Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


FANTOM

    Nece pare skupljam za kaznu . Tajo da da prodam besto da bi nesto platio drzavi me boli kurac , pre cu otici iz iste .

Lazic

Citat: Gavrolini poslato 05 Decembar, 2019, 12:05
Evo ga jos jedan kojem se bas ne zuri :)
http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15236414/opel-omega-30
Dobije kurac sa onim lajsnama k'o da sam ih ja u¹rafio... To je 3000 12v sa sve katalizatorom, tj 20 konja manje nego normalan, a 50 konja manje nego moj... Mada skoro ista oprema...

Gavrolini

Pa realno je da niko od tih limova nikad ne proda auto ni po pribliznoj ceni
Smem da se kladim da ovu omegu stavi na 1000e ne bi je prodao sigurno godinu dana.  I onda je likovima valjda lakse kad vec znaju da ne mogu da prodaju bar da imaju auto na oglasu od 5000e

Lazic

za 5000e mo¾e¹ da bira¹ kola sliènih ili boljih karakteristika, neuporedivo lak¹a za odr¾avanje... Delimièno su mi jasni u Nemaèkoj, od 100 miliona stanovnika ima sigurno vi¹e od nekoliko budala kao ja ali sa parama...

UFF

to govno samo pod presu moze da odveze i uzme pare za gvozdje, ali kad mu se odbiju za stakla, plastike i tapacirunge  [rofl]

sasa ns 1

nisam dobro razumeo ,da li je ovaj za mercedasa ZA 250 DINARA magnetni ili obièni i koje su dimenzje ,da li je to standard za sve motore.Pala mi je bud¾ ideja .MO®E LI SE NAMAGNETISATI ©RAF NA NEKI NAÈIN.iMO SAM DAVNO UNIOR MAGNET ANTIMAGNET ZA ALAT.zNAM DA NE DR®I BA© NE©TO AL BOLJE I©TA NEGO NI©TA.aKO SE NEMA TOG MOMENTA PRAVI MAGNET.
   na¹ao spravu ,¹rafciger radi odlièno ,kolko æe neznam.Obièan ¹raf neæe da namagneti¹e,a onaj od kartera nisam probo.Probaæu negde da nadjem magnetièan ¹raf
nekakao sam sam sebe citiro iz jednog drugogo posta.
Jo¹ sam uradio jedan bud¾.Naime u longijinom uputstvu za 2t minarelija pi¹e menjati ulje u reduktoru na svkih 3000 km posle razrade .Po¹to sam do pro¹le zime pro¹ao 2 puta vi¹e re¹im da zamenim ulje ,1 deci i skontam da nemam ulja.Ne kupuje mi se ulje od litar jer samo ulje menjaèko ide u auto od 30000 km stojadim pa na vi¹e 100000 km i ful tajm-nikad se ne menja.To me je dosta iritiralo za¹to menjati na 3000 km.Do¹ao sam do zakljuèka da se mo¾da habaju delovi i ima metalne pra¹ine i opiljka u ulju jer je to kinez a i to je malo verovatno.Znam iz iskustva da ulju treba oko mesec dana da potpuno secuju otpaci u njemu.
Ispustim ulje iz reduktora u fla¹icu od koka kole na koju sam na dnu zalepio 3 mala neodijumska magneta.Posle mesec dana bilo je malo crnog taloga skoncentrisanog oko magneta.Onda sam vratio ulje .
Mogo sam i da ni¹ta ne radimjer crnog taloga je bilo jako malo a ulje nema ¹anse da propadne za 3000km.











sasa ns 1

uradio sam bud¾ na ¹rafu za ispu¹tanje ulja.Nisam imo gde da ga kupim i probam da stavim mali neodijunski magnet spolja na glavu ¹rafa.I eto vata i sa kontra strane ali mnogo slabije.Uzmem epoksi i zalepim spolja na glavu ¹rafa i eto slabomagnetiènog ¹rafa.Blok je od neke legure tako da ne rasipa magnetizam.

PECA BMW

Citat: sasa ns 1 poslato 06 Decembar, 2019, 18:24
uradio sam bud¾ na ¹rafu za ispu¹tanje ulja.Nisam imo gde da ga kupim i probam da stavim mali neodijunski magnet spolja na glavu ¹rafa.I eto vata i sa kontra strane ali mnogo slabije.Uzmem epoksi i zalepim spolja na glavu ¹rafa i eto slabomagnetiènog ¹rafa.Blok je od neke legure tako da ne rasipa magnetizam.

Sto nisi razbusio malo taj sraf da magnet da kazem udje u njega ? Inace tih srafova ima u Louis-u

https://www.louis.eu/artikel/megnetic-oil-drain-plug/10012303?list=ee70fc3243f5f407289984e8c07f61ab

https://www.louis.eu/artikel/megnetic-oil-drain-plug/10002912?list=ee70fc3243f5f407289984e8c07f61ab
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

sasa ns 1

¹raf ima malo pojaèanu spoljnu ivicu  tu gde se natièe gedora-malo upu¹tena sredina.Taman je u¹o magnet unutra,al i da nije nit se vidi nit ne¹to smeta.ali malo je slaba nagnetna sila ,mo¾daneki malodeblji ièi ¹iri magnet. .Moj je 10-2mm a ¹raf kawasakijev  je 35 mm di¾ine,da je kraæi bolje bi vato nagnet  na kntra strani.

Panta Zemunac

 Iskreno, kada slikam koristim laneno i to prosuncano ulje koje malo razblazim terpentinskim uljem, a kada coolinarisem, zna se, maslinovo rafinisano, toplo cedjeno a za salate i soseve devicansko!!!

[neampojma] [zvizdi] [zvizdi]

UFF

a sta ako je neko to devicansko koristio kao lube za sex a posle ga zapakovao i prodao ti ga?  :o

castor

Onda ima i miris i ukus... [rofl] [rofl] [rofl]
It's the ride that matters, not the bike…

Lazic


Panta Zemunac

Citat: UFF poslato 16 Decembar, 2019, 23:32
a sta ako je neko to devicansko koristio kao lube za sex a posle ga zapakovao i prodao ti ga?  :o

Tebra, super ideja...deklarisacu ga kao, salatno, devicansko, PROTEINSKO ulje, puno belancevina al sa malo spermica jer, takva nam je danasnja,  ozracena plodnost muzjaka!!  [dobarpost]

ЯЭВОЛУТИОН

realno posle toga nije devicansko...ako cemo posteno.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mrle

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 26 Decembar, 2019, 11:05
realno posle toga nije devicansko...ako cemo posteno.

ako je u bulju?

UFF

ona mozda i dalje jeste ali ulje definitivno nije  [rofl]

Panta Zemunac

Citat: UFF poslato 26 Decembar, 2019, 12:02
ona mozda i dalje jeste ali ulje definitivno nije  [rofl]

Kakvi ste vi manijaci?!  :o :o
Ama, ulje uvek ostaje nevino jer cija prednjica ili ljubica nije vec i bez ulja izbusena ko sito?? [neampojma]

Glava Dole



Ostajem na bardhalu. Hvala Viktore [klanjam_se]