Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

DebeliZmaj

yubc ... novi beograd
kupovao kod njih za motore i za kola ...
profaco ... pisano o njima na forumu...

kga god sam poslao tamo zadovoljni bili
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

misa-pei

Zatvoren je Profako. :(, taj na NBG. I ja sad tra¾im gde da naðem ulje... :(
Država je najveći neprijatelj naroda

symon

Ako pronaðe¹ javljaj...

DebeliZmaj

mozda sasa iz ns ima ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

dzimika

Ima Lav auto Elf ulje za motore, ne znam kakav izbor ima a mogu da pitam drugara kojinima servis sta ima u veleprodaji posto total i elf radi ista firma
A Profaco je zatvoren jos prosle godine u ovo neko vreme

sasa ns 1

nemam, imo sam 15 godina samo motul a sad godinu dana motorex.Kome treba jeftino a dobro ima polusintetika motorex four stroke 10-40 i 15-50 za 760 dinara litar i filter spoljni 6e

sasa ns 1

profaco je bio uvoznik ,èuo sam da sad nema nigde elfa ¹toje i logièno,jedino ako neko drugi ne uvozi ili je negde zaostalo

mrle

ja sipao manol, 380 dinara polusintetika.
Nisam vozio, ali motor na minus temperaturi pali bez zadr¹ke.
Ovo pi¹em zato ¹to mi je pre toga bio Bardal i morao sam da dr¾im pritisnuto kvaèilo po nekoliko minuta dok "malo ugreje" , u suprotnom, gasio se motor, pisao sam o tome.
Sada ostaje da vidim da li æe da se tro¹i, kako æe menjaè da radi...

El Jefe

Има и јефтиније, Витал за 150. Дин.
Друштво за заштиту од животиња

PECA BMW

Citat: sasa ns 1 poslato 24 Mart, 2021, 11:49
profaco je bio uvoznik ,èuo sam da sad nema nigde elfa ¹toje i logièno,jedino ako neko drugi ne uvozi ili je negde zaostalo

Ima firma koja uvozi . Nova firma  bar kod mene u gradu koja saradjuje iskljucivo sa mehanicarima i tako tim servisima , gledao sam njihove cene i ovako stoje stvari
ulje koje je u radnji 4512 din ja to isto kod ovih platio 2300 din .  Filter ulja koji je u radnji 950 din ja platio 530din .

Tako da opaske tipa ove :
Citat: El Jefe poslato 24 Mart, 2021, 12:51
Има и јефтиније, Витал за 150. Дин.

stoje samo kod ljudi koji pojma nemaju sta koliko kosta i nisu informisani .

Treba traziti jeftinije i ima jeftinije , nasi trgovci imaju marze neverovatne i to na sve moguce pa su tako i gume za motore 30% skuplje i svasta drugo .

A manol ti je odlicna marka i stvarno imaju kvalitetna ulja , ne treba bezati od njih kao ni od Lukoil -a .

Posle uvida u one cene delova po kojim mehanicari nabavljaju vise ih ne gledam istim ocima .
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

El Jefe

Имам једну књигу из педесетих година која је служила као приручник за полагање механике и возачког испита за мотоцикле. У њој пише неки глуп  идиот да код подмазивања мотоцикала треба користити најбоља уља проверених светских марки. Баш је тај био глуп ко курац, јел да Пецо?
Друштво за заштиту од животиња

PECA BMW

Pa sto ne procita knjigu da naucis nesto kad je vec imas ?
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

El Jefe

Јесам и држим се онога што у књизи пише. Ко нема пара слободно нека сипа Манол  уместо Моторекса у мотоцикл. А ради информације у овлаштеном сервису чувене италијанске фирме себи су сипали Мотул уместо Елфа, јел се показао као срање за подмазивање двотакташа.
Друштво за заштиту од животиња

PECA BMW

Elf ima jako slab program za motorcikle , ali to sto imaju su ima odlicna ulja .
Manol prolazi sve nemacke standarde , sve sto sam od njih koristio bilo je vrhunski .

Ulja treba kupovati od proizvodjaca koji imaju svoju rafineriju i sami za sebe proizvode bazu .

Ove firmice sto kupuju bazu pa muckaju kod sebe u garazi nesto treba zaobilaziti .

I motorex je odlicno ulje i prave i neka specificna ulja .


Razlika u Odlicnom ulju i dobrom ulju postoji definitivno , sa odlicnim uljem motorcikl do generalne prelazi sigurno 1,500,000 a sa dobrim uljem nece ni 1,400,000 km


nego vidi mi tamo u prirucniku tom sta kazu koje ulje treba za ove motore sto vrte na 16000 obrtaja i sta kazu sta sipati kad je direktno ubrizgavanje na dvotaktni motor ...
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

DebeliZmaj

ELF ima svoju rafineriju ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

milomir22

Ja sipam repsol 10-40 full sintetiku, i zadovoljan sam, plaæam 1000 din po litru i menjam izmeðu 7 i 8 000 km. Motul sam probao 5000 (700 din po litru) i 5100 koji je ne¹to skuplji i nisam bio uop¹te zadovoljan sa odnosom cena - kvalitet.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Slaninar

Citat: milomir22 poslato 25 Mart, 2021, 09:00
Ja sipam repsol 10-40 full sintetiku, i zadovoljan sam, plaæam 1000 din po litru i menjam izmeðu 7 i 8 000 km. Motul sam probao 5000 (700 din po litru) i 5100 koji je ne¹to skuplji i nisam bio uop¹te zadovoljan sa odnosom cena - kvalitet.

Poredi¹ (naj)ni¾u klasu Motul-a, sa najvi¹om klasom drugog proizvoðaèa.  :)

Motul 7100 je sasvim OK.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

DebeliZmaj

diga je Rejvolucija da objasni problem 7100 i nekim motorima zbog izmenjivih vojstava 7100 ulja i velike
osetjivosti na atmosfersku vlagu ...
reeejvoluuuucijo di si ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Slaninar

Citat: DebeliZmaj poslato 25 Mart, 2021, 19:35
diga je Rejvolucija da objasni problem 7100 i nekim motorima zbog izmenjivih vojstava 7100 ulja i velike
osetjivosti na atmosfersku vlagu ...
reeejvoluuuucijo di si ?

Mislim da to pravi problem sa onim "trkaèkim" 300V ¹ta li. Ne sa 7100.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

DebeliZmaj

ne ne bas 7100... al sta se ja razumem ja sam iz it price
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell