Glavni meni

Piaggio Free 50 (a kasnije i Sport)

Započeo perlx, 07 Decembar, 2010, 00:54

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

perlx

Kompletnu temu sa svim mukama i nerviranjem imate na sledecem linku.

A ovde cu ukratko:

Oktobra 2009. kupio sam po preporuci belog serijskog Frija bez kofera, vizira i centralne nogare (a i bez dosta jos stvari ispostavice se kasnije) za 400E.

Vozao sam se sa njim i po najgoroj zimi:

Onda sam u Martu drugaru (tadasnjem) da krug, on se skrsio, rece da ce sve da plati i nikada ga vise nisam video ('drugara', sqta sam se dobro nagledao XD ):

Onda sam ga u toku 2 meseca pokrpio plastike, ofarbao, zamenio lezaj kormana, kais uljne pumpe, pogonski remen (stage6), stavio stage6 6g rolnice, nov unibat akomulator i prava 35/35 sijalica sa grlom (do tada je bila 5w :S )

A onda je pocela nova tura problema: nije hteo lepo da startuje, gasio se na leru, nije hteo lepo da pali, sav je cudno radio, izlomatao sam se kod dosta majstora po gradu i 2 su na mene ostavila najbolji utisak: Rados sa Petlovog Brda i kolega forumas Black Adder sa skuteri.org foruma.
U medjuvremenu sam zamenio jedno 5 sajli gasa.
Prateci Raodsevu konstataciju da mi je geknula radilica preko Blacka sam narucio RMS racing radilicu (punjene polutke, suprer stvar za cvaju), SKF France lezajeve radilice, obe prirubnice karba i set dihtunga (kad vec radimo, radimo da valja):

I nedugo potom odradjena je generalna, uz neke sitne prerade (poliranje cilindra, ciscenje kanala, stavljanje novog klipa, poliranje blokova i ugradnja svih ostalih delova):


Sve u svemu posao je detaljno zavrsen posle 3 dana, motor zadihtovan, uradjen i razradjen.
A onda su stigli mikuni 16, tecnigas trek i stelujuce zezalice:

Naravno ja ne bi bio ja kada se nesto ne bi iskomplikovalo: srafovi za blok od nosaca tecnigasa su bili kratki i jedan od brezona na topu je kao od govna napravljen (fabricka greska, jelte) ali sve je sredjeno kasnije, i stacljena je 10 cm duza sajla gasa od prirubnice do karba kako bi mikuni mogao da ima pun hod (a i neki vec karb ako do njega dodje).
Usput smo uspeli i da zaboravio jednom da spojim dzek ispod sica pa sam se njakao 2 dana sa time (sreca pa sam u to vreme vozio l tablicu na drugaorovm tdr pa sam imao prevoz) i sa kapicom svecice.
Takodje me zezala i sama rucica gasa (bila je losa i ostecena od prethodnih budzenja), prosto je kidala sajle gasa, 11 sam ih zamenio dok nisam shvatio sta je na kraju. Narucio sam novu i dobio je, ali bez mesta za relej, tako da sada kada se pritisne prednja kocnica ne pali se stop svetlo i ne moze da se pali skuter sa pritisnutom prednjom kocnicom. Uz nju je stigla i drugacija sajla gasa, dobitna kombinacija.

Malo potom vracene su plastike (dosadio mi je naked scooter look XD) i frikus je dobio Malossi MHR plocice, 4.8g miks rolnice i Athena crnu sentralnu oprugu.


Ali sada bih zeleo da predjem na nesto jace, a uslov za to je da se resim Frikana.
Utroseno je mnogo novca i rada, ali dobijeni skuter nema veze za onime od cega se pocelo.
Naravno sve cestitke za rad oko mehanike zasluzuje majstor Black Adder.
Cvaja do jaja  ;D

UFF

Upravo si postao moderator podforuma Skuteri  ;D
Cestitam  [clapp]

Nadalina

Mene si odusevio onda kad smo se upoznali, kad si bio sa ortakom, kad si k`o od sale izvadio noz iz sedista- u fazonu, imam ja to sve tu... ;D
Dzukela u podznaku

perlx

#3
Falaa UFF :)

Nado ispod sica uvek ima mesta za pp, papire, noz, alat, kacigu, rucnu pumpu za gume, rezervne delove... to je skuter :D

Edit: zaboravio sam da napisem da sam imao i jedan pad sa njim letos, kod Rodica u Rakovici sam na pesackom proklizao na zebru posutu nekim praskom :( Hocu da se pojedem i dan-danas zbog te 3 ogrebotine na skuteru (bio je pokrivljen i korman ali je to sanirano - osigurac je vracen na mesto i sve sljaka)  :'(

P.S. U flasama je bio kvas, i to jos hladan  :'(

DebeliZmaj

to je ovaj sto se prodaje za 7xx eura !?:)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

perlx

Jeste :)
Koliko je sve zajedno kostalo ne smem da sabiram, otpasce mi kosa :|

zodiac

Da znas za ubuduce, ima jos jedan odlican majstor za cvaje u Beogradu, zove se Cane i radi u servisu Cubra ispod Studentskog parka ;)
Prijatelj je zao drug

perlx

Fala :)
Viktor je stvarno majstor za skutere za preporuku, okacicu njegov kontakt tamo medju ostale :)

perlx

Pre par dana montirane su Athena 4.6g rolnice i time je zavrsen stel prenosa, za sada :)

Iron Runner

Svaka cast za sredjivanje...:)
Gde zivis ti ???
posto vidim da si imao pad u Rakovici....a posto si blizu...mogao bi da vidim tu masinu...:)
a i da se provozamo nekad :)
Some rely on
FATE
Some rely on
LUCK
But when I'm on my
BIKE
J just dont give a
FUCK...!!!!!

perlx

Hvala.
Ja sam na Miljakovcu 2, za druzenje i voznju sam uvek raspolozen  [cheers]
Valjda ce vise i prolece da se vrati  :D

Black Adder

Pa èestitamo novom moderatoru, nek mu je sa sreæom, inaèe iskusan je vuk u tim vodama!

Bori¹a


perlx

Samo jednu, ostale su citave.

U medjuvremenu free je dobio nove lezajeve radilice, nov iglicasti i nov klip sa karikama + razbusivanje, dodatno poliranje blokova i sada je na finalnoj proveri kod Black Addera da bude potpuno spreman za dalja zlos...ovaj dalje voznje. :)

Bori¹a

Uh, dobro je da je jedna. :D

Svaka cast na svom uradjenom poslu ;)