zemunac poslato 15 Maj, 2012, 13:37

Ne bih se slo¾io da je dovoljno samo nabacati ''¹ta se ima'' i da ce neizostavno ta klopa biti vrh. [nono]


svaka klin èorba mora biti do OO

jo¹ ako dobro izgladni¹ goste pri pripremi.. nemo¾ da ne valja..

p.s pro¹lji suljpa kod mene je dosoljavao kako je ko pro¹ao.. bio je mega slan..
ali se pojelo  [yahoo]
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Taraba

Najbolje jelo na svetu - drnè.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Panta Zemunac

Taraba..Ima nas koje su lepo zamolili da se ni ne pribli¾avamo nekoj kasarni a kamoli da vojsku slu¾imo!

DRNÈovalo se samo u onim kasarnama gde nisu imali proffia veæ je kuvar bio sa slobode ali takoðe u vojnom roku. Umetnost je od svih govana napraviti ne¹to...pitanje je samo koliko su ukusna ta govna!

Vlajko...jaje (ali bolje samo ¾umance) ide iskljuèivo na carbonare pastu ne i na bologneze..

Taraba

Kod mene su pravili odlièan... gomila povræa, pirinaè, slaninica, govedina (mo¾da je bila i pseæa hrana [neampojma]), aleva paprika, paradajz sos i zaèini.
Skoro sam jeo ne¹to slièno u domaæoj radinosti i be¹e odlièno.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Panta Zemunac

Pa sve zavisi od kuvara....sama reè DRNÈ ili ti ona hemija sve i sva u vojske bre....znaci da negde kuvari nisu bili na nivou!

Vlajko

Munze, ne verujem dok ne probam.. :P

pogotovu ono sa kockicom èokolade i suvom ¹ljivom..  [balavi]

Nekako od kad se Jamie pojavio na tv-u.. promenio mi se odnos prema hrani, a i sama priprema onoga ¹to ima¹ u fri¾ideru.. a bogami i zamrzivaèu..


Prepro¹le godine sam uzimao na Vlasini lisièarke i vrganje.. samo usoljene, odliène za gula¹e, èorbe i ostale gurmanluke..
500 din be¹e kantica..
pro¹le ih nije bilo zbog su¹e, potra¾iæu ih opet..  [cheers]
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Major

Citat: Vlajko poslato 15 Maj, 2012, 15:30
Citat: MajorSoul poslato 15 Maj, 2012, 13:34
[rofl]

Juce sam pravio spagete sa sosom od tunjevine. Za 15ak minuta se napravi, a bas je ukusno ;)

2 konzerve tunjevine, 2 topljena sir - tost topi sam ja uzeo (mada moze i bilo koji drugi samo da se isece na tanke kriske), pola litre paradajz soka i jedna kisela pavlaka. Sve to staviti u serpu i mesati na malo jacoj temperaturi dok ne provri, onda malo smanjiti temp. i mesati jedno 2-3 minuta. U drugu serpu staviti vodu da provrije, dodati soli i malo ulja i onda spagete (kolicine po izboru). Kuvati spagete jedno 10ak minuta, kad su gotove preliju se sosom i woaallla imate spagete sa sosom od tunjevine ;D



Neko dodaje celo jaje u gotovu testeninu.. a ja bih ti samo predlo¾io da iz ovaj tvoj recepat doda¹ i puno belog luka, origano i bosiljak, ¹areni biber  [cheers]
..mo¾e i pavlaka za kuvanje, daje bruka ukus..

Realno sta god da dodas ne moze da bude lose. Ja dodam i malo nekog kackavalja i sve to na kraju "posolim" sa parmezanom ma prste da polizes!!!

Andjelo

Citat: Panta Zemunac poslato 15 Maj, 2012, 13:37
Hmm, i obicna pa¹teta dobija sasvim drugi smisao i ukus, kada ste bez iceg drugog gladni u nekoj prirodi!
Ne bih se slo¾io da je dovoljno samo nabacati ''¹ta se ima'' i da ce neizostavno ta klopa biti vrh. [nono]

Naime, skuvajte dva potpuno ista gula¹a ali u jedan, po vojvoðanski, ubacite nekoliko kocki èokolade za kuvanje a u drugi, po ¹umadijski, nekoliko suvih ¹ljiva....hmmm, razlike li drasticne!  [dunce]

Jo¹ jedan primer....najbolji pasulj u ¾ivotu sam poceo spremati, onda, kada sam iz njega izbacio sav nepotrebni zeleni¹ i ostavio samo luk, deliæ ¹argarepe, tucane ljute, su¹ene ljute, list lorbera i bibera. Da, poenta je u mesu...su¹ena kolenica, malo suve kobaje ili slaninice...I TO JE SVE!
Bili su ukusni i ti, drugi ali ne kao ovaj!


evo ti recept za jos bolji pasulj  na ovo sve sto si rekao dodas i malo svezeg mesa tj, rebarca ali da nisu puno masna  a moze i neka krmenadla   a uz to pri kraju dodas ukiseljene  mirodjije  sitno iseckane  ............................pecept za mirodjiju, operete lepo mirodjiju i stavite da se ocedi zatim u tegli redjajte red  mirodjije pa malo posoliti zatim opet red pa posoliti mozete da stavite i neki senf korner  kada napunite teglu ostavite da prenoci  a sutradan napunite sirce za salatu  i ostavite zaklopljenu nekih 20 dana zatim je mozete upotrebiti  ,inace ja ukiseljenu mirodjiju dodajem skoro svakom corbuljaku , krompir corbi ,paprikasu  ,sladak kupus  itd ,

Andjelo

 i jos jedan recept kao dodatak uz gulas, paprikas   i riblju corbu ukuvavam  knedle od belog brasna  ,potreban materijal jaja zavisi od kolicine kojuj ce te praviti  ulje umutiti sa jajima i dodate belog brasna ,smesa ne sme da bude retka a ni gusta ako je jako gusta knedle ce biti tvrde a ako je mekana raspace se

Andjelo

evo kako plivaju knedle u ribljoj corbi

[attachment deleted by admin]

Panta Zemunac

Knedle i riblja èorba....mislim, 'vrsno, mislim mljac, mljac samo bih licno i¹ao na sledecu varijantu...KNEDLE I RIBLJI PAPRIKA©!! [balavi] [balavi] [balavi]

CBRR1

Citat: K_A_W_A poslato 15 Maj, 2012, 13:22
Citat: cbrr1 poslato 15 Maj, 2012, 13:17
evo ti slika mog jela tj recepta  OO   ;D
Ako je to tvoje jelo, dacu ti ja i kobaju, pa onda imas komlet bekendeks   [rofl] [rofl] [rofl]
poslacu ti ja sliku mog bekendeksa,ali svidece ti se puno,pa se plasim za tebe,navucices se covece..  ;D