Glavni meni

SYM Jet 2

Započeo perlx, 06 Decembar, 2010, 23:51

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

perlx

Prekopiracu moje postove sa drugih foruma, a dodati i nove stvari:

Simce je relativno novo, mozda je presao oko 500km i black mu je uradio prvi servis.
Cjger mu je zakucan na oko 192 km jer je devojka koja ga je vozila tada pala. Od pada su izgrebane malo plastike (abs), pukla je km sajla i plastika desnog migavca.
Od nedostataka primecujem i mali prazan hod rucice gasa.
Inace sym ima kopiju hondine horizontal masine, isto kao i kymco.
Klasicna vazdusara, disk napred i dobos pozadi. Tehnice sitnice&sitna crevca necu pisati.
12' tockovi, veliko sediste i moze opusteno da se vozi dvoje (ja imam 65kg, ne primam devojke teze od mene XD).
Iako je u faru najobicnija kineska balonka meni se svidja kako svetlo daje i mislim da ce mu halogena 35W leci ko budali samar.
Takodje zbog polozaja rezervoara ima vakumsku pumpu za gorivo. A ima i fabrcku zujalicu za migavce, super stvar.
Black je uradio prvi servis na simcetu, stavljena je nova br8hsa (stara je bila losa i skoro da nije imala zazor), skinut je prsten sa varijatora, stavljena je veca dizna i promenjeno ulje u diferencijalu.
Inace pristupnost svecici je losa jer simce ima rezervoar u podu i zbog otvora za sipanje, samog oblika plastika i sine nosaca sedista treba podugacak kljuc, skidanje sedista i vestine da bi se skinula svecica.
Ostalo je jos da se odseku slepa crveva na spuhu i promeni km sajla i plastika migavca, a negde u buducnosti da se nabace vizir, nosac kofera i kofer.
Za jednu serijalu lepo ide, a ima i snage da povuce dvoje. Jedino sto smeta je bocna nogara koja nisko i smeta jer pri malo zustrijoj voznji grebe asfalt, sto znaci svaki cas, a nekako je lose uradjena i ne daje utisak da moze ida izdrzi ceo sqt kada se nasloni na nju. Retrovizori su malo cudni, a jedan je i malo kriv, verovatno od pada, mada posle malo igranja postize se i sa njima solidna vidljivost.
Ako sam nesto propusti black dopunite me.
I slicice:





Uploaded with PostImage.org




perlx

Resio sam problem sa bocnom nogarom, pokrivio sam je i za sada nemam vise kacenja u voznji, ni sam ni sa suvozacicom.

A ovako to sada izgleda:


Uploaded with Free Image Hosting


perlx

A riknula mi je i fabricka sijalica (zanimljiva stvar, fabrika je stavila philips 35/35W sijalicu, retka zverka) i montirana je narva 40/45W.
Napredak se vidi, sva ostala svetla su kakva su i bila (ne vuce previse struje pa da stopovi ne mogu lepo da rade).
Zanimljivo je sto za promenu sijalice treba 20 min, krstasti srafciger i 6 srafova, a na prvi pogled coveku se smuci zivot jer izgleda kao da treba pola skutera da se rastavi.



Desno je pregorela philips, levo je narva, cena prava stinica, 220rsd.


perlx

Od tada se simce samo vozi, na njemu su i dalje serijske rolnice i serijski remen koji su 99% krivci za malo slabiji rad skutera, kao i slepo crevo na auspuhu. Sa time cu se poigrati kako ide zima.
Fabricki je namesten da ima malo jacu mesavinu tako da dosta dimi dok se potpuno ne ugreje sto ume da iritira, ali dobro ulje resava makar problem smrada (shell advance vsx 2).
Najvecu primedbu imam na zvanicne uvoznike, s' oprostenjem slepci.
Ime ni ne zelim da im pominjem (to su indijanci kod BAS-a).
Nedostatak rezervnih delova pravdaju time da lager stariji Jet-ova nisu oni uvezli vec firma koju su oni nasledili i nikad nemaju pojma sta imaju od delova na stanju i da li ce sta dobijati, sve kao javicemo Vam se na broj, a od toga nis....
Tako da sada trazim po oglasima plastiku migavca (slomljena), nosac kofera i nosac vizira posto gospoda ne znaju da li ih imaju (nosac vizira i kofera su indenticni kao na modelu Jet Euro X koji su oni uvezli i prodali Posti, ali niko nema slomljenog Postara ili celi da se odrekne delova sa ispravnog).
Sve u svemu fina serijalica sa dosta potencijala.

DebeliZmaj

da ja kao nooobchina pitam...
to skuter znachi da su do 50cc ?
i drugo pitanje da li si razmishljao o LED svetlu ...?
traje dok se ne raspadne motor, prichamo o fabrichim led sijalicama, ono ubodesh i radi,
a troshi tipa 5W a sija ko bolesno  :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

perlx

Skutera ima raznih, od 50 do 850 kubika.
Ovaj je 50ccm 2t.
Posto ova svetla lepo rade nisam mislio da stavljam ledove, najveci razlog je sto se po danu dosta losije vide od obicnih sijalica (nocu je vec druga prica).
Mozda cu staviti halogenu 35/35w radi probe, pa ako daje bolju svetlost onda ostaje (mnogo je skupa stvar, 350 dinara XD).

DebeliZmaj

hm... pa imash raznih ledova,
ima onih koji se rascvetaju kao ruza kad ga ubacish
pa sija qq-maj-ko !
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell