Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Hohštapler

300v je ulje koje je namenjeno za trkaèku upotrebu, znaèi èesta zamena i max optereæenje....
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Flavius Valerius Aurelius

I ovo ulje koje koristim je Racing varijanta pa nemam problema s njim - to je bila moja poenta.
NISAM koristio Motul 300v Competition ako na to mislis.

perlx

Аранђеловачкој, Лозничкој, Зрењанинској, Белоцркванској...

Slaninar

Citat: Flavius Valerius Aurelius poslato 14 Januar, 2016, 16:12
Ne lozim ja nikog, vec rekoh licno iskustvo. S bilo kojim drugim sintetickim uljem nisam imao problema, s ovim jesam. Usput da pitam: Na kojim sve stazama si vozio 300v? Podeli licno iskustvo...

Ja mislim da su sintetièka ulja najbolja, generalno, ako motor nije ba¹ preko 10 godina vo¾en na mineralu pre toga. Jasno mi je da su ostala ulja radila bez problema, ali me èudi da 300v na tako kratkom intervalu zamene pravi problema. Ne sumnjam, samo ne znam da je neko imao problem sa tim uljem kad se redovno menja.

Inaèe, Motul za KLR preporuèuje 7100.  :)
I zamenu na 10.000 km.


©to tako èesto menja¹ ulje? Na tako malim kilometra¾ama?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Flavius Valerius Aurelius

Citat: Slaninar poslato 14 Januar, 2016, 17:20

©to tako èesto menja¹ ulje? Na tako malim kilometra¾ama?

Sta god da ti kazem, otvoricu galamu ovde....
U manualu mi pise na svakih 600 milja ulje i filter. Tako sam i radio dok je bio u garanciji. Ovde MORA da se odveze motor SAMO na prvu zamenu ulja u ovlasceni servis, posle sve sam. Samo moram da cuvam racune kupovine ulja. Jbg, nemam izbora.
Skoro mi je istekla garancija, i sada cu da dupliram interval zamene. Sve u svemu, na moju Kavu od 1500 milja vec 4 puta zamenjeno do sada i trenutno drema na oglasima za prodaju ...

Hohštapler

4 puta zamena ulja na 1500 milja??
Ok na prvih 100, pa na 1000, al ne kontam ¹to tako èesto? Dodu¹e, ako si za 3 sezone pre¹ao samo 1500 onda razumem.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Flavius Valerius Aurelius

Citat: Ho¹tapler poslato 14 Januar, 2016, 18:03
4 puta zamena ulja na 1500 milja??
Ok na prvih 100, pa na 1000, al ne kontam ¹to tako èesto? Dodu¹e, ako si za 3 sezone pre¹ao samo 1500 onda razumem.
Uz'o ga Septembra 2014. Ne mogu da vozim jer me kolje Sindrom karpalnog kanala. Moram da odmorim ruke posle maksimalno 35-40 milja voznje. Hteo ja ili ne, moram da se prebacim na nesto poput Versys 1000, strom1000, Tiger Explorer 1200, samo da sedim uspravno.

bigbad86

Pa tebi motor vise trosi ulja nego goriva, na 1500 milja, 4  zamene :P


Hohštapler

Citat: dzudi poslato 14 Januar, 2016, 18:44
Sta mislite o "Castrolu" iz Louisa bi porucio...10w-40,40e 4 litre...
https://www.louis.de/artikel/castrol-oel-grand-prix-4l-10w-40-special-edition-fuer-kawasaki-zx-6r-ninja/10038255?filter_bike_id=1216&list=139649263&filter_article_number=10038255



