Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

farbach

u TTR Bel Ray Thumper. Jedino sa njim menjac radi dobro, a koristio sam i mineralni i poluisinteticki Motul i  i Motorex.
u WR Motorex Cross Power 4T.
U KX Adinol Aqua Super. Dugo sam se opirao, medjutim kada sam kod drugara video klip nakon cele sezone divljanja po Fruskoj gori prelomio sam. Jeftino je, 650 dindzi i ne zvuci nikako, ali tvrdim da je u klasi sa Castrol TTS. Ako nesto znam to su cvaje.

perlx

Kuvam samo na masti, ulje sam izbacio.
A za skuje koristim shell advance 2 vsx jer lepo sagoreva, dobro podmazuje, malo kosta i malo dimi belim dimom bez mirisa.
Koristio sam i :
Vavoline polusint - djubre mnogo dimi, mnogo smrdi, mnogo taloga ostavlja za sobom, a original sam koristio.
Ipone scoot 2 run - puna sint, lepo mirise (jagodica), ne dimi mnogo, ali je skupa.
NIS dvotaktol - deklarisan kao polusint, koristio sam ga samo za prvu pomoc, ni neprijatelju ga ne treba dati, svaka cast friju kako je to progutao.


sloper

Motorex Top Speed 10w40 u Varadero 1000

to su sipali prvi put u servisu i ja teram dalje

Dzambo

Koliko znam Adinol je odlicno ulje, proizvodi se u Nemackoj.

sloper

ja sam èuo da je zeèija mast dobra zamena kao ulje za lanac :D

Zika

Za cvaju Castrol TTS , za Speed-a Motul 5100 to su mu dolivali na redovnom, i sasvim je u redu. Mozda probam Bardahl  , uzeo sam njihov sprej za lanac i sasvim sam zadovoljan ucinkom i cenom.

zodiac

Za podmazivanje bih preporucio Durex.
Prijatelj je zao drug

Panta Zemunac

Pa Dijamantovo, suncokretovo...©to, da ne bih mo¾da Extra Devièansko, samo 10 X skuplje a isti organ!! Pa moja je baba i ¹arke mazala sa njim da nam vrata ne ¹kripe a sada vama ne valja...more, mnogo ste se vi promangupirali, balavurdijo!! [prebicute]...

Moj savet, samo nije besplatan...otvorite samo jedno oko, ne bi li provalili original, pa ma bilo koji proizvoðaè! Poku¹ajte da samo malo spustite loptu brendomaniji i onoj izvikanosti i klanjanju neèemu èemu ni razliku ne mo¾emo osetiti. Odrediti koje vi¹e pasuje va¹em kvaèilu (da li je mokro ili suvo), viskozitet u odnosu na doba godine i spoljnu temperaturu i jo¹ par saveta daèe vam neko struèniji od mene...sve ostalo je kupokolièarska igra marketin¹kih agencija ...
Pamet u vugla i redovno menjajte ulje i filtere..bitnije je nego dali ste stavili marku ovog ili onog proizvoðaèa!! [stop]

Panta Zemunac

Da i evo vam primer...imam i sprej za lanac a imam i SAE 90 koji je ihahaj jeftiniji (jes da mora¹ umoèiti krpu pa lepo obrisati ceo lanac) ipak, barem meni se manje grejao sa SAE nego sprejem (on mi je slu¾io samo kada trebam van grada)!! [stop]

zodiac

Ma pustite vi Marka, mislite da je slucajno postavio temu u off topic umesto u garazu? Provokator, bre, znam ga, veliki je to zlikovac. Kakav motul, kakav motorex crni...  ;D
Prijatelj je zao drug

Cubric

U pocetku koristio Motul 300V, dok nije R1 pocela da ga pije... Mrzelo me da dosipam svaki cas, pa sam na nagovor drugih probao Motorex Power Synt4t, i motor je do zamene trosio onoliko koliko popije 300V na 1000km. Od tad furam Motorex, dok ne izda... :)
I najbolji konj u blato padne, i najpostenija zena na kraju dadne

