Glavni meni

Kulinarstvo

Započeo Panta Zemunac, 14 Maj, 2012, 21:43

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Panta Zemunac

©alji, samo ¹alji....nisam ti ja od onakvi, poblesavi narkumani zeleni, tatuvirani i spr¾eni k'o revolucija nam bre!...pa da se navuæem bre!! [neampojma] [neampojma]

CBRR1

 [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] ludace jedan  [rofl] [rofl] [rofl]

Boki-KG

Izvinjavam se ¹to upadam u temu o mesi¹tu, ali evo neèega da stvarno probudite svoja èula. Hranim se svakodnevno mesom zbog treninga i muka mi je kad vidim meso.

http://www.whatsforlunchhoney.net/
Kakva bi ti¹ina nastala kad bi ljudi govorili samo ono ¹to znaju.
Èapek

Panta Zemunac

Punoletni delikventi...a ¹ta æemo danas papiti!

Hajdemo na predloge...osnovu imamo a to je dimljeni losos...mislim predloge za recept...s'kim, s'cim, it bli¾e!




Panta Zemunac

Ako si upao...moje teme su za sve otvorene, pa cak i kada me offuju.  [cheers]
Forum po meni i slu¾i da bi se na njemu ozbiljno zezali! [dunce]
Tema je otvorena za sve recepte, predloge, savete, male i velike 'tajne' kulinarstva, ma ba¹, ba¹ ...

Po meni nema ni¹ta lep¹e nego videti lepu klopu, lepo spremljenu, lepo dekorisanu...na lepom mestu serviranu....sa lepim dru¹tvom nasaðeni...hmm, mljac, mljac!!! [obesiose] [vatromet]


Vlajko

Po¹to je veæ dimljen.. krnuo bi tog lososa u na paru..

Pored njega neka me¹avina po volji.. meksièka npr. (frikom  [thumb_up] )

U gornju posudu integralni pirinaè..

Sve¾i ruzmarin, bosiljak i soja sos..

Nisam to pravio.. al sa filetima soma jesam..

Poslastca u kojoj se davim danima: nestle hrskave ¾itarice sa crnom èokoladom..  [balavi]
Mogu da se grickaju iz kese.. a mogu sa jogurtom, medom i cimetom..
mo¾e i neko sve¾e voèe..jagoda, banana, kruska, kivi..mandarina..¹tagod ima  :P
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Major

opet sam ogladneo..

Silvana

Recept za kolaèe

1. Ukljuèi peænicu...
2. makni sa stola prljave èa¹e, lego kocke i prazne papiriæe od bombona...
3. pripremi posudu i sve ¹to ti je potrebno od sastojaka za kolaèe...
4. oèisti orahe, izmeri bra¹no i ¹eæer...
5. izvadi komade slagalice iz bra¹na...
6. oteraj decu iz kuhinje, oèisti ih od bra¹na...
7. uzmi jaje, DODAJ MU®U PIVO ...
8. vrati se, oteraj decu iz kuhinje i obri¹i razbijeno jaje razliveno... po stolu i podu ...
9. uzmi ponovo jaje, spremi posudu za muæenje...
10. javi se na telefon, oteraj decu iz kuhinje, poèisti komadiæe razbijene posude i obri¹i pod..
11. uzmi drugu posudu...
12. napravi novo testo za kolaèe...
13. uzmi rum... neka ti mu¾ vrati rum...
14. oteraj djecu iz kuhinje, operi sve testo koje je po njima...
15. nama¾i pleh masnoæom...
16. DAJ MU®U HLEB, ÈVARKE... SALAMU...
17. vrati se u kuhinju, oteraj djecu iz kuhinje, izvadi orahe iz peænice...
18. DODAJ MU®U NOVINE...
19. vrati se u kuhinju, oteraj maèka koji je upravo prosuo testo za kolaèe, pozovi veterinara...
20. uzmi neko sredstvo za smirenje...
21. operi pod, sto, stolice, suðe, fri¾ider, peæ, zidove, decu i maèka...
22. idi u poslastièarnicu...
23. kupi kolaèe.
Prijatno! :D :D :D
I can go from 0 to BITCH in 2,5 sec.

