Glavni meni

MENJAM BRE!!

Započeo Panta Zemunac, 06 Decembar, 2010, 18:18

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Panta Zemunac

Za jednu Afrikicu tipa RD 07 ili 07a dao bih ovaj autiæ, stim da mi se doplati somiæa..Vrednost auta je cirka 3500e! Citroen Xantia 1.8i  '98g. exluzive..



Uploaded with ImageShack.us

Kengur

To ako dozivis, vodis sve u stari majdan ka klopu! Samo ovde na oglasima postoji afrika za 2500e.

Srecno sa prodajom.

Panta Zemunac

Nema ni ovde, prodata je!
Veruj mi, kretenizam je i ceniti vi¹e...¹to se ona toliko mnogo razlikuje od drugih bajkova!?! Izvikana je do OO! Znam, imao sam je i dobro su mi poznate njene mane.
Uporedimo je sa Hondom CBR 600 a da godi¹ta budu sl. Ne znam  ali ja ne mogu da zamislim da jedna iz tamo neke '96g. ko¹ta recimo 3500e!!

U ostalom sedmice u Èe¹koj ne mogu preæi 2000e a to ¹to ovde poku¹avaju sebi sazidati kuæe preko par prodatih bajka...hebajga! marko je prodao odliènu sedmicu po realnoj ceni i zato je odmah i oti¹la!

Kengur

Apsolutno se slazem sa tobom!
Bravo majstore!

Havarisan

jeste tako, ali je pitanje koliko vredi taj auto!

zodiac

Dobro bre Zemunac, sto ne menjas taj auto za neki motor?
Prijatelj je zao drug

Vlajko

Za ST..a mozda i dobijes neki dinar pride  ;D
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Panta Zemunac

Citat: Havarisan poslato 06 Decembar, 2010, 22:08
jeste tako, ali je pitanje koliko vredi taj auto!

Pa prost odgovor...onoliko koliki je prosek u oglasima za taj model, to godi¹te...a to je 3500e!! Jo¹ je u ovj ulo¾eno dosta...nov set kvaèila, set i prednji i zadnjih koènica, alternator, servisirana klima, zadnji lonac, xenoni...gume, dve stare  dve godine a dve od pro¹le...

Citat: zodiac poslato 06 Decembar, 2010, 22:19
Dobro bre Zemunac, sto ne menjas taj auto za neki motor?

Pa vidi¹ i sam ako bih Afriku to godi¹te trebao bih kljuè za kljuè...nije li to neka ¹ala!! Jo¹ æe mi tra¾iti i da doplatim!! E sad kada pogleda¹ po delovima koliko staju, recimo dve gume za motor a koliko za auto i ¹ta sve dobija¹ mehanièki (klima, er begovi, ABS itd) sa kolima to je...samo kod nas moguèe da polovni motori budu duplo skuplji od polovnih automobila.

zodiac

To sve sto pricas se odnosi na Afriku, ne na motore. Poslusaj Vlajka ;)
Prijatelj je zao drug

Panta Zemunac

Evo primera na moto berzi...tip za RD07 kao ¹to je ovde prodata za 2500e tra¾i ni manje, ni vi¹e nego 4500e, razlika je samo ¹to je godinu mlaða tj. '97 je...
Za RD 04 '92g. tra¾e 2900-3100e!!

Isi fazon je bio kada je PCA group proizvela agregat + menjaæ, koènice itd...koji se stavlja i u Pe¾o 406 i u moju Xantiu. I dok sam ja Xantiu platio 4500e, tada je to godi¹te Pe¾o 406 bio 6000e, samo zato ¹to je bio izvikan u odnosu na Citroen....a sve isto, tako i cene delova u servisima...

Ljudskoj gluposti nema kraja....
Da Afrika traje, traje a li svaka bi trajala koja nije max. upregnuta...na 750ccm ima 60tak konja...pa normalno æe da traje a pri tome ne mo¾e preko 150km/h...pa i ja bih tako do¾iveo stotu!! [rofl]

Vlajko

Ovamo kukas da ti malo konja..pa onda da je skupa..

Jager je svoju 07 platio cinimi se 3,5 soma..

Ja sam isto godiste ST platio 1700..

