Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

bigbad86

A jebes ga onda. Ae sklapaj to, sta se ceka? :D

Glava Dole

#2101
Treba srediti 2 M6 navoja u glavi... bixne ili helicoil... i sklapanje... ne smem sad uopste da dizem ciradu, skinem dzakove i otpakujem ovo dole, malo malo pa neka kisa :) A fali i kilo kljuc, da smislim kako bez alata da namestim cilindre... svasta nesto...
Nemam selne, nikad mi nisu trebale, kod jednog cilindra ide bez problema prstima a ovde ce biti jebanijade samo tako... pa i da je auto u pitanju moze opet prstima, jedan po jedan pa se posle dole usrafi iz kanala... ovde moraju svi paralelno da upadaju jer se prvo montiraju klipovi pa cilindri komplet nailaze...
Razmisljam da uzmem limenke i stegnem vezicama prvo dok su skinuti klipovi... pa namestim, kad sidju cilindri i poguraju limenke i vezice posle samo secnem secicama i milina... nadam se da ce da uspe, ako ne moram onda da kupujem i selne... kilo kljuc da zajmim... dozvolu nemam tako da samo polako :)

Mada ipak sam se predomislio... ipak cu bardhal i novi filter kako sam i prvo mislio kad sam kupio cilindre... pa nek ide zivot... 15og taman napadam kevu kad joj legne plata, to je blizu... [rofl] taman i vise nego dovoljno vremena da sredim sve ostalo :)

Lazic

Jeb'o vas Bardal... :) Bacaèi para...

ðunta

Citat: Laziæ poslato 13 Mart, 2017, 10:11
Citat: Milos96 poslato 13 Mart, 2017, 09:45
Citat: Laziæ poslato 13 Mart, 2017, 09:38


Koji je, polusintetika? Gradacija? Kolko po litri?
Polusintetika. moto road 10w40, 550 dinara...

Skupo, 1.100 Din:

"Ako ne budemo bolji, postaæemo gori"

Lazic


ðunta

"Ako ne budemo bolji, postaæemo gori"

Lazic


Hohštapler

Nikad mi neæe biti jasno za¹to u¹tedeti 1000 din na ulju...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

stilgar

Citat: Laziæ poslato 13 Mart, 2017, 20:50
Jeb'o vas Bardal... :) Bacaèi para...
sve sve al bardal nam ne diraj :) ja i u skuter i u suzanu sipam bardal :) eno stoji ulje kod Rev-a, cekamo rezervoar i da se ociste i nasteluju karbovi, onda nov filter i bardal u masinu i vrmmm :)

Hohštapler

Ja nista drugo sem bardahl-a vi¹e.... Ima vi¹e nego koretnu cenu, a u odnosu na motul 5100 je pojam!
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

MIGE

Citat: Ho¹tapler poslato 13 Mart, 2017, 22:35
Ja nista drugo sem bardahl-a vi¹e.... Ima vi¹e nego koretnu cenu, a u odnosu na motul 5100 je pojam!
jes vala...4l 5000 din

UFF

Citat: Ho¹tapler poslato 13 Mart, 2017, 22:18
Nikad mi neæe biti jasno za¹to u¹tedeti 1000 din na ulju...

ni meni, kad pogledas koliko goriva potrosis dok dodjes do sledece zamene kako mozes da kazes da nemas pare za bolje ulje?

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Glava Dole

Nema ipak nikakvog jos neko vreme... kupujem ipak kljuc, pa polako... dok sredim glavu, sve spakujem... lako ce posle da se ulije ulje... uzimam bardhal, koji je i bio u njemu, novi filter... i nek bude sve po PS-u... sem dihtunga i ostaju stare gumice, to mora jbg... :)

Lazic

#2114
Citat: UFF poslato 13 Mart, 2017, 23:12
Citat: Ho¹tapler poslato 13 Mart, 2017, 22:18
Nikad mi neæe biti jasno za¹to u¹tedeti 1000 din na ulju...

ni meni, kad pogledas koliko goriva potrosis dok dodjes do sledece zamene kako mozes da kazes da nemas pare za bolje ulje?
Nije stvar u parama, nego u tome da ne mora da bude bolje ako je skuplje... Mada jeste i u parama... 4 litra u auto i isto toliko u motor, nije ba¹ 1000 dinara razlika, nego skoro 6.000... Bar u mom sluèaju... Elf oko 4.500, Bardal 10.000...

UFF

da a ti posedujes jebenu laboratoriju pa si ih sve testirao i sad znas

Lazic

Ne, ali imam vi¹edecenijsko iskustvo sa kr¹evima i kr¹ uljima... Veæ 15 godina koristim Elf zato ¹to je vrhunsko ulje po realnoj ceni..

UFF

ne, nego si samo imao srece sa agregatima :D

Lazic


DebeliZmaj

moje iskustvo sa fz750 3kt 1992 model 101ks :)
dakle.. sipam elf ide ko bolestan, ne greje se motor,
menjach radi ok ..
sipam neki fensi motul ... da kazemo da sam ga
ispirao posle iz motora sa turom elf samo da izadje sto vishe
istog .. vratio ELF i opet terokao pre..
ne prija svakom motoru svaka marka ulja ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell