Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

UFF

Citat: sasa ns 1 poslato 09 Maj, 2016, 12:48
negde sam svojevremeno cito da razlika  izmdju istog ulja 10-40mi 10-50 nije samo u gustini nego da je ovo drugo uvek kvalittnije,a sto se tice potrosnje  i malo grubljih zvukova  da je to uvek odraz pohabanog agregata a  ne loseg ulja i da je ustvari poenta u takozvanom long life principu -velik molekul -sluzi kao podloska pa onda manje lupa i klizi a ta ulja su uvek LOSIJA od takzvanih normalnih a  ne bolja ,ali su bolja za takav tip agregata-vazdusare ili kad se vodenjara priblizi vazdusari  po pohabanosti.Pogledaj test od pre 7-8 godina u moto pulsu sa redakcijskim motorom xtx  koji je imao kvar menjaca na oko 20000 km a unjemu je bila INA 4t jer im je ona bila sponzor.Kad su promenuli menjac i u jamahi sipali  300v,pocelo je da klizi kvacilo.Srbin odma kaze ina je bolje jer ne klizi kvacilo ,verovatno i hrvat, ali jamaha uzme  i promeni i kvacilo vrati to isto ulja koje je istocila,  vise se nista ne cuje ni ne klizi.Znaci ovi sto imaju takve sindrome treba da shvate da je neko odredjeno ulje bolje za njihov agregat a ne uopste govoreci ,a upravo je obrnuto.Mislim da bi im bilo jasno  da su kupili motor u salonu  pa se licno uveravali kroz sta im prolazi agregat.Negde je i stalker napisao da se moramo malo navici na lupkanje i da je ono cak pozeljno i da je znak da ulje bolje stiti,sto mi nije jasno ali ja verujem coveku.Moje iskustvo se zasniva na potrosnji i paljenju lampice.Mislim da mnogi znaju da ja donosim iz nemacke motula vec 10 godina i da ga dosta  narocito novosadjanja vozi na njega a da na isto ulje koje su kupili u srbiji imali problem sa pljenjem lampice kad su uzeli od mene svi simptomi su prestali.To se meri u promilima ali je indikativno.Mislim da je poenta u tome sto mi je covek koji je vlasnik bo¹ovog uvoznika i distributera js pre 15 godina na moje prigovore o kvalitetu rekao ,,sta ja hocu ,hocu srpske cene a nemacki kvalitet,i to postoji ali se to zove SEDMA KLASA,znaci bo¹ ima neke proizvode do sedme klase,,samo mi nije jasno kako to prroizvode klasiraju do sedme klase.To na prvi pogled zvuci lose ,verovatno losije nego da im  je sve u prvoj klasi,ali nemci makar to klasiraju pa kupi sta ti odgovara,a  recimo modrica hc power koju sam pre 20 godina koristio nekoliko puta u autu i bio zadovoljan,ostao sokiran prilikom jedne zamene.Naime ulje je malo curilo malo ispadalo u komadima iz kantice.Ulje je parafiniziralo  na 20 stepeni pa sam od onda presao samo na skupe brendove,ali izglda ni to nije garncija -pogledaj bo¹.Ja sam to tako resio sto zbog posla cesto idem preko pa tamo sve kupujem sto mi treba u zivotu-dosta zamorno ,ali kad se jednom budem sreo sa nekim sa ovog foruma dacu mu da pomirise benzin u mom versisu-mol euro 5 ,pa nek onda mirise svoj euro 4 iz srbije .Razlika je u mirisu kao nitro i ujlani razredjivac.To to je euro 5 nema veze jer i kad je bio nizeg kvaliteta tako je mirisao nekako cist miris

verujem da ovde ima nesto pametno napisano ali sam zbog teskoce citanja jednog pausa-recenice jednostavno preskocio ceo post

daj bre neki novi red ponekad

Citat: Slaninar poslato 09 Maj, 2016, 14:39
©alim se malo. Tvoj motor je vodeno hlaðen. Kolika je temperatura ulja na 40 leti i na 10 stepeni u jesen?  Trebalo bi da je uvek oko 90, zato i postoji sistem hlaðenja motora. Leti æe vodena pumpa malo vi¹e da radi, ali temperaturni opseg u kojem ulje radi se ne menja ne¹to drastièno.

u sred leta u gradskim guzvama mi se ventilator pali vrlo cesto i temp je oko 100-103 stepena

lose podmazivanje na zimu? zimi nemam razloga ni da zaverglam a ne da upalim pa me zabole bas za podmazivanje, motor vozim iz zadovoljstva a kod mene nema zadovoljstva kad je temp ispod 10 stepeni a ne ispod nule pa cemu onda koji qrac prva cifra 10 kad i 15 radi od -10 a tad mi na pamet nece pasti da ga upalim?

Slaninar

Citat: eclipse4 poslato 09 Maj, 2016, 21:48
Citat

Neæe se ni¹ta polomiti, ali æe podmazivanje biti lo¹ije, ne bolje. Manja snaga motora. Plus ne¹to malo veæa potro¹nja goriva. Po¹to je polusintetika u pitanju, sa veæim rasponom gradacije (od 10 do 50), relativno brzo æe se razbiti na ne¹to sliènije 10w40, ali æe¹ do tad imati nepotrebno gu¹æe ulje.

koja crna polusintetika???



