Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Conti-Moto

u Suzuki sam sipao 5100 i koje se "razbilo" posle nepune dve hiljade kilometara, menjac je lose radio, kvacilo zajebavalo...
Isti problem sam imao sa 7100, jedino sto je trajalo malo duze, skoro tri hiljade.
Kad sam sipao Ipone Katanu menjac i kvacilo su funkcionisali kao novi, apsolutno nikakvih problema.
Ipone je tek posle 6000 kilometara bio zreo za menjanje.

Novo !!!
Conti ROAD !!

milomir22

Citat: Slaninar poslato 25 Mart, 2021, 19:03
Citat: milomir22 poslato 25 Mart, 2021, 09:00
Ja sipam repsol 10-40 full sintetiku, i zadovoljan sam, plaæam 1000 din po litru i menjam izmeðu 7 i 8 000 km. Motul sam probao 5000 (700 din po litru) i 5100 koji je ne¹to skuplji i nisam bio uop¹te zadovoljan sa odnosom cena - kvalitet.

Poredi¹ (naj)ni¾u klasu Motul-a, sa najvi¹om klasom drugog proizvoðaèa.  :)

Motul 7100 je sasvim OK.


Ja¹ta, ali motul 5100 i repsol full sint. su po ceni u istom rangu oko 1000 din/litar, pa oèekujem da budu i sliènog kvaliteta. 5000 jeste dosta jeftiniji, ali za 4 litre u¹teda od 1200 din mi je daleko od presudne pri odabiru ulja, a kvalitet kao dupe i oko.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Gavrolini

5100 nije ulje...to je govno u tecnom stanju.

sasa ns 1

Citat: milomir22 poslato 26 Mart, 2021, 03:55
Citat: Slaninar poslato 25 Mart, 2021, 19:03
Citat: milomir22 poslato 25 Mart, 2021, 09:00
Ja sipam repsol 10-40 full sintetiku, i zadovoljan sam, plaæam 1000 din po litru i menjam izmeðu 7 i 8 000 km. Motul sam probao 5000 (700 din po litru) i 5100 koji je ne¹to skuplji i nisam bio uop¹te zadovoljan sa odnosom cena - kvalitet.

Poredi¹ (naj)ni¾u klasu Motul-a, sa najvi¹om klasom drugog proizvoðaèa.  :)

Motul 7100 je sasvim OK.


Ja¹ta, ali motul 5100 i repsol full sint. su po ceni u istom rangu oko 1000 din/litar, pa oèekujem da budu i sliènog kvaliteta. 5000 jeste dosta jeftiniji, ali za 4 litre u¹teda od 1200 din mi je daleko od presudne pri odabiru ulja, a kvalitet kao dupe i oko.
5100 ko¹ta preko 1400

Slaninar

Citat: milomir22 poslato 26 Mart, 2021, 03:55
Citat: Slaninar poslato 25 Mart, 2021, 19:03
Citat: milomir22 poslato 25 Mart, 2021, 09:00
Ja sipam repsol 10-40 full sintetiku, i zadovoljan sam, plaæam 1000 din po litru i menjam izmeðu 7 i 8 000 km. Motul sam probao 5000 (700 din po litru) i 5100 koji je ne¹to skuplji i nisam bio uop¹te zadovoljan sa odnosom cena - kvalitet.

Poredi¹ (naj)ni¾u klasu Motul-a, sa najvi¹om klasom drugog proizvoðaèa.  :)

Motul 7100 je sasvim OK.


Ja¹ta, ali motul 5100 i repsol full sint. su po ceni u istom rangu oko 1000 din/litar, pa oèekujem da budu i sliènog kvaliteta. 5000 jeste dosta jeftiniji, ali za 4 litre u¹teda od 1200 din mi je daleko od presudne pri odabiru ulja, a kvalitet kao dupe i oko.

Mobil mast od ispod 1000 din. za kanticu nije ni malo bolja od FAM-ove za 800.
Jedna od su¹tina pravljenja jakog brenda je u tome da poveæa¹ profit, tj. da isti kvalitet prodaje¹ po vi¹oj ceni.

Tako da za poreðenje dobijenog za dati novac - verovatno da se isplati gledati "manje jake" brendove.
Mislim da Motul najbolje zaraðuje na tim uljima ni¾e klase, koje ljudi kupe jer je to "Motul." Ja ne oèekujem da polusintetika, ili mineralno ulje bude u klasi kvalitetne full sintetike (¹to i pomenuti Repsol, i Motul 7100 po meni jesu).
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

milomir22

Pa jbg, u tom sluèaju biram lo¹ije brendove, za 1000 din/litar od repsola dobijem najbolje, a od motula najgore.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Slaninar

Citat: milomir22 poslato 29 Mart, 2021, 08:42
Pa jbg, u tom sluèaju biram lo¹ije brendove, za 1000 din/litar od repsola dobijem najbolje, a od motula najgore.

Za veæinu stvari, kada kupujem, tra¾im "najjeftinije ¹to valja."
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

zemunboy


misa-pei

Hvala. Zovem sutra, mada koliko vidim, svi istièu samo auto program. Proveriæu.
Država je najveći neprijatelj naroda

zemunboy

#2389
https://www.beo-car.rs/ulja-i-tecnosti/ulje-za-motocikle

Total je isto sto i ELF... neko je vlasnik nekog tu :D

Inace ja koristim za motore Addinol... ulje iz DDR-a, slicna prica kao sa Heidenau...

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

bogdan


dr32

4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

ЯЭВОЛУТИОН

castrol je postalo grozno ulje....preporuka je motorex, eneos ili repsol......motul je gori od kastrola.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

milomir22

Ja koristim ovo repsol ulje, lik koji mi nabavlja veæ 3. godinu i 5-6 zamenu mi daje cenu 4l kantica 4 000 din ili 4l kantica + 1l fla¹a za 5 000 din, zavisi da li uzmem 4 ili 5 litara. Menjam ga na 7, 7 i po hiljada km i u tom intervalu mi uljara potro¹i izmedju pola litre i litar. Jako zadovoljan odnosom cena-kvalitet. U odnosu na motul je bolje 50 puta od istog.



"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

idanijel


ЯЭВОЛУТИОН

mannol je svapsko ulje i nije u premijum klasi ali za automobile...kiliko znam nema mannola za motorcile....bar nije bilo pre par godina....hemija za auto ulja i moto ulja se malo razlikuje, ali na nekim motorima se abricki koristi auto ulje....ducati sipa shell advance...predostavljam da nema aditive pa lamele ne trpe (SIPA SE I U DUCATI SA MOKRIM KVACILOM) ali ducati je speciican jar na radilici bocno ima kuglicne lagere pa ne zavisi toliko od pritiska ulja.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mrle

Ima manol za motore, kupio ja, ne¹to 380din litar, polusintetika. Koliko vozim, a skoro i da ne vozim, najbolja kombinacija.
Pre toga bio Bardal, kad dugo ne palim motor, morao sam da dr¾im kvaèilo da bi upalio i tako radio par minuta.
KOliko sam ovo malo vozio, bem li ga, ok. mo¾da malo, ali malo grublji menjaè, ali je to vi¹e subjektivni oseæaj, ne znam.

mrle


dr32

Potra¾iæu ovo Repsol. Mada ovaj Castrol Racing silno nahvali¹e, ¹to na Amazonu, ¹to na Luisu. Hvala na savetima.
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy