Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Taraba

Ide. Stavljao sam u SM-a al kad je hladan tandrce jos gore.
Realno moze bilo sta full-synth kad se menja na 3k a i jeftinije i verovatno bolje za agregat nego cediti motorex 5000km.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

sasa ns 1

imam ja na prodaju 300v 10-40 i 15-50 po 14 evra litar.Donosim iz nemaèke i prodajem motul vi¹e od 10 godina i garantujem 100% originalnost.Naravno fabrièki zatvoreno.
5100 8e, 7100 10e, sprej za lanac c2+ 1300 dinara, C4 1600 dinara. hi-flo 204,303 i 138 6 evra
i razni drugi delovi,denso,morse,ferodo,regina,did,sunstar,jt,unibat,original yamaha  i kawasaki delovi i jo¹ sva¹ta ,uzimali su i neki sa foruma

Gavrolini

Ako je stvarno iz nemacke isplati se platiti ga i 5e skuplje nego ovde ,a nije skuplje. Dobra cena.

sasa ns 1

prodavao sam na forumu razne proizvode koji ni nemogu u srbiji da se kupe   pa èak i motul.Pre jedno 15 godina motul je bbio TESTSIEGER  nna mototradovom testu i imao je direktno od¹tampano na nalepnici ,,motorad.......,, .To je bilo samo za nemaèko tr¾i¹te jedno 5 godina, a kod nas nije postojalo.Ja sigurno nisam ¹tampo etikete i skido originalne za 30 kantica ¹to prodam godi¹nje i to bi moro razne zbog vi¹e vrsta ulja.

Gavrolini

Jel koristio neko elf moto4 XT tech 10W50?

ЯЭВОЛУТИОН

previse pridajete paznju vrsti ulja....da li je mineralno, polusint ili full sint nema veze sa vezom....mozda nekome ko vozi trke i nekom ko prelazi 20000 u cugu na putovanju....prosecam motorciklista ubije 3000-5000 km godisnje....eventualno 10000 u afektu....sto zadovoljava svako ulje....nijedan motor nije stradao zbog loseg ulja vez zbog manjka istog ili maltretiranja motora......pogotovu hladnog...losije ulje pocinje brze da gubi svojstva i pojede ga agregat kroz karike i iber....svi tdm-ovi i tenere koje su umrle nisu imale uopste ulja u sebi.....zamisli sok kad odvnes cep a ono ispadne par kapi.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

Dao bih ti 10 pluseva, al' to tek kad postanem kalif umesto kalifa... ;D

sasa ns 1

ovde komanduje IZNOGUD

sasa ns 1

.losije ulje pocinje brze da gubi svojstva i pojede ga agregat kroz karike i iber...

©TO JE BOLJE ULJE TO JE VEÆI INDEX VISKOZNOSTI-du¾e zaddr¾ava datu viskoznost .Tu su  100% sintetike neprikosnovene a naroèito castrol,motul,silkolen,amsoil i mo¾da jo¹ neko.Elf sigurno ne jer je jeftin i od 2-3 bazne grupe a motul od 5.©to veæa to bolje.Razlika u ceni mora biti dupla jer je bazno ulje duplo skuplje i kvalitet se dobija sa njim,Moguæe je nakrkati aditiva pa da se dobije slièno kao i ono iz vi¹e bazne grupa ali aditivi propadaju mnogo br¾e od kvalitetne baze pa je i index viskoznosti mnogo manji jer ulje se ,,RAZBIJE,, narodski reèeno.
To neznaèi da nemo¾e i da netreba da se koristi .Kod trkalica treba izbegavati a kod ostalih odlièno kao i za auto.
Ali to ¹to sve radi kako treba neznaèi da su ulja podjednako dobra.
I ovi ¹to misle da ful neide u ,,moj motor jer ful sint nije ni postojala,, nije taènio ,amsoil jo¹ 1913 izmislio dabl ester najkvalitetniju ful sintetiku.

Lazic

Ja mislio da su sintetiku izmisli Nemci u drugom svetskom ratu... 'leba ti, ¹ta je zahtevalo podmazivanje dabl ester ful sintetikom 1913-te... ??? :o :D Parne ma¹ine? :)

Gavrolini

Nisam tehnolog pa neæu previse da palamudim ali meni jednostavno nisu sva ulja ista. Primeri: u par motora se dogodilo da kad sipam motul 300v tro¹i ga kao djavo a druga ulja pre motula i posle jok.  U par motora gde sam sipao 5100 menjac postaje uzasno tvrd i krlja pru svakoj promeni brzine. Yamaha r1 klizale lamele sa iponom a sa motulom jok(gradacija ista).  Ima jos dosta primera gde mi ipak nesto govori da nisu bas sva ulja ista(dobra) ni kad ih tek naspes. Svakako je najbitnije da ga ima:)

bigsheki

ja sam narucio uz konstutaciju sa drugarom Shell Advance Ultra 4T 10W-40 koji cu sipati u xx,i narucio sam i Repsol 10w-40 koje cu sipati sledece sezone u motor i moci cu da dam misljenje svoje.

milomir22

Ja imam repsol 10-40 full sintetiku u motoru, menjac 50 puta bolji nego sa motulom 5100 i 5000, potrosnja ulja ista kao i s motulom 0.5-1 litar na 7 000 km.

