Glavni meni

Statistika uzroka najcescih saobracajnih nesreca motociklista

Započeo jerej, 06 Decembar, 2010, 00:45

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

jozi


Lazic


TEEfqd

Bez kacige nema voznje(to sam oduvek znao a potvrdio znanje kada sam video kako covek udara glavom o ivicnjak, sa kacigom srecom),
ovo ostalo po zelji i u zavisnosti od situacije. Za mene je covek koji vozi po gradu u koznom kombinezonu debil.
Temperatura tela dolazi do tako kriticnih granica da ti se povecavaju sanse da ljosnes jer si mentol koji ne ume da se obuce shodno situaciji.
Greje motor greje asvalt greje sunce a ono semafor jos. Pa tako 10 puta u kombinezonu. Za 20 minuta komplet dehidratacija i kolaps.
Na otvorenom je druga prica, tu sve treba.

Biker-Boy

Ja vozim u full opremi po gradu (nije kombinezon vec dvodelno odelo, skoro pa isti kurac) i nije mi problem, cak stavise i bolje je, jer kad si u nekim obicnim pantalonama ili nedaj boze kratkom 3/4 sorcu i slicno, onda je jos gore jer te przi vrucina sa masine direkt po nogama.
I feel the need..... the need for speed !!!

Hurricane

Nista dok se rumunski dezen od majice i sorca ne nabaci..

Hocu kobaliram i u majici dugi rukav na ovu vrucinu, lud sam za jaknom


Kanarinac

Po kom gradu vozis u ful opremi? Sto kaze Mihajlo ja u majici hocu da umrem kad stanem na semafor, a nikad mi nije bio jasan taj mazohizam voznjom u full opremi na +30. Vise mi odvlaci paznju vrucina i namestanje jakne svaki cas

Slaninar

Citat: redshadow poslato 25 Jul, 2019, 22:20
Bez kacige nema voznje(to sam oduvek znao a potvrdio znanje kada sam video kako covek udara glavom o ivicnjak, sa kacigom srecom),


Poginu ljudi i u kadi - okliznu se i deknu glavom.

Meni je bajs neki "reper". Ako vozim bez kacige, onda bukvalno do 35 na sat - kao ¹to idem bajsom. I tada je opasnije, po¹to je motor dosta te¾i, pa te u sluèaju pada mo¾e poklopiti, ili baÈiti, ali kontam da je rizik dovoljno nizak.
Alternativa je biciklistièka kaciga - sa onim prorezima, lufterima.

Opet, imao sam "zadovoljstvo" da me u gradu, na biciklu, pokupi lik kolima - bio u punoj opremi (to je duga prièa, nije mi bio takav plan). Mogu reæi da je oprema sigurno pomogla da se ne izgrebem i ne izudaram.

Dodu¹e - kao klinac trenirao d¾udo pa znam da padam - nikad nisam u ¾ivotu udario glavu pri padu, zaista, a padao sam milion puta - ¹to sa bajseva, ¹to sa motora, ¹to ovako... popije èovek... :)
Èak bih rekao da je ve¾banje padova vrlo dobra stvar za za¹titu - èak mo¾da i pre opreme, pogotovo pri manjim brzinama.

Opet, ¹to se opreme tièe - to se svodi na liènu procenu rizika, na kraju krajeva.
Ima likova koji su na bajsu u fazonu "obavezno kaciga", dok ima onih koji voze motor preko 100 u fila papuèama i brzim naoèarama.

Kada je +40, smirenije vozim u ¹orcu, strpljivije. Raèunam da je to onda i bezbednije. Ipak, kada (ne ako) se desi da ljosnem - naravno da u tom momentu vi¹e volim biti u full opremi, ¹to se ka¾e. Tako da je tu te¹ko biti pametan.

Meni lièno su prioriteti kad je oprema u pitanju:
ne¹to na oèima, da mu¹ice i vetar ne smetaju
rukavice
kaciga (za br¾u vo¾nju kaciga pre rukavica, ipak)
èizme
jakna
pantalone
¹trumf gumica - ostarilo se, ide na poslednje mesto, jebiga...
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Biker-Boy

Citat: Kanarinac poslato 26 Jul, 2019, 02:04
Po kom gradu vozis u ful opremi? Sto kaze Mihajlo ja u majici hocu da umrem kad stanem na semafor, a nikad mi nije bio jasan taj mazohizam voznjom u full opremi na +30. Vise mi odvlaci paznju vrucina i namestanje jakne svaki cas
Kakve ima veze koji je grad u pitanju ako je ista vrucina :D
Najvise vozim tu po Subotici, ne vidim razliku, Beograd je bar veci, duze su ulice i stignes vise da se rashladis do sledeceg semafora, a ovde na svakih 100-200 metara semafor... :D
I feel the need..... the need for speed !!!

