Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Glava Dole

Pa dajte i nama da vidimo o cemu se prica ako vec diskutujete javno il se prebacite na privatni chat... ovako mozemo samo da nagadjamo... evo ja kazem da seru i da zbog ulja tek tako naprasno ne moze motor/auto da crkne... moze eventualno nesto brze da se haba i da se to primeti posle mnogo kilometara... moze menjac da bude nesto tvrdji, kvacilo vise klizi... ali da rikne tek tako nema teorije... sto bi rev rekao "nijedan nije zakucao zbog loseg ulja vec samo zbog nedostatka istog" i smatram da je sto se toga tice 100 posto u pravu :D Sipaj gavro u ispravan motor slobodno i zejtin i opali 100km, ako rikne ja ti radim generalnu o svom trosku ;) Terao i ja ELF jedno vreme, ulje ko i svako drugo... cak i tada polumrtvo kvacilo manje klizilo nego sa bardhalom...

Taraba

Jebes tu tvoju generalku, bolje da ga baci posle :D
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Biker-Boy

Ljudovi, jel koristi neko holandski "Kroon oil"

I feel the need..... the need for speed !!!

idanijel

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 09 April, 2019, 21:33
Citat: sasa ns 1 poslato 09 April, 2019, 16:00
pa i moj stojadin dodu¹e argetinski agregat .a i stara lancia delta su pre¹li pola miliona i nisu crkli.
Moderna ful sintetika je ipak bolja od staarih minerala ako ni¹ta drugo to zato ¹to je molekul manji i jednakkijeg oblika pa manje stru¾e kao grublja i finija ¹mirgla
zar nije novije bolje...kako sad ne prebace 250000 ni pod razno, osim kad fabrika napravi gresku ....jtd..
novija ulja su sve redja i redja...ne zbog toga da bi podmazivala agregat bolje, vec da bi se dobile performanse....karike su sve tanje i tanje. klipovi imaju sve manje naleganja na cilindar, lezajevi su sa 40 pali na 35 u precniku pa i manje....zbog ekologije motori rade na vecim radnim temparaturama....duvajte ga ...razvoj sus motora se zavrsio negde devedesete.....
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 09 April, 2019, 21:33
Citat: sasa ns 1 poslato 09 April, 2019, 16:00
pa i moj stojadin dodu¹e argetinski agregat .a i stara lancia delta su pre¹li pola miliona i nisu crkli.
Moderna ful sintetika je ipak bolja od staarih minerala ako ni¹ta drugo to zato ¹to je molekul manji i jednakkijeg oblika pa manje stru¾e kao grublja i finija ¹mirgla
zar nije novije bolje...kako sad ne prebace 250000 ni pod razno, osim kad fabrika napravi gresku ....jtd..
novija ulja su sve redja i redja...ne zbog toga da bi podmazivala agregat bolje, vec da bi se dobile performanse....karike su sve tanje i tanje. klipovi imaju sve manje naleganja na cilindar, lezajevi su sa 40 pali na 35 u precniku pa i manje....zbog ekologije motori rade na vecim radnim temparaturama....duvajte ga ...razvoj sus motora se zavrsio negde devedesete.....
mo¾da u Srbiji neprelaze 250000km il ona od preko kad vrate na 120000km pa crknu na 200000km :D

idanijel

Twingo 2015g jaz 2016g




Glava Dole

Vozio se vise puta linijskim taxijem, punto dvojka 1.9. ali obican, bez turbine... bio u neverici kad sam video na satu blizu 700.000km tada pa krenuo da ga ispitujem... pricrljiv i pozitivan dekica, uvezo ga sa 100 i kusur i tvrdi da je samo redovne servise radio i jos nesto banalno, zab sam sta, kaze samo ulje menjam nekad i pre vremena i to je to... tvrdi da nikad nije otvaran, nema razloga da me laze... i auto se vidi da je blago razndrndan ali u sustini sasvim solidan... onda brava sa 400 i kusur mada je ta bila bas krs, vozacevo sediste se tako raspalo i nakrivilo da samo gledam kad ce da prevagne preko mene... tako terao danima, ali ide :D Pa logan isto sa nekom nenormalnm od preko 600K ali za te ne znam dal su radjeni... Sve to sutra ako misle uopste da prodaju moraju da spuste na bar 200-220, kolko da opravdaju razdranost, ne mogu na cuvenih 145 :)

UFF

Citat: idanijel poslato 21 Maj, 2019, 15:15
U kolima godinama elf 10w40 sve extra kap nepotro¹i. Saxo, clio, megan, Meg 2 i jo¹ 10 ak kolega u njihovim autima.


bez uvrede ali eto sad mi je jasno ko i zasto kupuje skoro nova jebena francuska vozila

Glava Dole

Bez uvrede, meni tek nije jasno zasto neko preplacuje jebena polovna nemacka vozila

Lazic

Ili u ovom sluèaju japanska... Jo¹ samo da mi neko objasni èime se oni bave sa tim kilometra¾ama...

milomir22

Zivi 150 km od posla, a mora svaki dan na posao (bez vikenda) puta 300 km, a vikendom ide na izlet, pa i tu ubije kilometrazu kao da je radio. Dobri putevi pa se tih 300 km mnogo lakse i brze predje nego kod nas.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Lazic

A Tvingo i D¾ez su inaèe pravi tureri, gutaèi kilometara... :o ;D

Zami¹ljam muku 400.000km sa 1149cc...

idanijel

😊

Poslato sa COR-L29 uz pomoæ Tapatoka

milomir22

Citat: Laziæ poslato 22 Maj, 2019, 09:45
A Tvingo i D¾ez su inaèe pravi tureri, gutaèi kilometara... :o ;D

Zami¹ljam muku 400.000km sa 1149cc...


Jbg idu i oni 120 / 130, koliko je ogranicenje, a 95% su proveli na autoputu. Jeste bolje u vecem autu, ali gde je asfalt dobar, lakse se put podnese.

Kada sam kupovao yaris 1.0 decko sto ga je prodao mi je rekao da pise 180 K, ali da bez 400 K nije sigurno.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Taraba

Moj Jazz lagano ceo dan moze 120-140 a slabiji je agregat od tog. Auto je lagan pa mu je 80hp vise nego dovoljno.
Ja sam ga terao do 160 probe radi ali kakvi su nam autoputevi, necu vise nikada.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Lazic

Ma mo¾e, ali tolika kilometra¾a u malom autu... :o

Taraba

Jbg, neko ne mora da kompenzuje :D
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?


sasa ns 1

bez uvrede ali meni nije jasno za¹to niko ne kupuje polovna italijansaks vozila

El Jefe

Зато што Италијани своја кола терају као да су их украли.
Друштво за заштиту од животиња

sremac

a ulje ne menjaju nego dosipaju, parking mesta oslobadjaju tako ¹to malo gurnu onog ispred malo onog iza i uglave se,nigde vi¹e isèukanijih auta nisam video no u Italiji
budala na leru, mudonja u kontra smeru