Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: sasa ns 1 poslato 09 April, 2019, 16:00
pa i moj stojadin dodu¹e argetinski agregat .a i stara lancia delta su pre¹li pola miliona i nisu crkli.
Moderna ful sintetika je ipak bolja od staarih minerala ako ni¹ta drugo to zato ¹to je molekul manji i jednakkijeg oblika pa manje stru¾e kao grublja i finija ¹mirgla
zar nije novije bolje...kako sad ne prebace 250000 ni pod razno, osim kad fabrika napravi gresku ....jtd..
novija ulja su sve redja i redja...ne zbog toga da bi podmazivala agregat bolje, vec da bi se dobile performanse....karike su sve tanje i tanje. klipovi imaju sve manje naleganja na cilindar, lezajevi su sa 40 pali na 35 u precniku pa i manje....zbog ekologije motori rade na vecim radnim temparaturama....duvajte ga ...razvoj sus motora se zavrsio negde devedesete.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

milomir22

Blago vama, mom jugu na 160 000 radjene 2 generalne, valjda ne znam da vozim [neampojma] [neampojma] [neampojma].
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Lazic

Zavisi iz koje godine je bio... Raðene generalne i na 30.000...

sasa ns 1

pa jugo se pojavio poèetkom osamdeseti i veæ je bilo srednje ¾alosno.Najbolji kvalitet je bio onih stojadina koji su imali delove iz inostranstva jer na¹i nisu skoro ni¹ta pravili u poèetku,a to je taènoda je  auto industrija je napola umrla samim poèetkom devedesetih.Onaj deo kvaliteta koji podrazumeva trajnost je oti¹ao u kurac.

Gavrolini

Imao kadeta suzu 1.3 benz sa 800k i dalje radila. Mazda 323 isto 1.3 benz pregazila preko milion. Meèka 124 250 turbo dizel skoro milion ipo imala  kad smo prodali, izgledala bolje nego ovi sto su sad presli shatro 150k. I onda kupis reno 1.9 dci kome se po knjizi na 80k ja mislim menjaju lezajevi radilice.

Lazic

Citat: sasa ns 1 poslato 09 April, 2019, 22:49
pa jugo se pojavio poèetkom osamdeseti i veæ je bilo srednje ¾alosno.Najbolji kvalitet je bio onih stojadina koji su imali delove iz inostranstva jer na¹i nisu skoro ni¹ta pravili u poèetku,a to je taènoda je  auto industrija je napola umrla samim poèetkom devedesetih.Onaj deo kvaliteta koji podrazumeva trajnost je oti¹ao u kurac.
Imala su dva drugara jugiæe skinute sa aviona oko '86-te, oba pre¹la preko pola miliona, na oba limarija bila èitava pre 10ak godina kad sam ih poslednji put video... Nisu ih doslovno skidali sa aviona, nisu ih ni ukrcali... ;D

Taraba

Jeste al taj 1.3 kadet imao 60hp a sada iz 1.3 imas 100+.
Negde mora da popusti kad ga nategnes.
Manje tolerancije omogucavaju vise snage ali i zahtevaju bolje ulje.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Lazic

Bila je i verzija sa 75ks... :)

Taraba

Sve jedno... to kao onaj NC750 sto ima 50hp i KTM 640 koji ima 55hp iz jednog cilindra, manje kubikaze i tezine.
Al zato KTM mora dobro ulje i zahteva odrzavanje a NC sedis i vozis... kao baba, ali sedis i vozis.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Gavrolini

Najbrzi je bio onaj sa 4 brzine

UFF

Citat: Taraba poslato 10 April, 2019, 10:27
Jeste al taj 1.3 kadet imao 60hp a sada iz 1.3 imas 100+.
Negde mora da popusti kad ga nategnes.


kaze se something's gotta give :D

Lazic

Citat: Taraba poslato 10 April, 2019, 10:38
Sve jedno... to kao onaj NC750 sto ima 50hp i KTM 640 koji ima 55hp iz jednog cilindra, manje kubikaze i tezine.
Al zato KTM mora dobro ulje i zahteva odrzavanje a NC sedis i vozis... kao baba, ali sedis i vozis.
A ima¹ i 600cc sa 130ks koji ne zahtevaju ulje i odr¾avanje k'o KTM... :) Mo¾da je do KTM-a... :P ;D

Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Lazic

Znam, zamisli da svaki od njih tra¾i odr¾avanje k'o KTM... :o ;D

srbac

Zna li neko gde ima da se kupi Bel Ray ulje u Srb?
Pozdrav !!!

El Jefe

То је увозио и продавао АЛТЕС из Бачке Паланке, али нисам дуго чуо ништа о том уљу код нас. А да простиш шта ће ти баш Бел Реј?
Друштво за заштиту од животиња

srbac

#2236
Imam litru pa da uzem jo¹ dve  :P


bigsheki

ja u kola sipam manol uglavnom,uverio sam se da je ok ulje.to sipam u radno auto vec preko milion km zadnjih par godina.u paradno auto sipam aralovo ulje i ne menjam,sto se tice manol ulja sipao sam u sharana i 5w40 i 5w30 i niti sam imao problema sa turbinom niti sa motorom.prosli je presao kod mene preko 350.000 sa autoslepom pod opterecenjem i nikakav problem,ovaj je za sada presao oko 50hilj. i sipam i dalje manol,jeftin a proveren.

Lazic