Ako sipa¹ ful sintetiku, onda je druga prièa, moja gre¹ka.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

eclipse4

pa evo slika flase na prethodnoj stranici ;)

Andreja

Citat: UFF poslato 09 Maj, 2016, 23:34

verujem da ovde ima nesto pametno napisano ali sam zbog teskoce citanja jednog pausa-recenice jednostavno preskocio ceo post

daj bre neki novi red ponekad

[dobarpost]
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Hurricane

Doslo vreme da se promeni i proba nesto novo:











Ne za Ondu vec za u R6

eclipse4

ja jos jednom pitah na forum al ostah uskracen odgovora...zasto kod nas ovo ulje retko ko koristi???

Hurricane

..ja koliko sam cuo da se do skora nije bilo sigurno u originalnost, ali se sada zna ko ga uvozi i veruje mu se..
Mada mi cemo naravno u to tek biti sigurni kad se dokaze i na delu..

Ima i kul pipak za sipanje:



Glava Dole


eclipse4

ja brate i na testovima i na hondinim forumima nigde nisam cuo da neko stavlja repsol...znaci ide bardal,motul,castrol,shell i jos trista kuraca palaca a repsol skoro da se i ne pominje....a s druge strane sponzor honde....

i kao sto reko i ovde pitao jednom ali opet ostao uskracen odgovora....

Hurricane

...e ovaj put neces biti uskracen, imaces info iz prve ruke cim malecka pregazi par hiljada, a s obzirom da ga ne gasi, bice i to uskoro..

eclipse4

jel to ona sto ti izgori gume na motoru?
[rofl]

Hurricane

 ;D

Ta je, samo nije na mom motoru, na svojem je..

eclipse4

aaaa e pa jebi ga ja ne nam ko sta vozi.

Hurricane

...pa upali i poteraj nekad tu raketu na mm skupljanje i bices u toku, ajd ziveli pa doziveli [cheers]

Bojan

Ma sto se vi toliko sekirate oko ulja. Da idete u servis koji vam sve to menja bolio bi vas ku..... koje je ulje nego bi gledali koliko kosta servis. Pa kad kupis nov motor ne ide unutra zejtin nego ulje firme sa kojom je proizvodjac sklopio ugovor.

To je samo stvar, opustite se malo.

bigbad86

Ja sam pre par godina kupio taj repsol, ali mineralno za motore, bilo na akciji u metrou za nekih 380 dinara ako se dobro secam. Na kraju me ubedise da ne sipam to u motor zato sto je prejeftino i ja sipam u kola. radila su normalno.

Glava Dole

A kolko sad kosta, kolika je usteda?

eclipse4

#1677
Citat: Bojan poslato 15 Maj, 2016, 23:50
Ma sto se vi toliko sekirate oko ulja. Da idete u servis koji vam sve to menja bolio bi vas ku..... koje je ulje nego bi gledali koliko kosta servis.

tako sam radio ranije,nosio u servis i otisao negde na pivo ili sta vec i cekao poziv da mi jave da je sve zavrseno......boleo me kurac sta je sipao a zahtevao sam uvek najbolje....mogao je da mi pokaze i ambalazu ulja za rakete ja bi mu poverovao da je to stavio unutra....a za "koliko kosta servis" me jos manje boleo kurac da placam....bilo mi je bitno da mi je u motoru ono najskuplje i najkvalitetnije (opet kazem mozda je majstor i pisao unutra)

od kad sam na ovom forumu,poceo sam polako da se i sam pozabavljam sa svojim motorom...menjam ulje u masini,kocnicama,plocice,filter vazduha itd itd itd.....

a na taj korak me navodio radoznalost,sto smatram da cu ja znati sta sam zasigurno radio a najvise me je na to nateralo sto mi je drugar "drugarski" (brate za tebe) trazio 30e (inace za druge 50e ali nemoj da pricas da se neko ne uvredi) da mi zameni lanac i ja dogovorio za sutra dan....slucajno sretnem nekog lika i kazem mu gde idem i on me ladno pita dal se ja drogiram ili "moj drug majstor" i decko mi zameni lanac za 500 dinara.....10 min posla!




Citat: Bojan poslato 15 Maj, 2016, 23:50
Pa kad kupis nov motor ne ide unutra zejtin nego ulje firme sa kojom je proizvodjac sklopio ugovor.
To je samo stvar, opustite se malo.

ako se ne varam u hondu fabricki ne ide repsol vec neko hondino ulje....neka me isprave ljudi koji to znaju i to ce se potruditi da nabavim posle ove sezone.
videcu kako se ponasa motor i sa njim i onda cu odluciti dali cu ostati na bardalu ZAUVEK ili na tom ulju.....mada bih iskreno probao i repsol....


Gavrolini

Da ovaj nas repsol je odlican, u rangu sa dijamantom i vitalom.

eclipse4

gavro govorim o originalu.jednostavno nigde ne nalazim po forumima da ono vecina to stavlja....znaci retko gde (po stranim forumima) nalazim da neko koristi repsol......kazem ti svi su tu na tih par ulja.....cak ni o tom originalnom hondinom ulju ne nalazim pricu "da cveta".....