Glavni meni

Patnja

Započeo April, 16 April, 2012, 23:43

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

srbac

Da nije Borisa, on je stalno prijavljen kao gost ?  :P

Major


April

Covjece....

Provjeravam mail, nema nikakvih obavijesti, kontam niko mi ne odgovara.
Kad tamo.... hahahahahahahaha

Vidim, vi napravili pravo druzenje :) :)
I zajebanciju!
HAHAHAHAHAHAHAH


Bas sam se ismijala.

Ovako - da se sada ne vracam na sve odgovore, neko je spomenuo djevojku koja je sa oko 30 dosla na istrukcije za A i prepala se skutera.
Iskrena da budem, kad sam ja prvi put trebala da sama sjednem za skuter, ista sam bila.

Mislila sam da cu morati trcati u WC od straha.
HAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHA

Noge se tresu, ruke, sve. Ali to je neki cudan mix straha i adrenalina.
Nakon 20 minuta ili manje, vec sam vozila skuter brzinom od 60-70 na sat :).

E sada, "probala" sam (citaj, sjedila na motoru - Suzuki TI 1000S)....
Prvo, kad sam ga vidjela, izgledao je ogroman. Ali, kad sam sjela i pocela da dajem gas, osjecaj je neopisiv!

Ne mogu ga uporediti ni sa jednim osjecajem do tada.
Iskreno, mislila sam da cu se "usrati k'o grlica", ali nije bilo tako.
Osjecaj je bio....ma neopisiv, kad ti toliko konja bruji izmedju nogu.

Nikakav strah, koji sam ocekivala (iskreno).
Na moju visinu - idealno!

I navece dugo nisam mogla zaspati, zatvorim oci i cujem njegov zvuk.
UH!!!!

Ono sto bih htjela jeste jedan udoban sportsko/putnicki motor.
Ako takvo nesto uopste postoji.

P.S. Iz Sarajeva sam, tako da ste mirni, necu vas proganjati za krug na motoru, predaleko ste :P.
Doduse, nikad se nisam ni vozila ni na cemu jacem od skutera  :-[
Do you want to be right or do you want to be free?

CBRR1

a jesi probala bajs da vozis..?  [zvizdi] [zvizdi] [zvizdi] [zvizdi]

Phoenix

#44
Citat: April poslato 20 April, 2012, 19:59
Covjece....

Provjeravam mail, nema nikakvih obavijesti, kontam niko mi ne odgovara.
Kad tamo.... hahahahahahahaha

Vidim, vi napravili pravo druzenje :) :)
I zajebanciju!
HAHAHAHAHAHAHAH


Bas sam se ismijala.

Ovako - da se sada ne vracam na sve odgovore, neko je spomenuo djevojku koja je sa oko 30 dosla na istrukcije za A i prepala se skutera.
Iskrena da budem, kad sam ja prvi put trebala da sama sjednem za skuter, ista sam bila.

Mislila sam da cu morati trcati u WC od straha.
HAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHA

Noge se tresu, ruke, sve. Ali to je neki cudan mix straha i adrenalina.
Nakon 20 minuta ili manje, vec sam vozila skuter brzinom od 60-70 na sat :).

E sada, "probala" sam (citaj, sjedila na motoru - Suzuki TI 1000S)....
Prvo, kad sam ga vidjela, izgledao je ogroman. Ali, kad sam sjela i pocela da dajem gas, osjecaj je neopisiv!

Ne mogu ga uporediti ni sa jednim osjecajem do tada.
Iskreno, mislila sam da cu se "usrati k'o grlica", ali nije bilo tako.
Osjecaj je bio....ma neopisiv, kad ti toliko konja bruji izmedju nogu.


Nikakav strah, koji sam ocekivala (iskreno).
Na moju visinu - idealno!

I navece dugo nisam mogla zaspati, zatvorim oci i cujem njegov zvuk.
UH!!!!

