Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

sasa ns 1

kupi od mene motul, koji budes hteo ili poslusaj preporuku motula prv a preporuka 300v,7100,5100jedan poznati novosadjan vozi sva tri ulja vec 10g u motoru ko tvoj ,kupuje od mene i jedino ful sint  malo  vise km tera i nevidi neku razliku ,li je vrovtno motor oseti,mozes i filter a sve povoljnije nego u radnji

CBRR1

ako je u agregatu bila full sintettika a sada polu sta menja to kako utice na agregat,  u pitanju je 2.5 dizel..?

UFF

nikako
isti qrac
ne smaraj vise nece ti crkne e60 :D

aæimo

Neæe odma, al turbina hoæe, pa ulje na sve strane pa tura¾a i ode motor pu pu kao kod koste.

Hohštapler

Citat: sasa ns 1 poslato 07 Januar, 2016, 23:50
kupi od mene motul, koji budes hteo ili poslusaj preporuku motula prv a preporuka 300v,7100,5100jedan poznati novosadjan vozi sva tri ulja vec 10g u motoru ko tvoj ,kupuje od mene i jedino ful sint  malo  vise km tera i nevidi neku razliku ,li je vrovtno motor oseti,mozes i filter a sve povoljnije nego u radnji

Meni upuæeno?

ps.
Po¹to 7100 kod tebe? mo¾e i na PP
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Glava Dole

Moram da pohvalim bardhal, sipao 15w-50 na 58100km otprilike(zapisao tacno, mrzi me da trazim al znam da je tu negde), i evo danas na 60.000 zbog okrugle brojke proverim i ladno i dalje oko maximuma, malo samo spalo ispod bukvalno milimetar-dva, a motula gutao pola litra na 1000km(pisao vec ranije o tome, nije ni to strasno svakako al me bardhal bas prijatno iznenadio, sa njim gotovo da i nema potrosnje... bar ne nesto sto je van granica normale).

Slaninar

Jo¹ nisam upoznao èoveka koji je imao problema sa uljem Motul 7100.

Svi koji pljuju po motulu uglavnom su koristili 5100. Mada znam neke kojima ba¹ to ulje super radi posao.

Jedina mana (ili "mana") 7100 je ¹to je full sintetika, pa æe svi lo¹i dihtunzi procureti, pre nego se motor proda dalje.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Flavius Valerius Aurelius

Citat: Slaninar poslato 14 Januar, 2016, 07:33
Svi koji pljuju po motulu uglavnom su koristili 5100.
Jok, samo 300v ... ali znam da sa Kastrol nikad nije ispao iz brzine.

bigbad86

E vala ulje sigurno nece da pomogne da ispada iz brzine?

Bori¹a

Citat: Slaninar poslato 14 Januar, 2016, 07:33
Jo¹ nisam upoznao èoveka koji je imao problema sa uljem Motul 7100.

Svi koji pljuju po motulu uglavnom su koristili 5100. Mada znam neke kojima ba¹ to ulje super radi posao.

Jedina mana (ili "mana") 7100 je ¹to je full sintetika, pa æe svi lo¹i dihtunzi procureti, pre nego se motor proda dalje.
evo znas mene, 5100 radi vrh

bigbad86

I ja ga do sad sipao jedno 4 puta. I to u Kawasaki, nije umreo :P

Flavius Valerius Aurelius

#1452
Citat: bigbad86 poslato 14 Januar, 2016, 12:58
E vala ulje sigurno nece da pomogne da ispada iz brzine?
Druga zamena ulja na 1.000 km (klr650). Sip'o sam 300v. Pitao komsiju sta radim pogresno jer mi ispada iz prve... Covek radio u Honda Servisu (sigurno zna bolje od mene) i kaze mi da motor sigurno nije jer je nov, da menjam/probam drugo ulje ako ne vozim na reklamaciju. Sipam Castrol Actevo Xtra 10W-40 i nestao problem. Od tada, drzim se samo Kastrola. Polu ili puna sintetika, bitno da je Kastrol.

Hurricane

..kad smo veæ kod Castrola, zna li neko cenu za 15/50?
kupovao neko skoro i gde?

Slaninar

300 V je za stazu, da se menja na par meseci ili par hiljada preðenih. Je li bilo du¾e od toga u motoru, koje ulje je pre toga bilo?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Flavius Valerius Aurelius

Citat: Slaninar poslato 14 Januar, 2016, 14:35
300 V je za stazu, da se menja na par meseci ili par hiljada preðenih. Je li bilo du¾e od toga u motoru, koje ulje je pre toga bilo?
Sta god da ti kazem, reci ces mi "da to nije dobro".
Kastrol, Belrej, Amsoil ili Mobil 1. Ono sto sam probao i nemam problema s njim - drzim se toga, pa koje nabodem na rasprodaji.

Slaninar

Citat: Flavius Valerius Aurelius poslato 14 Januar, 2016, 15:06
Citat: Slaninar poslato 14 Januar, 2016, 14:35
300 V je za stazu, da se menja na par meseci ili par hiljada preðenih. Je li bilo du¾e od toga u motoru, koje ulje je pre toga bilo?
Sta god da ti kazem, reci ces mi "da to nije dobro".
Kastrol, Belrej, Amsoil ili Mobil 1. Ono sto probao i znam da je dobro - drzim se toga, pa koje nabodem na rasprodaji.

Sve dobra ulja. Motul 7100 najbolje.  :)

Nego za taj 300V - isto je dobro ulje, ali da se menja na 4 meseca, ili 2-3 hiljade preðenih. "Trkaèko" ulje, za stazu.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Flavius Valerius Aurelius

Citat: Slaninar poslato 14 Januar, 2016, 15:08
Sve dobra ulja. Motul 7100 najbolje.  :)

Nego za taj 300V - isto je dobro ulje, ali da se menja na 4 meseca, ili 2-3 hiljade preðenih. "Trkaèko" ulje, za stazu.
Cudi me da mi se nisi iznakrsio i kontrirao kao sto to obicno cinis.
Pa aj' ti ka'em:

Prvo ulje zamenjeno u servis kavasakija (sa valjda) kavasakijevim break in ulje na 100 milja (160km). Njihovo fabricko ulje samo sto dodaju aditive (valjda cink, nemoj me drzati za rec). Drugo promenio (sam naravno) sa 300v na 600 milja/1000km. Kao sto rekoh, ispadao klr650 iz prve non stop. Prekurcilo mi posle 100km i zamenim sa prvim uljem na koje sam naisao - tj. kastrol. Menjam ga na svakih 1200-1500 milja/2000-2400km ili pre no sto ga pokrijem pred zimu, bez obzira koliko milja sam presao pre toga. Uvek prezimi sa sveze ulje/filter. Filteri samo Hiflofiltro, K&N ili Mobil 1.

300v - mozda jeste dobro i mene uhvatio neki maler s njim, nemam pojma. Znam samo da ga necu kupovati opet.
Da je ulje k'o guma pa da da menjam non stop i isprobavam novo al' nije jbg...

EDIT: Ako se dobro secam, Uf je kacio slike Kastrola 10w-50. Pitaj ga da li je zadovoljan i da li ima problema.

perlx

И сад ложиш рају да си у трактор пројектован за минерално уље и мас' сипао синтетику за стазу и гле' чуда није ваљало.

! No longer available

Flavius Valerius Aurelius

Ne lozim ja nikog, vec rekoh licno iskustvo. S bilo kojim drugim sintetickim uljem nisam imao problema, s ovim jesam. Usput da pitam: Na kojim sve stazama si vozio 300v? Podeli licno iskustvo...