Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

dragan

samo vas posmatram...

bigbad86

Ja pre mora sipao Ipone 15w50, cena oko 11 evra 1L sa sve zamenom u servisu. Do mora i nazad oko 1400km, od toga 1000 km autoput, 110-140 kmh. Uljara iz potpisa, 750 kubika. Nije potrosio nista ili bas nista primetno. Drugaru isto ulje, isti dan zamenjeno kad i meni potrosio oko 400grama do Grcke, u povratku ne znam. Mada njemu je 535 kubika a terao je isti tempo.

nele019

Citat: Slaninar poslato 26 Januar, 2016, 08:04
Imao si problem sa svim uljima do sad? Mo¾da je do motora?  :)

Motul 7100, 10w40, ili 15w50.
nisam  imao sa  svim  uljima problem ,,samo  sa  onim kastrolom ,,mada  kako  ih  opisujete  mislimna  sva  ulja ispada  da  kupujemo dvotaktol u razim  bojama i  pakovanjima  ,,nije  do  motora  bilo  sigurno ,,  motul sam koristio   od  kad  vozim motore  ,,,  ee  sad  kad sam  uzeo 12  vlasnik  menjao  ulje  sipana  katana ipone ,,kaze sve  je  nju  koristio  i zadovoljan  ,,izgleda da cu i  ja  da sipam  to na prolece ,,nije  za  menjanje  ali  red  je  kad se  uzme  vozilo da se zameni  ulje i  filter barem,,

Glava Dole

Citat: bigbad86 poslato 26 Januar, 2016, 16:28
Ja pre mora sipao Ipone 15w50, cena oko 11 evra 1L sa sve zamenom u servisu. Do mora i nazad oko 1400km, od toga 1000 km autoput, 110-140 kmh. Uljara iz potpisa, 750 kubika. Nije potrosio nista ili bas nista primetno. Drugaru isto ulje, isti dan zamenjeno kad i meni potrosio oko 400grama do Grcke, u povratku ne znam. Mada njemu je 535 kubika a terao je isti tempo.

Kako si izdrzao 1000km jednolicne voznje autoputem sunce ti?

bigbad86

Pa zapravo smaracki je samo nas autoput, makedonski ima dosta krivina, rupa uvala, kolotraga a na mnogo mesta nema cak ni mesta za izletanje tako da uzak put i deluje kao da ides 200. tako da je interesantno izbegavati rupe i rupice sa 140 na sat i tri kofera :P Grcki je slican samo bez rupa.

DraganPavlicevic

U hondi sam imao motul i bio sam zadovoljan, posebno kad je u pitanju menjaè. Po savetu prijatelja preðoh na bardal i zajebah se; menjaè je odmah poèeo da se vi¹e èuje, pa ne izdr¾ah i posle 2500km zamenih pomenuti bardal sa castrolom, opet po savetu gore pomenutog prijatelja. I zajebah se na kvadrat, jer se menjaè sada toliko èuje da me srce zaboli svaki put kada treba da promenim brzinu.Èekam da grane sunce pa se vraæam na motul, ovog puta neæu tra¾iti savet od pomenutog prijatelja.

UFF

 [neampojma] ja sipao motorex, motor radio super i menjac takodje, presao na shell, motor isto radio super i menjac takodje, sad sipam castrol i jos uvek sve radi super i motor i menjac :D
bitno je samo da je original i da nije neki no name, od sva 3 proizvodjaca sam sipao samo sintetiku i ne razmisljam uopste

Hohštapler

Citat: DraganPavlicevic poslato 27 Januar, 2016, 16:13
U hondi sam imao motul i bio sam zadovoljan, posebno kad je u pitanju menjaè. Po savetu prijatelja preðoh na bardal i zajebah se; menjaè je odmah poèeo da se vi¹e èuje, pa ne izdr¾ah i posle 2500km zamenih pomenuti bardal sa castrolom, opet po savetu gore pomenutog prijatelja. I zajebah se na kvadrat, jer se menjaè sada toliko èuje da me srce zaboli svaki put kada treba da promenim brzinu.Èekam da grane sunce pa se vraæam na motul, ovog puta neæu tra¾iti savet od pomenutog prijatelja.