Ono sto bih htjela jeste jedan udoban sportsko/putnicki motor.
Ako takvo nesto uopste postoji.

P.S. Iz Sarajeva sam, tako da ste mirni, necu vas proganjati za krug na motoru, predaleko ste :P.
Doduse, nikad se nisam ni vozila ni na cemu jacem od skutera  :-[

Uuuuuu kako ovo do jaja zvuchi ovako izvucheno iz konteksta [rof] [rofl] [rofl]
Trudim se, al' uzalud, Sudba ima foru gadnu:
kad treba bude¹ jeban, gaæe ti same spadnu.

CBRR1

ja nisam hteo prvi da komentarisem,ali muski mozgovi su bre svi isti...  [rofl] [rofl] [rofl]

April

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

Ma ja ne mogu da vjerujem!
Koji likovi!  [rofl]



cbrr1 - ako mislis na ovaj bajs sa pomocnim tockovima, taj nikada nisam vozila :D
Do you want to be right or do you want to be free?

CBRR1



Ma ja ne mogu da vjerujem!
Koji likovi!  [rofl]



cbrr1 - ako mislis na ovaj bajs sa pomocnim tockovima, taj nikada nisam vozila :D
[/quote] probaj,da probijes strah,nije VELIKI ali posluzice  :P :P [yahoo]

maki gsxr 1100

Citat: Phoenix poslato 20 April, 2012, 20:03
Citat: April poslato 20 April, 2012, 19:59
Covjece....

Provjeravam mail, nema nikakvih obavijesti, kontam niko mi ne odgovara.
Kad tamo.... hahahahahahahaha

Vidim, vi napravili pravo druzenje :) :)
I zajebanciju!
HAHAHAHAHAHAHAH


Bas sam se ismijala.

Ovako - da se sada ne vracam na sve odgovore, neko je spomenuo djevojku koja je sa oko 30 dosla na istrukcije za A i prepala se skutera.
Iskrena da budem, kad sam ja prvi put trebala da sama sjednem za skuter, ista sam bila.

Mislila sam da cu morati trcati u WC od straha.
HAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHA

Noge se tresu, ruke, sve. Ali to je neki cudan mix straha i adrenalina.
Nakon 20 minuta ili manje, vec sam vozila skuter brzinom od 60-70 na sat :).

E sada, "probala" sam (citaj, sjedila na motoru - Suzuki TI 1000S)....
Prvo, kad sam ga vidjela, izgledao je ogroman. Ali, kad sam sjela i pocela da dajem gas, osjecaj je neopisiv!

Ne mogu ga uporediti ni sa jednim osjecajem do tada.
Iskreno, mislila sam da cu se "usrati k'o grlica", ali nije bilo tako.
Osjecaj je bio....ma neopisiv, kad ti toliko konja bruji izmedju nogu.


Nikakav strah, koji sam ocekivala (iskreno).
Na moju visinu - idealno!

I navece dugo nisam mogla zaspati, zatvorim oci i cujem njegov zvuk.
UH!!!!

Ono sto bih htjela jeste jedan udoban sportsko/putnicki motor.
Ako takvo nesto uopste postoji.

P.S. Iz Sarajeva sam, tako da ste mirni, necu vas proganjati za krug na motoru, predaleko ste :P.
Doduse, nikad se nisam ni vozila ni na cemu jacem od skutera  :-[

Uuuuuu kako ovo do jaja zvuchi ovako izvucheno iz konteksta [rof] [rofl] [rofl]



hahahah

iva749

Citat: April poslato 16 April, 2012, 23:43
Interesuje me vase misljenje:

- da li je realno ocekivati da mogu "solidno" nauciti da vozim motor sa 32 godine? Ovog ljeta planiram poloziti za A.
- visoka sam 185 cm, nisam nesto snazna, u nogama da, ali u rukama ne. Da li moram u teretanu da ojacam?  :(
- da  li da me prvo drug nauci da vozim motor pa da onda krenem u auto skolu? Ili da idem pravo u autoskolu? (vozila sam samo skuter)
- koji motor kupiti - do 2000 EUR? I koju kubikazu, ne bih da kupim nesto sto cu vec sljedecu sezonu "prerasti".
Radije bih ulozila u dobru zastitnu opremu, nego u neku "zvijer", odnosno nesto skuplje.
Motor zelim radi osjecaja slobode...ne da se nesto trkam ili mangupisem po gradu, vec za vangradske voznje.

- Za motor nikad nije kasno! :D
- Ne treba ti velika snaga za voznju motora, a ni visina nije bitna.. ima nas svakakvih..od mini do maxi.. :D Ja sam 165cm, ne mogu da vozim bas svaki motor, npr na KTM-u ne mogu ni prstima pod da dohvatim, tako da si ti tu u prednosti, mozes bilo koji.. :D
- U auto skolama, bar kod nas, a verujem da je i kod vas ista situacija, nemas obuke za motocikle.. Ucis sam. Tako da je tu najbolje da te neko od tvoih uci..
- A za pocetak bih ti preporucila nesto od 125ccm, minimum godinu, dve da vozis.. I onda postepeno da menjas kubikaze..

Nadam se da sam pomogla bar malo.. :)

maki gsxr 1100

Citat: iva749 poslato 20 April, 2012, 21:12
Citat: April poslato 16 April, 2012, 23:43
Interesuje me vase misljenje:

- da li je realno ocekivati da mogu "solidno" nauciti da vozim motor sa 32 godine? Ovog ljeta planiram poloziti za A.
- visoka sam 185 cm, nisam nesto snazna, u nogama da, ali u rukama ne. Da li moram u teretanu da ojacam?  :(
- da  li da me prvo drug nauci da vozim motor pa da onda krenem u auto skolu? Ili da idem pravo u autoskolu? (vozila sam samo skuter)
- koji motor kupiti - do 2000 EUR? I koju kubikazu, ne bih da kupim nesto sto cu vec sljedecu sezonu "prerasti".
Radije bih ulozila u dobru zastitnu opremu, nego u neku "zvijer", odnosno nesto skuplje.
Motor zelim radi osjecaja slobode...ne da se nesto trkam ili mangupisem po gradu, vec za vangradske voznje.

- Za motor nikad nije kasno! :D
- Ne treba ti velika snaga za voznju motora, a ni visina nije bitna.. ima nas svakakvih..od mini do maxi.. :D Ja sam 165cm, ne mogu da vozim bas svaki motor, npr na KTM-u ne mogu ni prstima pod da dohvatim, tako da si ti tu u prednosti, mozes bilo koji.. :D
- U auto skolama, bar kod nas, a verujem da je i kod vas ista situacija, nemas obuke za motocikle.. Ucis sam. Tako da je tu najbolje da te neko od tvoih uci..
- A za pocetak bih ti preporucila nesto od 125ccm, minimum godinu, dve da vozis.. I onda postepeno da menjas kubikaze..

Nadam se da sam pomogla bar malo.. :)

nije malo a sasvim dovoljno,ajde do 250.ali njoj se zvuk ne svidja sigurno od 125 i 250. ali bitno je da tehniku savlada a to su idealne kubikaze za to

iva749

Ma zvuk moze lako da promeni, bitno je da prvo nauci da vozi..moze i 250, ima ih sve vise..samo jos da se izjasni koju klasu motora hoce, pa da joj preporucimo konkretno .. :D

AndreyRR

kakvi 250 oma 1000ccm

srbac

Hvala sto si se javila , jel mi smo ovde poceli da proricemo buducnostttt.
Moja preporuka ja Suzuki sv 650 N   ili S model. Motor nije puno skup, ide dobro i jako je upotrebljiv a nije puno tezak. POZZZZZ

Taraba

KTM supermoto sigurno najbolji izbor.
Evo UFF æe da potvrdi... jel tako Milice? ;D
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

UFF

Citat: April poslato 20 April, 2012, 19:59
Iskrena da budem, kad sam ja prvi put trebala da ............... ista sam bila.

Mislila sam da cu morati trcati u WC od straha.
HAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHA

Noge se tresu, ruke, sve. Ali to je neki cudan mix straha i adrenalina.
Nakon 20 minuta ili manje, vec sam "probala"

Prvo, kad sam ga vidjela, izgledao je ogroman. Ali, kad sam sjela i pocela da .............. osjecaj je neopisiv!

Ne mogu ga uporediti ni sa jednim osjecajem do tada.

jel si ti vozila motor ili gubila nevinost?

April

iva749 - hvala na odgovorima :)
jos uvijek nisam odlucila da li cu osnove nauciti od druga koji par puta godisnje sjedne na motor ili u autoskoli. Iskreno, ni ja nisam cula da je iko ovdje naucio da vozi motor u autoskoli :(
hvala i za info o fizickoj spremi, vec sam se prepala da cu morati u teretanu  :-[

srbac - hvala na konretnoj preporuci. Ono sto cu uraditi jeste napraviti spisak svih prijedloga i malo istrazivati po netu i vidjeti sta me najvise privlaci i gledati ostale karakteristike tipa da li je tezak i da li je "lako" upravljati njime. A ono sto mi je isto vazno jeste udobnost.

UFF - hehehe, mislim da ti ne trebam reci sta bih izabrala da moram birati izmedju nekog macana ili motora :P

AndreyRR - drug mi preporucuje isto sto i ti - ni manje ni vise vec 1000 cc

E sada, kada sam ucila da vozim auto i da skijam - sve iza 25. godine, nikad nisam sljedila logiku "daj nesto za pocetnike".
Kada sam kupila auto, nisam gledala da to bude neka "slaba krntija" koju cu svakako slupati. Deset dana nakon sto sam dobila vozacku, vozila sam na more u Hrvatsku...
Prve zime kada sam stala na skije, isla sam na staze koje se uopste ne preporucuju pocetnicima.
Skije koje sam kupila nisu namjenjene pocetnicima...
U oba slucaja nisam napravila nikakve pizdarije, jer me ta doza straha drzi opreznom i onda se ne mangupisem i bas sam oprezna.

Ono sto ja zelim jeste sportski motor koji je udoban, tako da se mogu duze voziti, bez da sam sva slomljena.

Vazno mi je da motor koji kupim u meni izaziva postovanje. Sto znaci da nema opustanja niti u jednom trenutku.Cisto da sebe drzim u stanju opreza.


U slucaju motora, stvarno ne znam da li je to primjenjivo...zato sam tu i pitam vas za savjete :)
Do you want to be right or do you want to be free?

nano

Citat: April poslato 21 April, 2012, 11:52
sportski motor koji je udoban

Javi kad nadjes, da uzmem i ja sebi  [rofl]

Nego reci ti nama sa koliko ti raspolazes pa ces lako dobiti predlog, realno bi bilo najbolje da uzmes ninja 250 ili bandita 400, ima kineza 250 al to neznam jel cemu...

Boban_m

Citat: April poslato 21 April, 2012, 11:52
Ono sto ja zelim jeste sportski motor koji je udoban, tako da se mogu duze voziti, bez da sam sva slomljena.
Ako ti je silueta sportskog motora fiksacija, a pritom da ima i putne mogucnosti onda razmisli o Hondi VFR. Pouzdan, dovoljno snazan, bezvremene ljepote a nije ni preveliki. Ako ne insistiras na "sportskom" obliku onda razmotri neki enduro. Najlakse se voze, udobni su i imaju veliku prakticnu vrijednost, cak i u gradu.

April

nano - planirala sam da odvojim 2000 EUR (2500 max) za motor i 500 EUR za opremu

Boban_m - mozes li mi reci neki model enduro motora, da malo pogledam? (hvala)
Do you want to be right or do you want to be free?