Inace, uljare vole da srknu ulje, ja se nesto istripovao da trosi dosta ulja, dok nisam cuo koliko drugima trose.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: sasa ns 1 poslato 03 April, 2019, 01:43
.losije ulje pocinje brze da gubi svojstva i pojede ga agregat kroz karike i iber...

©TO JE BOLJE ULJE TO JE VEÆI INDEX VISKOZNOSTI-du¾e zaddr¾ava datu viskoznost .Tu su  100% sintetike neprikosnovene a naroèito castrol,motul,silkolen,amsoil i mo¾da jo¹ neko.Elf sigurno ne jer je jeftin i od 2-3 bazne grupe a motul od 5.©to veæa to bolje.Razlika u ceni mora biti dupla jer je bazno ulje duplo skuplje i kvalitet se dobija sa njim,Moguæe je nakrkati aditiva pa da se dobije slièno kao i ono iz vi¹e bazne grupa ali aditivi propadaju mnogo br¾e od kvalitetne baze pa je i index viskoznosti mnogo manji jer ulje se ,,RAZBIJE,, narodski reèeno.
To neznaèi da nemo¾e i da netreba da se koristi .Kod trkalica treba izbegavati a kod ostalih odlièno kao i za auto.
Ali to ¹to sve radi kako treba neznaèi da su ulja podjednako dobra.
I ovi ¹to misle da ful neide u ,,moj motor jer ful sint nije ni postojala,, nije taènio ,amsoil jo¹ 1913 izmislio dabl ester najkvalitetniju ful sintetiku.
ali kakve to veze ima na 3-5000 kilometara....mi vozili motore na auto ulja jer moto ulja nisu ni postojala...bar ne u srbiji krajem osamdesetih...castrol gtx je bilo najbolje sto si imao da kupis...ako nadjes....vecina sipala modricu i galaks....i vidi cuda motori jos zivi.....pa kako ne pocrkase od loseg ulja....komocija kvalitetnog ulja je potrba da zamene ne budu ceste...kod vfr750 je cini mi se 15000....mada stvarno neznam da li je neko vozio u srbiji ulje 15000....
nekada su vozila sa 100000 predjenih bila tek razradjena i gurala do 400000 (cale imao keca koji je presao 400000) a sada motori umiru na 120000...verovatno im za to treba vrhunsko ulje....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

sasa ns 1

pa i moj stojadin dodu¹e argetinski agregat .a i stara lancia delta su pre¹li pola miliona i nisu crkli.
Moderna ful sintetika je ipak bolja od staarih minerala ako ni¹ta drugo to zato ¹to je molekul manji i jednakkijeg oblika pa manje stru¾e kao grublja i finija ¹mirgla

Lazic

Ni¹ta ne ostru¾e bolje nego manjak ulja... :D

Gavrolini

Nama stiglo juce ovo elf....680kinti full sintetika. Prvo cemo u gromovsku maèku da ga turimo pa ako prezivi i u ostalo :)

Lazic

Kad se setim nekog specijalnog Kastrola ¹to je bio specijalno za moderne vw agregate, 23 eura litar a nov Kedi tro¹io litar na 3000... :o I onda me u Por¹e servisu skrate za litar tog sranja...

sasa ns 1

pre par godina su zatvorili porsche novi sad jer su gurali fal¹ castrol.Jedno 2-3 nedelje nisu radfili servise kao...neki...razlog a ono castrol made in indjija sa dunava i rumunskih bar¾i.Evo ko je pecaro¹ mo¾e da nafata castrol iz èamca odma 200 litara

Lazic

Znam ih olo¹e k'o svoj d¾ep... Bar sam ih znao do pre 6 godina... Inaèe u Krnjaèi mi rade dva prijatelja u IT, kad su otvarali sam sva¹ta ne¹to radio tamo, ceo ¾ivot sam imao pogre¹no(preuvelièano) mi¹ljenje o Por¹eu i vw grupaciji... Kad je izbio dizelgejt nisam bio trunku iznenaðen... vuèiæ je amater za taj nivo hoh¹tapleraja...