Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Glava Dole

Realno, u ovom koji je otvoren je bio bardhal... pa eno kakve su karike... dakle ni on nije svetinja(tako da ima logike u tome sto lazic prica)... ali da je menjac bio mekan, da ga je trosio neuporedivo manje nego motula(cak duplo do troduplo, ja sam bio imrpesioniran)... to stoji :)

stilgar

Citat: Milos96 poslato 14 Mart, 2017, 01:57
Realno, u ovom koji je otvoren je bio bardhal... pa eno kakve su karike... dakle ni on nije svetinja(tako da ima logike u tome sto lazic prica)... ali da je menjac bio mekan, da ga je trosio neuporedivo manje nego motula(cak duplo do troduplo, ja sam bio imrpesioniran)... to stoji :)
omladinac, tvoj motor je star 20 godina, pre tebe vozili ga i kurta i murta i ko zna sta su sipali, tako da tvoj motor i tvoje karike nisu merodavne. Mogli bi da poredimo da imamo dva motora kupljeni novi jedan vozi samo na bardal a drugi na elf. Posle 100000 otvorimo motore i filozofiramo. Ovako znamo da stariji motori manje trose bardal da je menjac mekan i to je to.

Glava Dole

kakvih 20god, jos si ga i podmladio... 25 :)

Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ðunta

Citat: Laziæ poslato 13 Mart, 2017, 21:23
Kakvo je?
Citat: ðunta poslato 13 Mart, 2017, 21:22
Citat: Laziæ poslato 13 Mart, 2017, 21:17
1100 za 4L?

Jeste da.

Citat: Laziæ poslato 13 Mart, 2017, 21:23
Kakvo je?

Ulje ko ulje, domaæe kru¹evaèko, nema la¾i, nema prevare.


Citat: UFF poslato 13 Mart, 2017, 23:12
Citat: Ho¹tapler poslato 13 Mart, 2017, 22:18
Nikad mi neæe biti jasno za¹to u¹tedeti 1000 din na ulju...

ni meni, kad pogledas koliko goriva potrosis dok dodjes do sledece zamene kako mozes da kazes da nemas pare za bolje ulje?

Pri intervalu zamene od 10.000km, (Silkolen izveze i 12k+ bez problema), sa potro¹njom benzina od recimo 5L/100km, izdatak za gorivo je 75.000 Dinara, kad se doda potro¹enost guma, koèionih ploèica, lanaca,...cifra je otprilike 100.000 Din. i to da se ne zaraèunava kafa, piæe, klopa itd., pa u¹teda od par hiljada Dinara na ulju je beznaèajna sa aspekta tro¹kova, a ono je jedino ¹to èini da motor uop¹te radi i èuva od svih ostalih uticaja koji su svi do jednog  ¹tetni.   
"Ako ne budemo bolji, postaæemo gori"

Hohštapler

Citat: stilgar poslato 14 Mart, 2017, 02:55
omladinac, tvoj motor je star 20 godina, pre tebe vozili ga i kurta i murta i ko zna sta su sipali, tako da tvoj motor i tvoje karike nisu merodavne. Mogli bi da poredimo da imamo dva motora kupljeni novi jedan vozi samo na bardal a drugi na elf. Posle 100000 otvorimo motore i filozofiramo. Ovako znamo da stariji motori manje trose bardal da je menjac mekan i to je to.

Sad ba¹ htedoh isto da napi¹em...
Koje god ulje da si stavljao, i ono od 25e litar posle 25 godina radni vek ma¹ine je verovatno gotov...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Lazic


orlovi

Samo Repsol...Prva ugradnja Honda i KTM...Nema promasaja...


Gavrolini

I ja cuo da taj isti honda i ktm uvoze direkt iz Sapca.

bigbad86

Bio  svojevremeno u METRO da se kupi za 380 dinara. JA sipao u kola :D

Slaninar

Citat: DebeliZmaj poslato 14 Mart, 2017, 01:50
moje iskustvo sa fz750 3kt 1992 model 101ks :)
dakle.. sipam elf ide ko bolestan, ne greje se motor,
menjach radi ok ..
sipam neki fensi motul ... da kazemo da sam ga
ispirao posle iz motora sa turom elf samo da izadje sto vishe
istog .. vratio ELF i opet terokao pre..
ne prija svakom motoru svaka marka ulja ...


Svaka marka ulja pravi sto razlièitih ulja. Ovako, kao da u nov raèunar poku¹a¹ ubosti Kingston SDRAM i ka¾e¹: "Kingston je sranje, njihovi moduli ne nale¾u kako treba i ne rade!"

I Elf i Motul imaju odliènih ulja, a imaju i ðubreta. S tim da Motul ima jaèi brend, pa mo¾e i ðubre dobro da naplati (i na tome verovatno najvi¹e zaradi).
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Gavrolini

Citat: bigbad86 poslato 19 Mart, 2017, 08:54
Bio  svojevremeno u METRO da se kupi za 380 dinara. JA sipao u kola :D
I ja u tdm...jbg ne isplati se u tdm sipati skupo ulje :)

Hohštapler

Citat: orlovi poslato 17 Mart, 2017, 22:28
Samo Repsol...Prva ugradnja Honda i KTM...Nema promasaja...



Repsol sam jednom probao u CBu, kad sam ga tek kupio, u odnosu na ono ulje koje sam izbacio bio je 10x gori oseæaj na menjaèu a novo ulje. Katastrofa.

ps.
KTM koristi Motorex.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

megaidiot

jel probao neko procycle ulje? jako je jeftino u luisu. citam komentare na netu i neki kazu da je super, neki kazu da je sranje, neki kazu da je super za te pare sto tek ne znam sta znaci. ulje je kao made in germany, ali meni sve to nesto sumnjivo.

Gavrolini

Brate ti bar tu imas izbor ulja kakav hoces i da ne brines jel oridjidji.

Slaninar

Citat: megaidiot poslato 14 April, 2017, 23:17
jel probao neko procycle ulje? jako je jeftino u luisu. citam komentare na netu i neki kazu da je super, neki kazu da je sranje, neki kazu da je super za te pare sto tek ne znam sta znaci. ulje je kao made in germany, ali meni sve to nesto sumnjivo.

API SM i JASO MA2 zvuèe dobro.

Polusintetika ko¹ta 7 ipo evra litar. Nije ba¹ prejeftino.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

megaidiot

ma mogu da biram, nego nisam se sreo sa ovom "markom" jos pa reko da pitam.
sve na papiru zvuci dobro za ovo ulje, zato mi je i sumnjivo sta je.  [neampojma]

Slaninar

Nisam probao. Po dosada¹njem iskustvu sa ©vabama - ono ¹to pi¹e, to je.

Sa druge strane, za 7-8 evra po litri nije ne¹to nenormalno jeftino. Motul je (ovde) 10 evra litar, a kod njih plaæa¹ ime (pogotovo sa polusintetikom).
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

sasa ns 1

ja imam motul 5100 ,za 8e po litri i to od preko-ja  sam preèan -iz vojvodine preko save i dunava pa je moje ulje od preko,ali se jos niko nije zalio i to ozbiljno mislim a ne ko profi trgovci koji treba da stave na pult ,,TI SI PRVI KOJI  SE ®ALI©,,

sasa ns 1

PROCICLE JE nekad imao nacrtanu kosaèicu ,motor,skuter,brod,kamion a mozda i traktor,verovatno je dobro kad jedno ulje ide u sve to