...ај сад ти то мени реци ко је луд... ја БУКВАЛНО обрнуто искуство имам. Кастрол убедљиво најбољи, потом бардал, а најгори ми је био мотул, причам о менјачу... о осталим карактеристикама уља нема поенте да причамо јер је немогуће то проценити. Све се изгледа своди на лични утисак, и нема правог одговора....  [neampojma]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Conti-Moto

#1488
Kod mene u motoru (Suzuki Inazuma 750, uljara) bio Bardal, menjac imao problem kod ubacivanja u prvu i kod saltanja, potrosio ga 300-400ml ...
Sledece menjanje ulja je dosao Motul 5100, smanjili se problemi sa menjacem, nije ga potrosio.
Sledece Motul 7100, jos bolje.
Sada je Ipone Full Power Katana, menjac se ne moze prepoznati, radi lepse i bolje od novog menjaca, ne trosi ga ni malo.
Vec sam spremio 4 nove litre Ipona za menjanje.
Novo !!!
Conti ROAD !!

joka

 Stavio sam u oglase, da stavim i u ovu temu, kupio u Louisu 2 kantice od 4 litre, i jednu litra¹ku, Castrol Power 1, 4T 15w50, da imam za dve zamene, al u servisu mi sipali Motul 5100, 10w50. Ka¾u za moj motor je bolje ulje. Po¹to mi je postalo vi¹ak, prodao bih, hiljadu dinara/ litru. Kantice od 4 litre su proizvodnje 2014, a litra¹ka 2015- ta.  063/512-495






Hohštapler

Motul 5100 (polu sint) je bolja od Power1 (full sint) za tvoj motor???
ZZR1400??
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

joka

Tako ka¾u u Cule Motorsu, zvanièni serviser i prodavac kawe, u Sremskoj Kamenici

joka

 Morao sam tamo terati, jer nismo mogli u ultrazvuènoj kadi oèistiti cevi od injektora, posledica ruskog benzina, sipano u nedoðiji rumunije, i ajd da odrade ceo servis, kad je veæ tamo. Dolazi majstor, koga nisam video, iz Beograda, koji dolazi i kod Markosa, tamo radi Suzuki.

Gavrolini

Citat: joka poslato 27 Januar, 2016, 20:05
Tako ka¾u u Cule Motorsu, zvanièni serviser i prodavac kawe, u Sremskoj Kamenici
Sad je vec jasnije kad si rekao gde si dobio tu informaciju :) Srecno posle njihovog servisa.

joka

 Pre 24000 km su isto tamo radili servis, ventili, sistem ubrizgavanja, sveæice i ostali potro¹ni material, i sve ok. Culeta inaèe poznajem jo¹ dok je vozio trke, posle svake trke, nas nekolicina, koji smo tada posedovali motore,skupljali  se pored glavne po¹te, naravno u N.S.

Gavrolini

Jednom sam usao u taj servis i nikad vise. Ono sto sam tako video za 20min mi je bilo dovoljno da im ne dam da mi pipnu motor.

Hohštapler

pa jbm ti, to je dve ulice od mene, sledeæi put svrati na kavu i rakiju :)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

bigbad86

@ gavra Podeli sa nama, sto da ne.

joka

 ©ta reæi, izgleda treba velika sreæa, da sve bude kako treba. Imaèe moto servis je jedan jako mali deo celog kompleksa, uglavnom je to servis japanskih auta. Dok sam vozio "gvozdene" motore, popravljao sam, uglavnom, ali sad ove kompjuterizovane ne sme¹ ni da dira¹, bez dijagnostike, tako i auta.

SSZGO

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor