Glavni meni

Kulinarstvo

Započeo Panta Zemunac, 14 Maj, 2012, 21:43

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Panta Zemunac

Pored dve do sada otvorene teme; ''ponocni mezetluk'' i ''zdrava ishrana'', moracu otvoriti jo¹ jednu, sveobuhvatnu, za nas, hedoniste, u¾ivaoce u dobrom zalogaju, lepim vinima pa i ¾enama (kako ko!)! [cheers]

U ovoj temi bi mogli podeliti koji recept, savet ili preporuku. Naime, svako ko je posetio barem jedan skup, imao je priliku da se upozna sa specijalno¹æu svih skupova, ma, svakog pojedinaæno....NA ®ALOST! Nema Srbina koji ne vole suljpa ali kada ti neko, svake nedelje, isto servira, zapitate se ima li barem jednog kulinara með' nama! Milion gurmanluka koji se olako spremaju, ba¹ potaman za manje-vece dru¹tvance ali mi se uffaækali za gradi¹tanac kao da je to jedino ¹to postoji...elem i po neki gula¹ (s'tim da polovina i ne razlikuje da li je skuvala gula¹ iliti paprika¹! [doh] [doh]
Nisam profi kuvar...¾ivim svega pola veka sam, pa sam milom prilika magistrirao varjacu (¹ta æu kacam rasan!?!) a i keceljicu! [zvizdi] [zvizdi] [zvizdi] [zvizdi]

Recepti ne moraju biti koncizni jer, onaj ko ne kuva badava mu i video snimak a za nas koji se praæakamo sos'kutlaèu i smernice su dovoljne..

Koliko je vazna pravilna ishrana, pokazao je Novake sas tj. bec glutena...el takoo?! Pa i nije bas...po meni, vi¹e je to spoj svega i nièega po mnogo, ¹to je rezultiralo onako, uspe¹nu sezonu. I ove ne kræka gluten alu mu ne ide ba¹ kao pro¹le, no mi mu i dalje dr¾imo  [thumb_up] [thumb_up] [thumb_up] [thumb_up]!
Pitam se samo, kako bi na¹a braæa tj. na¹e bratstvo BROHERHOOD pro¹lo na ERZBERG RODEU da im papicu, po protokolu za treninge a i za samo takmicenje licno spremam! ©ala, nisam, kao ¹to rekoh proff ali, verujte mi na rec, barem 20% uspeha ide na samu klopu!!

Tema je otvorena za sve a tako i za razlièite recepte, ¹to zdrave, ¹to gurmanske, ¹to veganske itd...uz poneku fotku imaæemo zabavu pa sledeæi put, nadam se na skupu manijaka neæe se krljati cevap (mislim, nazovi cevap jer i njih treba znati napraviti).


Panta Zemunac

#1
    ©KEMBIÆI...fileke ili tripice...juneæi, jagnjeæiili svinjski ¾eludac...

¹kembiæi u saftu na podrucju Balkana vrh deli¹es, rame uz rame sa svinjskim papcima u saftu

180rsd/kg...cuj, necu ih kupiti kad'i onako retko na njih naletim...jo¹ juneæi...
i odmah sam ih oprao u nekoliko hladnih voda, te nalio sa kozjom surutkom (ne mora ali ko nevoli njihov ¹mek, on ih prelije mlekom ali ja nisam imao), dodao par ka¹icica siræeta i po ka¹icice sode bikarbone. Treba ih ostaviti u friz da cute celu noæ. Potom ih isprati, naliti vodom i kuvati na jaèoj vatri dok ne provri. Tu vodu baciti, ponovo naliti ali vrelu vodu i dodati luk, zelen, celer, ðumbir i pa¹trnjak...desetak zrna bibera, lovorov list.....i tako, cirka tri i po sata dok ne omek¹aju..
U drugu ¹erpu, ka¹ika svinjske masti pa slaninica..kad porumeni, dodati sitno seckan crni luk, par èe¹njeva belog i jednu crvenu papriku iseèenu na kocke, zatim dodati ¹kembiæe koje ste isekli na trakice od 3cm, prekriti ka¹ikom tucane ljute, pa ka¹ikom bra¹na...pride par ka¹ika paradajz soka....e zatim, nalivati sa onom vodom u kojoj se kuvali ¹kembi. Iz te vode ostao nam zeleni¹ koji treba propasirati vilju¹kom pa i njega dodati da jo¹ malo zgusne sos. A jedna, lepa, najlep¹a ljuta paprièica...ma Bog da ti oprosti sve grehe (osim ako neste drogiranti kao one moje kom¹e BROTHERHOOD...
prilog, ri¾oto ili pire krompir ali najbolje krompir obariti u ljusci, preseæi uzdu¾ na pola, malo izdubiti, kao èamci i u njih a i okolo, naliti ¹kembe...leleee, ma¹ala!!









ЯЭВОЛУТИОН

POSRBLJENA pasta


-Dve zdenke
-jaje
-slatka pavlaka
-100 grma sitno seckane slaninice
-100 grama sitno seckane sunke
-persun
-kesica parmezana
-beli luk (sto vise to bolje)
-kisela pavlaka
-testenina

U posudi umutiti dve zdenke,jaje, slatku i kiselu pavlaku , sunku i slaninicu, u homogenu celinu....dodati kesicu parmezana i seckani pesun.
Obariti testeninu "al dente", ocediti je i preliti pripremljenim sosom...vratiti na tihu vatru jos pet minuta....servirati toplo....obici lekara zbog skoka holesterola.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Major

Ova pasta lepo zvuci! ;D

Vlajko

Ove godine prilièno se vezbam sa kotliæem i talandarom.. [yahoo]

Klasièan suljpa sam obogatio bukovaèama.. u gula¹e trpam i razne seckane frikom me¹avine i koje¹ta..
Pre neki dan napravio prvi put ne¹to izmeðu riblje èorbe i paprika¹a..

A recepti.. pa kuva¹ od onoga ¹to ima¹..obavezni zaèini tipa bosiljak, origano, ruzmarin, per¹un...crni, beli luk, soja sos..

i kojegod meso da zdrljas na luku..doda¹ ¹ta ima¹ sa zaèinima , doda¹ neku tekuæinu i na laganu vatru.. ispada garant dobro..

Zapr¹ka i ne treba.. jedino mi je iz talandare malo premasno.. ¹to se re¹ava postavljanjem salveta ili nekog papirnog ubrusa ispod parèiæa..pa recimo soma uvaljanog u krupno kukuruzno bra¹no .. [cheers]
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

CBRR1

prvo zagrejati ulje u tiganju,uzmite dva jaja,jednom rukom ih polomite i prospete u tiganj,malo soli preko i dobijate isvrsno ukusna JAJA NA OKO...po sopstvenom ukusu otvorite bocu vina uz to...toliko od mene  [hello]

mrle

Citat: Vlajko poslato 15 Maj, 2012, 11:33
Ove godine prilièno se vezbam sa kotliæem i talandarom.. [yahoo]

trpam i razne seckane frikom me¹avine i koje¹ta..

A recepti.. pa kuva¹ od onoga ¹to ima¹..obavezni zaèini tipa bosiljak, origano, ruzmarin, per¹un...crni, beli luk, soja sos..

i kojegod meso da zdrljas na luku..doda¹ ¹ta ima¹ sa zaèinima , doda¹ neku tekuæinu i na laganu vatru.. ispada garant dobro..


sa ovim se sla¾em, ostatak je stvar ma¹te i majstorstva

CBRR1

eto minusa,mojne da se ljutis dobices kecelju od mene tj od moje keve  [nono] [nono] [nono]

K_A_W_A

Osecam da cu uvek biti gladan kad god dodjem na ovu temu  ;D  [cheers]

P.S. Zamolio bih sve koji ovde postavljaju recepte da ne stavljaju i slike jela i hrane [rofl]

CBRR1

Citat: K_A_W_A poslato 15 Maj, 2012, 13:13
Osecam da cu uvek biti gladan kad god dodjem na ovu temu  ;D  [cheers]

P.S. Zamolio bih sve koji ovde postavljaju recepte da ne stavljaju i slike jela i hrane [rofl]
evo ti slika mog jela tj recepta  OO   ;D

K_A_W_A

Citat: cbrr1 poslato 15 Maj, 2012, 13:17
evo ti slika mog jela tj recepta  OO   ;D
Ako je to tvoje jelo, dacu ti ja i kobaju, pa onda imas komlet bekendeks   [rofl] [rofl] [rofl]

Major

[rofl]

Juce sam pravio spagete sa sosom od tunjevine. Za 15ak minuta se napravi, a bas je ukusno ;)

2 konzerve tunjevine, 2 topljena sir - tost topi sam ja uzeo (mada moze i bilo koji drugi samo da se isece na tanke kriske), pola litre paradajz soka i jedna kisela pavlaka. Sve to staviti u serpu i mesati na malo jacoj temperaturi dok ne provri, onda malo smanjiti temp. i mesati jedno 2-3 minuta. U drugu serpu staviti vodu da provrije, dodati soli i malo ulja i onda spagete (kolicine po izboru). Kuvati spagete jedno 10ak minuta, kad su gotove preliju se sosom i woaallla imate spagete sa sosom od tunjevine ;D


Panta Zemunac

Hmm, i obicna pa¹teta dobija sasvim drugi smisao i ukus, kada ste bez iceg drugog gladni u nekoj prirodi!
Ne bih se slo¾io da je dovoljno samo nabacati ''¹ta se ima'' i da ce neizostavno ta klopa biti vrh. [nono]

Naime, skuvajte dva potpuno ista gula¹a ali u jedan, po vojvoðanski, ubacite nekoliko kocki èokolade za kuvanje a u drugi, po ¹umadijski, nekoliko suvih ¹ljiva....hmmm, razlike li drasticne!  [dunce]

Jo¹ jedan primer....najbolji pasulj u ¾ivotu sam poceo spremati, onda, kada sam iz njega izbacio sav nepotrebni zeleni¹ i ostavio samo luk, deliæ ¹argarepe, tucane ljute, su¹ene ljute, list lorbera i bibera. Da, poenta je u mesu...su¹ena kolenica, malo suve kobaje ili slaninice...I TO JE SVE!
Bili su ukusni i ti, drugi ali ne kao ovaj!


Panta Zemunac

   SAVET ZA LJUBITELJE TESTENINE!

Ako vam je sos po difoltu reði, koristite bilo koju uvijenu (spiralu) testeninu a ne ¹pagete. Sa ¹pageta lako sklizne.
Prilikom kuvanja testenine, nipo¹to ne dodavajte ulje...zatvara testeninu te u nju ne prodire sos (ima ukus barene vode)..
Kuvajte 100g (za jednu osobu) u najmanje dve litre vode...dr¾ite se minuta¾e sa pakovanja (all dente) i odmah ih vadite iz te vode. Ako ih ba¹ istog trenutka neæete jesti, prelijte  hladnom vodom a vodu u kojoj se testenina kuvala iskoristite za sos (dobro zgu¹njava)...



©pageti sa morskim plodovima i ¹ecercem!

Taraba

Panto, predla¾em da se ti, kao oèigledan poznavalac ukusa i pripreme raznih jela, anga¾uje¹ oko pripreme neke klopice za neko od narednih dru¾enja.
Vlajko ima kotliæ, a verovatno jo¹ neko, pa da nam zbrèka¹ jedan gula¹ a la Munze.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

UFF

ma kakav bre panta?
on da ume da kuva ne bi bio mrsav :D

treba nam neko ko debeli zmaj

Taraba

Pa da nas odvede ispred McDonaldsa i ka¾e "Birajte momci, svako plaæa svoje!" [dunce]
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Gašpar

Citat: UFF poslato 15 Maj, 2012, 14:06
ma kakav bre panta?
on da ume da kuva ne bi bio mrsav :D

treba nam neko ko debeli zmaj

I obuæar nosi pocepane cipele.

DZ ume da izede, ne da napravi :D

UFF

bosch je debeo i kuva do 00

prosli put ribu a ovaj suljpa, ja kad mi se dobro jede idem za zrenjanin kod havarisanog na vikendicu
jes da on nije tu ali nema veze dokle bosch dodje da nam skuva :D

Panta Zemunac

Lo¹i kuvari se brzo udebljaju...sve im ne¹to nije potaman, samo probavaju, dodavaju, pa ponovo probavaju...i normalno je da izgledaju kao mecave...5000Cal dnevno je i za meðede mnogo! [dunce]

Ja u klopi u¾ivam, ali ba¹, ba¹....tako isto i u slikarstvu a da me pitate koliko sam ulja do sada naslikao...pa, ne bi bilo vi¹e od par stotina! (sa ovim godinama trebao bi imati par hiljada)...jbg, kada sam lenja kucka! [zvizdi]