Jednu si kamilu prodao..i sad opet trazis drugu..? [ludak]

Kad hoces..mogu ti dati da probas..trebalo bi da te dojmi tih 10-15 konja vise..
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

zodiac

Citat: Panta Zemunac poslato 07 Decembar, 2010, 00:17
Da Afrika traje, traje a li svaka bi trajala koja nije max. upregnuta...na 750ccm ima 60tak konja...pa normalno æe da traje a pri tome ne mo¾e preko 150km/h...pa i ja bih tako do¾iveo stotu!! [rofl]

Ja im to pricam sve vreme, oni misle da ih zajebavam :D
Prijatelj je zao drug

UFF

Evo vam slican primer iz moje prespektive:
Neunistiva velicanstvena honda ima samo jedan jedini supermoto u ponudi fmx (koji ni ne mozes da nadjes kod nas) i taj motor iako iste kubikaze je 10 kila tezi od mog ktm-a ali je zato za uzvrat i 24 konja slabiji tj samo oko 40%    [rofl]
Ktm 64hp Honda 37hp  [rofl]

Pa i ktm bi trajao koliko hoces da mu stave limit na pola snage jbg
Kao i bilo koji drugi motor...

Toliko o hondinoj dugotrajnosti
Da je dugotrajna ne osporavam ali ako tako razmisljas onda bolje kupi piaggio free pa se vozaj polako i dugotrajno (i jeftino)

MICA F

KUPI MOTOR , PUSTI TU AFRIKU - PAPRIKU STACE TI TO !!!

WOLVERINE

Citat: Yamaha poslato 07 Decembar, 2010, 01:08
KUPI MOTOR , PUSTI TU AFRIKU - PAPRIKU STACE TI TO !!!

Najbolji predlog...........

Panta Zemunac

Vidim ne razumemo se ...gre¹ka je oèito do mene jer pre æe biti da ja nisam jesan nego da vi ne kapirate!

Afrika je motor koji meni odgovara iskljuèivo zbog visine i udobnosti. Sa delimiènom preradom sica od, cirka 30e i isto cenom dorade gornjeg dela vizira, ima¹ oseèaj kao da pegla¹ Meèku!! Na ni¾im motorima, izgledam  [rofl] [rofl], ¹ta æu kada sam maneken (za ofingere)! Treba dodati i naèin sedenja (do Zlatibora bez stajanke).
Drugo, motor biram vi¹e za neke du¾e ture, no iskljuèivo za po gradu. Ne tro¹i previ¹e, reg. je pristojna i uz malo ulaganja, mo¾e dugo da traje.

Mana joj je, ¹to se ponekad, kada po¾elim dati gas, pona¹a kao magare a ne kamila, ¹to je dosadna na auto-putu. ©to je sa onolikom te¾inom te¹ko zaustavljiva a pogotovu RD03 koja ima samo jedan disk napred. To ¹to u sebi nosi 'enduro' meni je slu¾ilo samo za lo¹ asfalt jer van asfalta ni ne vozim, jer ne mogu sebe podiæi kada ljosnem a kamoli nju!

Vlajko ako ne razbira¹...prodao sam 03 a tra¾im 07...razlike ima da ti ne crtam.
Vi¹e bih volio VFR 36  750 jer ima 100 konjiæa a mo¾e da izvuæe i solidnih 200km/h ako zatreba, no manje bitna krajnja brzina koliko startnost i moguènost da te izvuèe iz neprijatne situacije a svi gre¹imo ponekad, zar ne!?!

Motor koji bih ¾eleio pored nje i VFRa je je neki kruzer ili recimo CBR f..

Najeftinij bajk je bio èini mi se KLE, cirka 5000e a Afrika je bila oko 6000e a sada polovnu, staru 13g neko da ceni 4500e pa to je idiotizam!!

Vlajko

Munze, jesili ti vozio ST?
Juri skoro 200..tacnije 195 po navigaciji..

A od svih afrika..kazu da je ta 03 i najbolja..osim sto je kilava..

Kako si naumio..daces i auto i somica za sanitetsko vozilo  [ludak]
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Panta Zemunac

Ma eno na Braèu BMW f650 za 2000e..pa pre bih njega nego...da dam 4500 za bruku!!
Iskreno nisam video ST a da je oèuvana...ne ka¾em da ih nema ali je ja nisam do sada video. Ne mogu je komentarisati, nisam vozio ali sam èuo da je br¾a, startnija i jaèa od Afrike a sa cenom kud i kamo pristojnija!!

zodiac

Taj BMW F650 ne vredi ni toliko, to je tesko govno od motora, od njega je i Afrika bolja. Probaj ti taj ST, pa onda razmisljaj dalje, siguran sam da ce, ako niko drugi, bar Vlajko da ti izadje u susret za probu. A ako vec ne ides van asfalta, sto lepo ne uzmes TDM, pa se vozis kao covek?
Prijatelj je zao drug

Panta Zemunac

Vidi za Bembu si u pravu, barem mi to svi vele...a ¹to se tiæe Vlajka, bio sam ubeðen da on vozi obiènu Teneru a ne ST (i sada se pitam kako mu nije previsok)!!!