Glavni meni

Honda Afrika Twin 1200

Započeo Panta Zemunac, 07 Decembar, 2010, 18:48

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

serbduck

 

  Zemunac, to sto si postavio u pocetku ove teme postoji...


  ...samo se ne zove Afrika...

  ...  Zove se Varadero !

          :P

Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

WOLVERINE

Citat: serbduck poslato 20 Decembar, 2010, 20:17
 

  Zemunac, to sto si postavio u pocetku ove teme postoji...


  ...samo se ne zove Afrika...

  ...  Zove se Varadero !

          :P



  Samo sto je to studija,,, i nepostoji jos uvek,, niti ce.. [dancing] [dancing] [dancing] [dancing] :P :P :P :P

Panta Zemunac

Citat: Panta Zemunac poslato 07 Decembar, 2010, 18:48
Ima li kakvih novosti?
Po meni bi ovaj motor mogao biti vrh za putovanja...eh, izgleda da su stali sa razvojem!



Uploaded with ImageShack.us

da citiram samog sebe....zato sam i pitao ima li nekih novosti...koliko vidim odustali su od te ideje ali ¹teta, ba¹, ba¹!!

Milos

Nema novosti, i na tom planu nece biti novosti. Dobio si Crosstourera i Crossrunnera, sta bi vise? :D
Niko vise ne pravi vozila da traju 400 godina i imaju 50 kS, jer to ne treba prosecnom Evropljaninu/Amerikancu.
Drugo, Africa ne bi bila Africa sa 1200ccm, jer je to onda jedna potpuno nova kategorija... kategorija GSa, Super Tenere.
Trece, a kad je ono Honda bila jeftina? Upola jeftinija od GSa, da daaaaa....


Nadam se da nece praviti naslednika Africe, vec da naprave doslednog naslednika Varadera, to bi bio pun pogodak... Crosstourer to nije, bar kako se meni cini.

noam chomsky

postoji, postoji, kako da ne postoji...
lepota prirode je refleksija lepote nauke

noam chomsky

alu ram, alu felne, 170 nazad, podesivi i napred i nazad...ih.....steta sto je italijan...Ili mozda valja, ne znam, ali izgleda mocno
lepota prirode je refleksija lepote nauke

kepo

Nema ni potrebe za novom Afrikom. Mozda samo nabaciti bolje vesanje, al i staro zavrsava posao ako vozac nije previse zahtevan.

Kengur

Naravno da nema, savrsenstvo posle savrsenstva ne postoji... ;)

Kupis jednu Afriku i jednu mecku 123d i do kraja zivota ne brines o voznom parku... ;)
Samo ako nisi previse zahtevan...

Panta Zemunac

Ono, pa jes'....30leta ne misli¹, samo odr¾ava¹...

Capenorde je toliko te¾ak da je Afrika beba....sa skoro 300kg a tako visokim te¾i¹tem, mora¹ imati balvane a ne noge...pravljen samo za asfaltna putovanja!
Nemojte mi molim vas kopirati snimke sa YTa, kako je lome na offu...svaki se na neki naèin mo¾e peglati!

kepo

Citat: Kengur poslato 21 Decembar, 2010, 15:06
Naravno da nema, savrsenstvo posle savrsenstva ne postoji... ;)

Kupis jednu Afriku i jednu mecku 123d i do kraja zivota ne brines o voznom parku... ;)
Samo ako nisi previse zahtevan...

prvo moras da skapiras za sta je africa namenjena,pa tek onda da pricamo na tu temu.
nemoj me cimati oko kola, tu sam poprilicno zahtevan.

zodiac

Citat: kepo poslato 21 Decembar, 2010, 14:56
Nema ni potrebe za novom Afrikom. Mozda samo nabaciti bolje vesanje, al i staro zavrsava posao ako vozac nije previse zahtevan.

Novo vesanje, nove kocnice, nov laksi ram, nov agregat posto je stari mrcina, nov dizajn posto je ruzna kao lopov... Moralo bi mnogo toga novog da se desi, pa da od Afrike bude motor ;D
Prijatelj je zao drug

kepo

i za tebe vazi post iznad upucen kenguru  ;)

Panta Zemunac

Mo¾e Afrika da bude lep¹a ali projektovana je sredinom pretpro¹le decenije...u to vreme je imala i te kakav ¹mek a od tada je samo malo redizajnirana.
Ni Aprilia Cape...ne bi ovako izledala u to vreme.

Jedino ¹to me interesuje jer se ne razumem ba¹ u materiju je; ¹to je 07a uskraæeno ¹telovanje zadnjeg ve¹anja? ©ta su dobili sa tim?

zodiac

Citat: kepo poslato 21 Decembar, 2010, 17:08
i za tebe vazi post iznad upucen kenguru  ;)

Samo su vlasnici Afrike sposobni da sagledaju svu velicinu tog motocikla, slazem se. Ali ste malobrojni. Mnogo je vise onih sto znaju i za bolje, na srecu ;)
Prijatelj je zao drug

kepo

Citat: Panta Zemunac poslato 21 Decembar, 2010, 17:54
Mo¾e Afrika da bude lep¹a ali projektovana je sredinom pretpro¹le decenije...u to vreme je imala i te kakav ¹mek a od tada je samo malo redizajnirana.
Ni Aprilia Cape...ne bi ovako izledala u to vreme.

Jedino ¹to me interesuje jer se ne razumem ba¹ u materiju je; ¹to je 07a uskraæeno ¹telovanje zadnjeg ve¹anja? ©ta su dobili sa tim?

To sto je zadnje vesanje izgubilo stelovanje i nije neki problem, veci su problem prednje vile.
Premekane su, i nemaju gasno stelovanje. Sad sam uzeo progresivne opruge pa cu na prolece da vidimo dali ce sta na bolje da se promeni..

kepo

Citat: zodiac poslato 21 Decembar, 2010, 18:25
Citat: kepo poslato 21 Decembar, 2010, 17:08
i za tebe vazi post iznad upucen kenguru  ;)

Samo su vlasnici Afrike sposobni da sagledaju svu velicinu tog motocikla, slazem se. Ali ste malobrojni. Mnogo je vise onih sto znaju i za bolje, na srecu ;)

Samo vi uzivajte u vasim spravama, i po mogucstvu nas zaobidjite ako nemate sta pametno da kazete.  ;)

WOLVERINE

Citat: kepo poslato 21 Decembar, 2010, 15:41

prvo moras da skapiras za sta je africa namenjena,pa tek onda da pricamo na tu temu.
nemoj me cimati oko kola, tu sam poprilicno zahtevan.


Sto nas ne produhovis kao veliki znalac, ;), cemu sluzi ta raga,,,   ;) ;)

kepo

da bi se praznoglavi pitali   ;)

WOLVERINE

Citat: kepo poslato 21 Decembar, 2010, 18:34
da bi se praznoglavi pitali   ;)

 Bitno je da u tvojoj ima necega, [ludak],, samo nema onoga sto treba,,,  ;) ;)

kepo

Citat: WOLVERINE poslato 21 Decembar, 2010, 18:36
Citat: kepo poslato 21 Decembar, 2010, 18:34
da bi se praznoglavi pitali   ;)

  Bitno je da u tvojoj ima necega, [ludak],, samo nema onoga sto treba,,,  ;) ;)

Nemo se ljutis, sala mala. Pijemo opet kaficu na istom mestu.  ;)