Panta Zemunac

Pravo da vam ka¾em, nisam ba¹ neki ljubitelj slatki¹a...po neka keks torta i to je sve. Ono ¹to neljubim ni nepravim.

Za lososa sam odabrao, takoðe jednu lak¹u varijantu, mada æu probati i Vlajkovu!

Domaæe testenine sa tikvicama...U maslinovo, tek da zamiri¹e, beli luk pa na njega tikvice seckane u ¹tapice (me¾e i na kocke, sve zavisi od vrste testenina)...odmah zatim i losos seckan isto na ¹tapove...pobiberio sa crnim i belim biberom, ne se soli jer je losos veæ slan, malo bosiljka....podlio sa 3 ka¹ike piva i cim je isparilo, nalio neutralnu pavlaku i to ovu sa slike, stvarno joj je ¹mek vrh....U smesu ubacio kuvanu testeninu, jedno ¾ivo ¾umance, izme¹ao...pa malo per¹una i parmezana.... [yahoo]

Zaista sam u¾ivao u specifiènom ukusu dimljenog lososa koji ima jaèi ¹mek od klasiènog... Èak se i Ra¹i svideo!! [balavi] [balavi]






CBRR1

idi bre u pm kako dobro izgleda..mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

Panta Zemunac

Ovako izleda jo¹ lep¹e... [balavi]

Iako sam se nekada bakæo sa fotografijom, snimao i za novine...mrzi me da otvaram jednog oskudnog Nikona L od 7.2MP, veæ sve snimam mobom Nokia N95 5MP!
Mogao bih se malo potruditi oko kompzicije...videæu...



Nego, idemo na sledeæi predlog...pretpostavljam, prepoznali ste papaline...hmm, ¹ta sad sa njima!?! [dunce]


CBRR1

nahrani macku..hehe

Panta Zemunac

da zna¹...nije lo¹a ideja ...a posle sa maèkom da nahranim Ra¹u! :o :o :o :o :o

Panta Zemunac

Voli i Ra¹a papaline...ma svi psi obo¾avaju ribu i to ¾ivu, ne pr¾enu, mada i takvu hasaju!
U Zemunu, ©iroka staza, restoran na Dunavu...ba¹ta...poèesto Ra¹a i ja delimo smuða na ¾aru..
veruj mi barabar...sve osim salate i vina...
Puste me jer je ba¹ta, ne smetamo nikome a i navikli su se na nas!


CBRR1

navikni ga na neko vino slobodno,pa nek posle zapeva uz tamburice na keju..  [rofl] [rofl]

Panta Zemunac

jesi lood....mogu da zamislim kako bi smo se proveli kada bi poèeo da zavija kao pijani vuk! :o

Vlajko

Ovako danas izgleda doruèak  ;D
stop bureku



nego ¹ta bi vi sa ovom sominom?



Probao èorbu i paprika¹, (tu mi fali jo¹ poneka vrsta ribe)

Na ro¹tilju je dobro.. ali oæe da se raspadne (obavezno ribu mlatim sve¾im ruzmarinom umaèuæi u marinadu)

U ¹niclama uvaljanim u krupno p¹enièno bra¹no.. pa kupanje u talandari mi doðe najbolje..

A ako se upeca samo bela riba.. mo¾e vako

Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Taraba

Ribu kupuje¹ ili peca¹?
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Panta Zemunac

Pa pre svega, Vlajko, ne jede se riba bez dru¹tva...znaci, prvo mob u ruke!! [stop]

Od bele....osim klasike na talamandari....ili bih je obario i napravio pa¹tetu, ili bih sa tim somom u zajednici, riblji paprika¹!

Sam som....marinada na par sati...pa u ðuveèaru ¹nite od dva, tri prsta...preko biraj...sada svega ima, i ¹ampinjona, i tikvica, i patliðana....volja ti je, mo¾' i kombinovano....pa prelije¹ be¹amelom i neka ti je svevi¹nji u pomoæi! [balavi]

Od salate...¹ta znam, recimo, narendani, bareni celer sa narendanom jabukom...leleee!! [zvizdi]

DaChaS

U tema koja obecava za sad samo pratim :)