UFF

Citat: Panta Zemunac poslato 08 Decembar, 2010, 00:59
Da i evo vam primer...imam i sprej za lanac a imam i SAE 90 koji je ihahaj jeftiniji (jes da mora¹ umoèiti krpu pa lepo obrisati ceo lanac) ipak, barem meni se manje grejao sa SAE nego sprejem (on mi je slu¾io samo kada trebam van grada)!! [stop]

Na DID originalnom pakovanju lanca pise da se podmaje sprejem ili sa SAE 90 uljem
Ali SAE krace ostaje na lancu pa moras cece da podmazujes i cim krenes prljava ti je felna od njega  :(

farbach

Citat: Panta Zemunac poslato 08 Decembar, 2010, 00:52
Poku¹ajte da samo malo spustite loptu brendomaniji i onoj izvikanosti i klanjanju neèemu èemu ni razliku ne mo¾emo osetiti.  [stop]

U Apriliju RS250 sam  sipao iskljucivo Castrol TTS. Jedan dan odem od drugara u radnju i vidim IPON, lepo sareno, drecavo, pa jos mirise na jagodicu bobicu. Pomislim kako je tehnologija napredovala i kako je TTS prevazidjen. Sutra je zaribala i lepo se vidi po klipovima da je osusila. Dobar je Ipon, ali za skuter.
Kasnije kada mi je mozak odblokirao setio sam se da su trkaci u ambalazu sponzora sipali ulje od kog motor nece zaribati. Brand mora da ispostuje zbog para, a ulje bira zdravim razumom i iskustvom.

sloper

Citat: Cubric poslato 08 Decembar, 2010, 01:19
U pocetku koristio Motul 300V, dok nije R1 pocela da ga pije... Mrzelo me da dosipam svaki cas, pa sam na nagovor drugih probao Motorex Power Synt4t, i motor je do zamene trosio onoliko koliko popije 300V na 1000km. Od tad furam Motorex, dok ne izda... :)

vidi¹, to je interesantno, tebi sa Motorex-om manje tro¹i ulje, a kod mene je pojeo celu litru ulja na 7000 km...meni se èini da je to mnogo, mada ka¾u dok ne legne sve kako treba, treba proæi i do 15,000km

Dr. Pop

trebao bi mi savet , koje ulje da kupom za Hondu Shadow VT 750. Motor je 2002 godi¹te.
Ako mo¾ete recite mi i gde da kupim ulje koje mi preporuèite ?
MK Arhangel

WOLVERINE


  BEL RAY     trenutno najbolje na nasem trzistu....

BANE BROTHERHOOD

sto kaze wolverine bel ray a imash i bardahl u tosinom bunaru   inace bel ray odlicno ulje svaka preporuka!!!
PAIN IS TEMPORARY GLORY IS FOREVER!!!

SSZGO

ja sam se razmisljao izmedju

motul, bardahl i motorex

na kraju sam sipao motul 5100 15w50 polusintetiku, kantica od 4l  + filter je oko 4000 din


inace ulje menjam na 5000 pa zato idem sa polusintetikom, bolje nego sintetika na 10000 kako mnogi rade...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Dr. Pop

MK Arhangel

Kengur

Citat: sszgo poslato 23 Januar, 2011, 16:59
ja sam se razmisljao izmedju

motul, bardahl i motorex

na kraju sam sipao motul 5100 15w50 polusintetiku, kantica od 4l  + filter je oko 4000 din


inace ulje menjam na 5000 pa zato idem sa polusintetikom, bolje nego sintetika na 10000 kako mnogi rade...

Sintetika na Ru da izdrzi 10000km bez da se doliva? Hoce to, samo mozda u diznilendu...
U motore koji imaju preko 35 hiljada je bolje sipati polusintetiku iz razloga sto su vec malo potroseni, pa hoce malo lamele da klizaju, hoce da popiju sintetiku za par hiljada...

Inace moj glas ide motorexu, ja sam ga koristio i odlican je, uzimao sam ga u Centru S u Trise Kacelerovica! Inace bel rej i bardah svi hvale, koriste ga neki trkaci i kazu da je takodje odlican...!

E sad, ne znam za copere/kruzere da li se sipa sint ili polusintitika, jer nisu visokoturazne masine... U principu, po mom skromnom misljenu ne bi trebalo da ima problema sta god sipao...