Lazic

De¹avalo mi se da se naðem u gu¾vi dobro obuèen na 35+ stepeni, ma idi jezivo... Jugoviæ je pre 4-5 godina dva puta pao u nesvest u jednom danu... :o
Ne vozim ba¹ u papuèama, ali ¹to ka¾e Mihajlo, bude mi lo¹e na pomisao jakne... Kaciga, rukavice, nemoto patike...

mali_zmaj

Ne vozim po gradu....,sreæom BL nije velika pa mi ne treba puno da izaðem iz iste..,vama u BG neka je Bog,Buda i Hare Kri¹na na pomoæi! Kaciga,enter hlaèe sa protektorima,èizme,i rukavice obavezno,jakna ili kornjaèa u koferu,pa ako idem negdje dalje tu su,ko¾ni prsluk sa bojama na leðima uvjek!!
jin-jang

megaidiot

ako kreces iz guzve na 35+ stepeni, mozes da obuces jaknu i kad izadjes iz grada na prvoj pumpi, nije problem cak ni u beogradu :D , bolje nego da umres usput odsunca.

Kanarinac

Citat: Biker-Boy poslato 26 Jul, 2019, 08:37
Citat: Kanarinac poslato 26 Jul, 2019, 02:04
Po kom gradu vozis u ful opremi? Sto kaze Mihajlo ja u majici hocu da umrem kad stanem na semafor, a nikad mi nije bio jasan taj mazohizam voznjom u full opremi na +30. Vise mi odvlaci paznju vrucina i namestanje jakne svaki cas
Kakve ima veze koji je grad u pitanju ako je ista vrucina :D
Najvise vozim tu po Subotici, ne vidim razliku, Beograd je bar veci, duze su ulice i stignes vise da se rashladis do sledeceg semafora, a ovde na svakih 100-200 metara semafor... :D
Pa kako nema veze, znas li sta se u Bgu desava? Aj sto su pola grada raskopali, nego je grad pun ko oko, kao da na more niko nije otisao. Nemoj da me shvatis pogresno, ali guzva u bg i u su ne mogu da se porede.

Biker-Boy

Ma znam ja to, dupe i oko, ali ako ne izlazis iz grada, tj vozis stalno po gradu, onda ti je manje vise svejedno dal je mali grad ili veliki,
drugo je kad si primoran da se svaki put drkas po velikom gradu da bi izasao iz njega na otvoren put

I feel the need..... the need for speed !!!

Lazic

Danas zatvori¹e Palmotiæevu, ¾ivo me zanima ¹ta æe da bude u ponedeljak ujutru ispod moje firme... :o

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

El Jefe

Имамо Владу Србије као замену.
Друштво за заштиту од животиња

Lazic

Osim voolina i va¹e maje nema tamo ludih, samo kvarnih do sr¾i i glupih k'o æuskija...


@Alja:
Izgleda su poèeli drugu etapu od Takovske do 29-og... Nisam primetio da su zavr¹ili onaj deo kod po¹tanske, al' kad je bal... Kakva gomila nesposobnih olo¹a...

mali_zmaj

Juce moto skup Mk Istok,i svaki put ima organizovana turisticka voznja,preko Manjace najcesce... I krenusmo lagano..,i na prvom pravcu preskjekose nam put dva auta sa dve suprotne strane, sa sporednog puta i pumpe,jedno nasuprot drugome,udarise jedno u drugo,i usput pokupise jednog naseg bajkera iz kolone!! Srecom lik se snasao i samo se otkotrljao!! GS otisao na prikolici,pukao cilindar,plastike na sve strane!!  Na autima se popalili air begovi,steta onako.. Budalama,tj. neki cikica i zenska su uspjeli da nam sjebu dan,naprave stetu i sebi i motociklisti..,curica koja je bila sa zenom jauce,vjerovatno ce imati traumu do kraja zivota!!! Znaci koji ti je moj andrak,vidis kolonu od tridesetak motociklista i pravis se pametan,ukljucujes na magistralni put,i pritom ne vidis auto preko puta tebe!! Ko je tu kriv nisam utvrdio..,otisao sam dalje na zahtjev domacina da stignem prvi dio grupe,koja se odvojila,da ih odvedem na destinaciju!!
jin-jang

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

mali_zmaj

Ma goni ih!!!  Taman bi im dali razlog sa nas pljuju...  Samo sam htjeo da uka¾em kakvih idiota ima!! Svako je nervozan,svako ¾uri,ne paze..

poslato sa rupovke uz pomoæ kurble
jin-jang