Glavni meni

bas me nece ove sezone!!!

Započeo ¾arko1983, 01 Maj, 2012, 01:07

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

¾arko1983

Taman nekako resih akumulator kad ono drugi maler.... desava mi se u poslednje vreme kad upalim motor radi na tri klipa i dobija detonaciju-puca, dok se ne zagreje i kad se zagreje posle radi lepo.....Ja sam mislio da je do svecica i pre neki dan kupim svecice i ulje u Mas-u, danas rekoh da zamenim ulje i svecice, prvi maler dok sam odvijao sraf na karteru primetio sam da ide tesko, kad sam ga odvio vidim da je navoj skroz pokvaren nema sanse da ga vratim nazad, i tako krenem da skidam oklope da bih skinuo granu i pa karter, dok sam to radio vidim ispod druge izduvne grane ima malo ulja pustio izgleda na neku rupicu koja je u fabricka.... U gadnom sam tripu pricajte i iznesite misljenje o cemu se radi?

ЯЭВОЛУТИОН

to na rupici ti je drenaza svecice....verovatno ti slini na dekli prema rupi za svecicu......Navoj na karteru se moze reparirati helicoilom....ne vidim problem osim novca :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

AndreyRR

sad znas gde sve tvoje probleme mozes da sredis odklonis  ;D ;D

¾arko1983

Citat: revolution poslato 01 Maj, 2012, 09:14
to na rupici ti je drenaza svecice....verovatno ti slini na dekli prema rupi za svecicu......Navoj na karteru se moze reparirati helicoilom....ne vidim problem osim novca :)
nije mi bas jasna ta drenaza, koju ulogu ima i odkud tu ulje i kako se moze reparirati navoj?

ЯЭВОЛУТИОН

u deklu imas rupe gde prolaze kape za svecice.....na tim rupama izmedju lave i dekla se nalaze gumeni dihtunzi, a drenaza sluzi da i ako slucajno udje vode pored kape u rupu gde se nalazi sveca, da ima gde da iscuri.....
Navoj se reparira helicoil uloskom
http://i00.i.aliimg.com/photo/222493045/Helicoil_thread_insert.jpg
nareze se odgovarajuci veci navoj i njega se ubaci spirala koja popunjava razliku izmedju starog i novog navoja.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

¾arko1983

Sredjen navoj na karteru, zamenjene svecice SRAD prede kao macor