Celu pro¹lu sezonu samo na tome, od sad u sve moje motore ide i to ba¹ samo to CastrolGP iz Louisa.
Ja prezadovoljan bio na CBu. I tu sam siguran da je to ¹to pi¹e na kutiji a cena ko da kupi¹ motul kod nas  [thumb_up]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

dzudi

Ok...Tako sam i mislio...Hvala kolega

Slaninar

Citat: Flavius Valerius Aurelius poslato 14 Januar, 2016, 17:58
Sta god da ti kazem, otvoricu galamu ovde....
U manualu mi pise na svakih 600 milja ulje i filter. Tako sam i radio dok je bio u garanciji. Ovde MORA da se odveze motor SAMO na prvu zamenu ulja u ovlasceni servis, posle sve sam. Samo moram da cuvam racune kupovine ulja. Jbg, nemam izbora.
Skoro mi je istekla garancija, i sada cu da dupliram interval zamene. Sve u svemu, na moju Kavu od 1500 milja vec 4 puta zamenjeno do sada i trenutno drema na oglasima za prodaju ...

Ajd' po cenu da ispadne da se pravim pametan: pretpostavljam da motor koristi¹ za neasfaltirane staze, za ¹ta je i napravljen i da si èitao manual i mo¾da gre¹im, ali jesi siguran da ne pi¹e u manualu 600 sa jednom nulom vi¹e: 6.000 milja?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

bigbad86

Bas tako je pisalo za moj EN 500. 6000 milja ili 10 000km ulje i filter.

ЯЭВОЛУТИОН

taj kastrol gp odlicno ulje ali malo jaca cena za polusintetiku....bar za moj ukus....ja ne volim ulje da platim preko 8 evra.....tu onda mene nema :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

UFF

Citat: hurricane poslato 14 Januar, 2016, 13:18
..kad smo veæ kod Castrola, zna li neko cenu za 15/50?
kupovao neko skoro i gde?

javi ako hoces da ti zavrsim po dobroj ceni
novo pakovanje power 1 racing
ja juce sipao u auto edge titanium

nele019

i  koje  ulje  ja  sad  da  sipam  heheeh,,ispadose  sva  ulja  odavde  fusch ,  [panic] ,do  saada  sam  sipao  sve  motul 7100 i  5100 ,,sa  kastrolom sam  imao losa  iskustva  taj  neki power  neznam  kako  bese  trosio motor  ko  blesav(prethodni motor),, [prebicute]  sad je  u  motoru  ona  katana  ipone  ,,dal da  menjam  na  motul 300v il  opet  da  sipam  katanu 10-50 full sint  [pop]

Slaninar

Imao si problem sa svim uljima do sad? Mo¾da je do motora?  :)

Motul 7100, 10w40, ili 15w50.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ðunta

Citat: Ho¹tapler poslato 14 Januar, 2016, 19:06
.... iz Louisa bi porucio...10w-40,40e 4 litre...
I tu sam siguran da je to ¹to pi¹e na kutiji a cena ko da kupi¹ ...  [thumb_up]

I ovde mo¾e¹ð da dobije¹ ulje nasuprot tvom znaèenju tvog nika, original, polu sintetiku i to sa estrom, Fuchs-Silkolene Comp 4 , 10-30, 10-40, 15-50 i 20-50  i to na noge bez po¹tarine i uz to za  cenu po Revulcijinom ukusu, a za ispod 10€ punu sintetiku isto sa estrom Pro 4 10-40 i 15-50, sva trpe visoke radne temperature i nema potro¹nje tipiène za vazdu¹ne uljare.
"Ako ne budemo bolji, postaæemo gori"

Slaninar

Silkolene Pro 4 je vrhunsko ulje.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hurricane

Citat: nele019 poslato 26 Januar, 2016, 02:58
i  koje  ulje  ja  sad  da  sipam  heheeh,,ispadose  sva  ulja  odavde  fusch ,  [panic] ,do  saada  sam  sipao  sve  motul 7100 i  5100 ,,sa  kastrolom sam  imao losa  iskustva  taj  neki power  neznam  kako  bese  trosio motor  ko  blesav(prethodni motor),, [prebicute]  sad je  u  motoru  ona  katana  ipone  ,,dal da  menjam  na  motul 300v il  opet  da  sipam  katanu 10-50 full sint  [pop]


ma       probaj            opu¹teno                    motul                  ako                    nisi          probao                                  do,,                   sada