Glavni meni

Yamaha YZF 1000 R TunderAce

Započeo BOKYBOY, 22 April, 2012, 21:33

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ra$a

dobro, bacili smo se na teoriju malo. nisam mislio da mu fali ¹esta od yzf-a veæ jo¹ jedna brzina za krstarenje po¹to motor ima sasvim dovoljno snage za to. niko nije pominjao u¹tedu goriva i sl.


nano


Simon69

        Veruj mi da ti 6-ta brzina nikad nece faliti,za dve nedelje ces i zaboraviti na taj nedostatak.Motor ti dobro izgleda,sve je na svom mestu.Ulje slobodno sipaj gusce i jeftinije,ne bacaj pare na MOTUL i sl. [nono]
       Sto se tice Tandzare motor je prilicno dobar.E sad,tu ima subjektivnih misljenja,meni licno odgovara iako mi se nikad nije preterano svidjala i kupio sam je posle CBR600RR,05.( koja je fenomenalna ali meni sa mojih 115kg i 185cm je bila kao Tori) i par stvari mi se nisu svidele a to su:
   -mekano ogibljenje
   -prednja kocnica koja je propadala (posle par krugova Miseluka)
   -vibracija na motoru
   -potrosnja ulja
   Stapove sam odradio,zamenio teflonske caure u njima (80eura) i sa novim uljem dobio dobar prednji kraj.Iako nije USD dobro funkcionise,ipak je to 48mm stap.
Zadnji amortizer sam ugradio od K6 1000,sa drugim "koskama" dobio 3 cm visi zadnji kraj i od tad mi je fenomenalna,i na neravninama i u krivini  [thumb_up].
Sa zamenom prednjih kocionih creva pancirnima sam otklonio propadanje kocnice a vibracija na motoru i potrosnja ulja su ostale do danas [veryangry].
  Sa vibracijama i mogu izaci na kraj ali potrosnja ulja mi VEOMA SMETA!
Ko nece kad moze,nece moci kad bude hteo!

gojko

kad zamenis ulje prvih 3000km i ne trosi ulje, ali tek kad izgubi viskozitet do 5000 km moras da dosipas i kontrolises cesce!!
ja sam otisao na more i vratio se a nism dosipao ni gram. to i nije tako strasno..
gde si nabavio te teflonske èaure za stapove?

nano

@Simon69: jel isti amortizer kod K6 1000 i 600? Posto planiram isto da uradim na yzf

Simon69

Citat: gojko poslato 25 April, 2012, 13:21

gde si nabavio te teflonske èaure za stapove?
Kupio sam ih u Plattner-Yamahi u BG-u,kao i semeringe.
Citat: nano poslato 25 April, 2012, 13:30
@Simon69: jel isti amortizer kod K6 1000 i 600? Posto planiram isto da uradim na yzf
Nisam siguran da li su isti ali mislim da bi ti i od 600 bio dobar.Imao sam(od prepravki) prosirenje otvora na viljuski kroz koju prolazi amortizer,i to svega 2 mm u precniku,i prepravku na kutiji gde stoji akumulator,zbog konstrukcije amortizera koji na vrhu ima posudu sa gasom a "nasi" su imali crevom povezanu i pricvrscenu na zadnji ram,tako da sam dobio 3cm plice mesto za akumulator i po tim dimenzijama kupio drugi,nizi.
Ko nece kad moze,nece moci kad bude hteo!

BOKYBOY

Wow...koliko odgovora,hahaha...hvala svima...Te cene mi napisao majstor na predracunu,nisam ih ja izmislio.Ma boli me uvo,samo neka je odradi dobro,da ne razmisljam,platicu mu preko racuna iz dva puta.Mozda je opletem i do Grcke ove godine...Uh,al joj dobro stoji ova siva boja,mene smorila ova moja crveno-crno-bela,mozda je za sledecu sezonu ofarbam celu u sivo-crnu,ko zna.Ako se dobro pokaze pa je zadrzim.

AndreyRR


BOKYBOY

hahah,ovce su za shishanje...uvek bilo...

BOKYBOY

Cuo sam i ja za to da voli da srkne ulje...Ja presao 1200 km otkad je kod mene i nista,stoji na crti,gledam svaki dan...A nisam je ziskao nesto posebno,jos se navikavamo jedno na drugo...Yamalube u njoj,15-50 puna sintetika,al skupo jbt,1400 din L...

Gašpar

Puno ti da da¹ 1400 za litar ulja, a nije ti skupo da da¹ 30,000 za servis koji realno ko¹ta 20,000  [dunce]

Vule

#51
Vid'o slike.... ja bi to ter'o     [djavo]  ;D Motor je ko iz sutrašnje proizvodnje...  [thumb_up]
Iskustvo donosi dobre odluke, a stièe se dono¹enjem lo¹ih

Simon69

Ko nece kad moze,nece moci kad bude hteo!

ra$a

mora opet da ka¾em - lep motor u pièku materinu!

BOKYBOY

...mmm...dooobar...I crne felne,hahaha,ekstra!

BOKYBOY

Jbg,svi znate kako je mnogo kad se daje kes...sve ti skupo...Ovo sve placam preko firme,preko racuna pa mi zato i ne izgleda tako puno...Niti pare video,niti ih drzao u rukama,hahaha...Aj ako neko zna dobrog majstora u BGd-u koji ce da ovo sve odradi za manje para i preko racuna da mu platim,neka javi...Hvala unapred.

nano


Simon69

Ko nece kad moze,nece moci kad bude hteo!

BOKYBOY

Ko zna moze li na Tandzaru neke druge dimenzije gume a da ne kaci...npr 130/70/17-190/50/17???Jel probao neko?

nano

Za 130 ne znam,

190 moze sigurno