Glavni meni

Patnja

Započeo April, 16 April, 2012, 23:43

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

April

Pozdrav svima,

Dosta je kasno, tako da se nadam da mi necete zamjeriti sto se nisam predstavila u dijelu foruma namijenom za to.
Istrazivala sam malo o forumima na ovu temu i ovaj forum mi se svidio, jer je nekako drugaciji.
Zato sam odlucila da svoj "veliki belaj" podijelim sa vama i zamolim vas za savjete :).

Da skratim pricu.
Otkako znam za sebe uvijek sam sanjala o motorima. Ne u smislu da nadjem frajera koji ce da vozi motor, vec da ja sama vozim motor.
I dugo godina nisam htjela poloziti za auto, jer sam htjela da polozim za motor i kupim sebi motor.
Medjutim, nuzda zakon mijenja i ja polozih za B kategoriju i godinama poslije sa suzom u oku gledam svaki motoric, od najmanjeg do najveceg.
I tako, napunih 32 godine  :D .... ali ta zelja je i dalje ostala i cak sta vise, postaje sve gore i gore da ignorisem zelju da vozim motor :).

Interesuje me vase misljenje:

- da li je realno ocekivati da mogu "solidno" nauciti da vozim motor sa 32 godine? Ovog ljeta planiram poloziti za A.
- visoka sam 185 cm, nisam nesto snazna, u nogama da, ali u rukama ne. Da li moram u teretanu da ojacam?  :(
- da  li da me prvo drug nauci da vozim motor pa da onda krenem u auto skolu? Ili da idem pravo u autoskolu? (vozila sam samo skuter)
- koji motor kupiti - do 2000 EUR? I koju kubikazu, ne bih da kupim nesto sto cu vec sljedecu sezonu "prerasti".
Radije bih ulozila u dobru zastitnu opremu, nego u neku "zvijer", odnosno nesto skuplje.
Motor zelim radi osjecaja slobode...ne da se nesto trkam ili mangupisem po gradu, vec za vangradske voznje.

To su stvari kojih se trenutno mogu sjetiti, a koje vas zelim pitati.
Nadam se da se necete smijati mojoj iskrenosti i jadu  :)

Do you want to be right or do you want to be free?

Gašpar

Pa ovako:


1. Da
2. Ja imam 175, tako da nista ne brini o tome  ;D
3. Bolje prvo nauci da vozis, pa tek onda na (samo)obuku
4. Ja predlazem neku 400tkicu


Toliko od mene  :D

pit


               Slobodno otvori srce i kaze sve sto ti lezi na njemu,....bolji forum od ovog nisi mogla da nadjes za savet.

nano

Nikad nije kasno... eto rece gasa 400cc, nek bude neki bandit il nesto slicno tome...

April

Pit - hvala :)

Gaspar - mislis da je bolje da me u autoskoli nauce da vozim motor nego da me drug nauci da vozim motor?
Iskrena da budem, ja ni brzine ne znam da mijenjam. :(
Ne znam koliko se uopste u autoskolama posvecuju tome da naucis da vozis i koliko to znaju, s obzirom da svi koji dodju da polazu za A vec znaju da voze motor.
(doduse, kad sam dosla na casove za B, bila sam sokirana saznanjem da moras da mijenjas brzine da bi ga vozio, hahaha)
Do you want to be right or do you want to be free?

Joker-ns

Ja bih preporucio:

Za motor nikada nije kasno. Sto vise Km, vise iskustva, vise ne predvidjenih situacija i vise pouka.
Da motor, obzirom na tvoju visinu bude npr. KLE 500, Freewind 650...
Solo voznja, bez subjektivnog forsiranja kolega na drugim dvotockasima, sa sto vise dugackih preglednih krivina (po ravnom svi znamo voziti ;) ).
Obavezno oprema tj. sigurno jakna sa protektorima i preporuka pantalone sa protektorima.

mkt

daj ti prvo neku sliku  ;D pa cemo videti  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D sta da ti preporcimo

UFF

A da nasm se sad predstavis i kazes odakle si?
I sto kaze mkt okacis svoju sliku da znaju ljudi da ih ne lozis pa ce ti onda radije pomici i savetom a i uzivo..

Lazza

Citat: mkt poslato 17 April, 2012, 00:17
daj ti prvo neku sliku  ;D pa cemo videti  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D sta da ti preporcimo

Sa sto manje opreme, da bi dobro ocenili gradju ! :P
I may be dumb, but I'm not stupid.

Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Phoenix

Citat: Gaspar poslato 16 April, 2012, 23:47
Pa ovako:


1. Da
2. Ja imam 175, tako da nista ne brini o tome  ;D
3. Bolje prvo nauci da vozis, pa tek onda na (samo)obuku
4. Ja predlazem neku 400tkicu


Toliko od mene  :D

[rofl]
Trudim se, al' uzalud, Sudba ima foru gadnu:
kad treba bude¹ jeban, gaæe ti same spadnu.

Lazza

Jel ovo treci nalog? :) Pokusavam da ispratim
I may be dumb, but I'm not stupid.

mkt


Taraba

Na Milorada bre. ©ta se ti javlja¹ sad? Gde je BRANG. BRAAAAAAAAAAAANG, ovaj miketa ne¹to zajebava...
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

CBRR1

Citat: Lazza poslato 17 April, 2012, 00:20
Citat: mkt poslato 17 April, 2012, 00:17
daj ti prvo neku sliku  ;D pa cemo videti  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D sta da ti preporcimo

Sa sto manje opreme, da bi dobro ocenili gradju ! :P
manijace  [nono] [nono] [nono] a da ti prvo naucis bajs da vozis malo,pa tek onda da probas motor...  :o

mkt

pa ko je sad milorad misim ko je ko aa ko sam ja mislim .........da
mozgabez

Lazza



Recimo da znam da vozim bajs :) nagib od 11%
I may be dumb, but I'm not stupid.

CBRR1

Citat: Lazza poslato 17 April, 2012, 00:32


Recimo da znam da vozim bajs :) nagib od 11%
[doh] [doh] [doh]  ma nisam na tebe mislio da ne znas da vozis bajs,nego devojci  [zena] dajem savet  [facepalm]

mkt

ajde snajka kaci te slike vidis da smo se primili

Lazza

pa mojne me citiras ondak :) ja sam svoju sliku okacio jer nesto imam utisak da ONa nece :)
I may be dumb, but I'm not stupid.