Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

bigbad86

Pa pre godinu dana nisam imao vrmena da cekam da mi stigne filter pa sam zamenio samo ulje? Mislite da sam se nesto potreso? Nisam trepnuo dva puta. Sad pre mesec dana sam zamenio i ulje i filter. sta se tripujete, pisete 100 strana o gluposti.

Mil@n

Ako ti motor dolazi sa fabrièkim centralnim ¹tenderom onda gleda¹ nivo ulja kada je motor podignut na isti,a ne dok stoji oslonjen na gume.

Slaninar

Citat: Darko poslato 21 Jul, 2015, 21:28
ovo je def zadnji moj post ovde , sta gfod neko napisao ili me pitao ...  

That's what she said...   :D
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Slaninar

Citat: Darko poslato 21 Jul, 2015, 13:53
1. ja sam rekao da postoje proizvodjaci auta i motora koji propisuju da se filter ulja menja na svaku drugu zamenu ulja ...


Viðao sam takva uputstva, ali uglavnom pi¹e na kilometra¾u ili svakih 6 mesec, ¹ta god doðe prvo. Filter na svaku drugu zamenu ulja.

Inaèe se sla¾em da preèesto menjanje ulja nije najbolje za motor. Nije toliko ¹tetno kao previ¹e retko menjanje, ali isto nije dobro za motor.  Isto i za filter ulja.

S tim ¹to ako menja¹ ulje jednom godi¹nje, kao velika veæina kod nas, onda to ne va¾i. Barem jo¹ nisam video uputstvo koje preporuèuje jednom godi¹nje zamenu ulja, a ne na ¹est meseci, a da ka¾e da se na svaku drugu zamenu menja filter. Ne za motocikle. Kapiram da se motor vi¹e haba dok ne nabije ulje gde god treba, pri zameni prvo treba da napuni filter. Samo ako menja¹ ulje jednom godi¹nje, onda kontam da nije na odmet da se promeni i filter, za svaki sluèaj.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

UFF

ma slaninar nemas ti pojma bre
filter se ne menja nikad :)
u njemu se ionako nista ne zadrzava pa sto bi ga menjao?

Kiro

Ni¹ta mi sladje nema nego da se okupam pa opet obuèem one ¹trokave gaæe od malopre... ako me razumete.

Hurricane

..samo ih izvrne¹  [rofl]..

clutch&brake

Ja samo okrenem... napred braon nazad zuto
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Boqy

Niko iz fabrike neæe da ka¾e taèno za¹to je to tako, ali neki zakljuèak je da:

-Ulje ne treba rano menjati jer deterd¾enti i je¹ neki aditivi ne mogu da odrade svoj posao. Crno ulje ne znaèi da je lo¹e, tako se ne odreðuje kvalitet.
-Filter slabije filtrira kad je nov, pa polako kako se prlja bolje filtrira sve dok ne poène slabije da propu¹ta ulje, odnosno da pada pritisak.

Ako na kolima filter mo¾e da izdr¾i 30000 km  (servisni interval na zapadu za novija kola), valjda mo¾e i na motoru 10, 15k bez opstukcije protoka, a sa dobrim filtriranjem.

clutch&brake

Citat: Boqy poslato 24 Jul, 2015, 13:54
Niko iz fabrike neæe da ka¾e taèno za¹to je to tako, ali neki zakljuèak je da:

-Ulje ne treba rano menjati jer deterd¾enti i je¹ neki aditivi ne mogu da odrade svoj posao. Crno ulje ne znaèi da je lo¹e, tako se ne odreðuje kvalitet.
-Filter slabije filtrira kad je nov, pa polako kako se prlja bolje filtrira sve dok ne poène slabije da propu¹ta ulje, odnosno da pada pritisak.

Ako na kolima filter mo¾e da izdr¾i 30000 km  (servisni interval na zapadu za novija kola), valjda mo¾e i na motoru 10, 15k bez opstukcije protoka, a sa dobrim filtriranjem.

STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Hohštapler

SV
svako treæe menjanje ulja ide filter  :o

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

UFF

to je zato sto ti je motor mator :)
kod novijih kao kod mog se menja svaki put  :P

stilgar

Citat: UFF poslato 24 Jul, 2015, 16:49
to je zato sto ti je motor mator :)
kod novijih kao kod mog se menja svaki put  :P
to je zato sto tvoj krace traje brzo izlazi iz mode :)

UFF

aha opste je poznato da honde krace traju od kantasakija :D

stilgar

nisam mislio na brend nego na motore sa elektronikom, ti nemoz da se vozis ako ti komp "vidi" stari filter i novo ulje nije mu protok u algoritmu :) evo pitaj jeftu izaso novi "windows" za njegov bmw sad mu sigurno tisi motor i bolje prima gas :) ako je updetovo softwer, service pack 1 je cudo :)

Slaninar

Citat: Ho¹tapler poslato 24 Jul, 2015, 15:04
SV
svako treæe menjanje ulja ide filter  :o



Kad je predviðen da ide 24.000 kilometara.   :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

joka

 I to samo u Califonrniji!   [neampojma]    [cheers]

srbac

Honda na svako ulje ide i regler a svako drugo ide filter !!!@@@

Slaninar

Citat: srbac poslato 25 Jul, 2015, 01:08
Honda na svako ulje ide i regler a svako drugo ide filter !!!@@@

[rofl] [rofl]   [thumb_up]
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hohštapler

Citat: srbac poslato 25 Jul, 2015, 01:08
Honda na svako ulje ide i regler a svako drugo ide filter !!!@@@
Ne znam kakve su te va¹e honde, al moja je kupljena 2011, 13 godina stara tada, proletos sam joj zamenio sveæice,  akumulator je isti. ;) Regler? NeAm pojma ¹ta je to.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.