Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Darko

Citat: perlx poslato 21 Jul, 2015, 14:25
Ако ти је једини доказ за тврдњу исечак из упутства онда немој да тврдиш да је прераном заменом "kao da si presao jos 5000 km". Ако имаш конкретан доказ за ову и сличне тврдње онда га изнеси, као што си више пута упитан да урадиш. У колико доказ немаш онда се држи својих речи и не намећи другима своје мишљење поткрепљујући га измишљеним "чињеницама".
Са индустријске стране ствар је веома једноставна, класични потрошачки филтери задржавају дуже своју моћ филтрирања него што је подмазујућа моћ уља, стога замена филтера није нужна са сваком заменом уља. Ма колико звучало невероватно произвођачима је интересу да не излажу потрошаче непотребним трошковима.


hahah e , tacno sam znao da ce neko da se javi i uhvati se za ovo "kao da si presao 5.000 km" ko pijan za plot ....  i naravno , prvi se javi UFF koji racuna koliko je to sa njegovom "agresivnom voznjom" i evo i tebe ...  brate , to je karikiranje , lupnuo sam , spdnja...

drugo , nije to "samo isecak iz uputsva" ... vidi druze , kupis usisivac , televizor , mobilni tel , auto , motor dobijes -UPUTSVO ZA UPOTREBU !!!  znaci , proizvodjac , ONAJ KOJI JE TO NAPRAVIO , mi kaze kako da koristim stvar koju sam kupio ... mislim da to nije "samo isecak" ...

stilgar

sta se lozite, ako Dare okaci jos koju sliku sa evricima ima da menja motor na svakih 5000 km jebes filter :)

Darko

hahaha , stilgar , nisam u tom fazonu uopste da se hvalim sa novcem koji zaradim , nego , eto , volim da povremeno bocnem ove sto mi non stop prebacuju kako ja ne placam porez za lovu koju uzmem na svirkama ... hahahha ...

pa , ono , malo ih pecnem samo i pustim ....

stilgar

Citat: Darko poslato 21 Jul, 2015, 15:22
hahaha , stilgar , nisam u tom fazonu uopste da se hvalim sa novcem koji zaradim , nego , eto , volim da povremeno bocnem ove sto mi non stop prebacuju kako ja ne placam porez za lovu koju uzmem na svirkama ... hahahha ...

pa , ono , malo ih pecnem samo i pustim ....

zemo, nemo se stidis, znam da se ne hvalis, nista ti ne bi falilo ni da ih menjas na 5000 km i tata bi sine :)
a sto se tice uputstva znas kako je u srbistanu: prvo probaj sve sto logika nalaze, pa kad ne znas sta dalje da radis procitaj uputstvo :)

perlx

Кад покренеш техничко-технолошку расправу онда спреми техничко-технолошка образложења, 'место што лупкаш и тупкаш.
Корисничка, као и сервисна, упутства су ту из много разлога, један од њих је умањење одговорности произвођача.
Не умиру агрегати од прерано замењеног филтера већ од запушеног, или недостатка истог...

Darko

Citat: stilgar poslato 21 Jul, 2015, 15:30
Citat: Darko poslato 21 Jul, 2015, 15:22
hahaha , stilgar , nisam u tom fazonu uopste da se hvalim sa novcem koji zaradim , nego , eto , volim da povremeno bocnem ove sto mi non stop prebacuju kako ja ne placam porez za lovu koju uzmem na svirkama ... hahahha ...

pa , ono , malo ih pecnem samo i pustim ....

zemo, nemo se stidis, znam da se ne hvalis, nista ti ne bi falilo ni da ih menjas na 5000 km i tata bi sine :)
a sto se tice uputstva znas kako je u srbistanu: prvo probaj sve sto logika nalaze, pa kad ne znas sta dalje da radis procitaj uputstvo :)

bravo !  tu je glavni problem.. ali je fora sto je to probao prvo Ceda iz radionice preko puta , pa je Ceda rekao Peri , a Pera posto mnogo veruje Cedi raspricao to Janku i Marku i svima jos ... tako da sad imamo Peru , Janka , Marka i sve njih jos kojima je preko Cede ( koji se bavi jel da time 100 god i sve zna ) utuvljeno u glavu da to tako treba ...  e onda se pojavi neki Darko koji ne dozvoljava Janku i Marku da mu kazu kako je to sto kaze Ceda najispravnije ....    [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]


Citat: perlx poslato 21 Jul, 2015, 15:36
Кад покренеш техничко-технолошку расправу онда спреми техничко-технолошка образложења, 'место што лупкаш и тупкаш.
Корисничка, као и сервисна, упутства су ту из много разлога, један од њих је умањење одговорности произвођача.
Не умиру агрегати од прерано замењеног филтера већ од запушеног, или недостатка истог...


evo i poznatih citata gorepomenutog Cede , pa nam je deterdzentu to uslo u usi i koristi gde god stigne....
a ako je zbog umanjenja odgovornosti , zar ne bi onda trebalo da bude kontra , da kazu "menjajte sto cesce" , jer ako je to bolje za motor smanjice se i njihova odgovornost ako isti umre ...




clutch&brake

Ne znam da li danas soma ili vola da rucam...
ontopic... ja bih to menjao kod svake zamene
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

perlx

Своја посла са Чедом сачувај за себе. Одговорност фабрике завршава се истеком гарантног рока и пожељно је да производ доживи исти, уз што мање одвлачења корисника од основне намене и даљих трошкова.

ontopic: реалност се своди на то да већина уља на европском тлу настаје на бази једног произвођача а филтери су мање-више исти, са другим именом. Дакле, избор је лични а задњица позади.

penzos

e jebi ga. Napraviste od ni¹ta sva¹ta. Evo ja osetio da Honda poèinje da kezeæe po vruæini, te¾e ide menjaè, pa odjurio do radnje po osve¾enje. I¹o biciklom, umal se nisam ¹logirao (jbg u podne po gradu biciklom  [ludak] ), ali uzeo osve¾enje. Veèeras radost za Hondu, a pivo sam icepo èim sam u¹o u kuæu!



a da, kupio sam i nov filter jer sam pro¹li put samo zamenio ulje, jbg, nisu imali filter. I ni¹ta joj nije falilo.
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

stilgar

ma  ja menjam filter ulja pri svakoj zameni ulja, vodim se sledeim: nase gorivo je lose puno svega i svacega, ulje mi bistro jedno vreme kad gledam na onom prozorcetu, na 5000 km je crno skroz. U filteru uvek zaostane tog prljavog ulja pa mi zao da odma prljam novo koje sipam. Po zameni ulja da bi izbegli suvi start zaverglam par puta bez da palim motor. posle normalno palim i vozim.

p.s. user manuel by cheda : [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

Hohštapler

U Hondinom manualu pi¹e servisni interval 12000km. Ja ga menja0 na 5000. Znaèi manje od upola.
Ako ka¾e svako drugo menjane ulja - menjati filter, to znaèi da treba da se menja filter na 24.000km...
Ja do tad promenio 5 ulja i 5 filtera.
©to?
TAKO SAM U MOGUÆNOSTI!
:big balls walk smajli:
Fala lepo svima, al novo ulje je novo ulje. I filter takoðe.
Proizvoðaè je motor projektovao za neki broj kilometara, recimo 100-200 hiljada, i posle toga otpad, i tim odr¾avanjam æe sigurno preæi toliko. A ja bih da traje malo du¾e.
Seèem kurac na komadiæe od po 30cm ako taj moj CB nije imao 150.000 preðeno, a radi i dan danas kao sat, zvi¾di.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

UFF

#1391
Citat: Darko poslato 21 Jul, 2015, 10:28
pa naravno da gresis...

sa svakom tom zamenom , kao da si presao jos 5000 km....

Citat: UFF poslato 21 Jul, 2015, 11:55
znaci ako menjam filter i ulje posle svake agresivnije voznje ja cu za sezonu da predjem 100.000km? :D

aj procitaj ponovo pa se ti napregni i preracunaj
po tebi zamenom jebenog uljnog filtera motor se haba kao za predjenih dodatnih 5k km?  [facepalm]
dal si bre normalan? te udarilo sunce u vugla?  [ludak]

ne moram uopste agresivno da vozim ali hocu npr da menjam i ulje i filter na svakih 1000km
pre ce da mu fali nesto ako ne menjam dovoljno cesto nego ako menjam precesto
i to misljenje ne moram da ti namecem, ne moram ni da ukljucujem CAPS LOCK niti da farbam slova u crveno kao ti vec je to sasvim logicno a ti si taj koji ce morati drugog da ubedi u suprotno ako smo vec kod ubedjivanja
niko ovde tebe nije pokusao da ubedi da menjas filter svaki put sa uljem vec si ti taj koji nas pokusava da ubedji da ne menjamo jer tako ne pise u service manualu
jel ti menjas ulje na 12k jer tako pise u manualu?

evo ti moj manual u kome pise da se uljni filter menja SVAKI JEBENI PUT KAD I ULJE
i sta cemo sad?

http://i.imgur.com/xA0em4H.png

jevta

Jaoj a sta sad ja jadan da radim kod mene u uputstvu pise menjaj ulje na svakih 6000 km i filter na 18000 kma Kako cu ja sad jadan [samoubistvo]







ЯЭВОЛУТИОН

imam resenje za vase mentalne probleme

http://gopurepower.com/motorcycle/

ne morate nikad da ga promenite a mozete da ga perete svaku ili svaku drugu zamenu ulja.....jebalo vas i ulje i filteri.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gavrolini

Ulje menjam cim kupim motor, menjao bih ga i na 5000 ali jos ni jedan nisam toliko zadrzao :-)  u trkalice samo 300v sve ostalo od motula je smece. U enduro i cross samo motorex.

Darko

Citat: UFF poslato 21 Jul, 2015, 18:07
Citat: Darko poslato 21 Jul, 2015, 10:28
pa naravno da gresis...

sa svakom tom zamenom , kao da si presao jos 5000 km....

Citat: UFF poslato 21 Jul, 2015, 11:55
znaci ako menjam filter i ulje posle svake agresivnije voznje ja cu za sezonu da predjem 100.000km? :D

aj procitaj ponovo pa se ti napregni i preracunaj
po tebi zamenom jebenog uljnog filtera motor se haba kao za predjenih dodatnih 5k km?  [facepalm]
dal si bre normalan? te udarilo sunce u vugla?  [ludak]



evo ti moj manual u kome pise da se uljni filter menja SVAKI JEBENI PUT KAD I ULJE
i sta cemo sad?





ajde da idem  tvojom logikom - ako ti mene drzis za rec kada sam rekao da je to ko da je presao 5.000 km , drzacu i ja tebe za rec kad si rekao 100.000 km... pa ajde objasni mi kako to ti vozis agresivno ako za sezonu 20 puta proemnis ulje ? si ti neki trkac zesci ?

drugo - ako u tvom manualu pise da se menja svaki jebeni put - ti menjaj svaki jebeni put ... i u manualu za kawasaki stoji da se menja svaki jebeni put pa sam menjao svaki jebeni put... i sta cemo sad ?  i , da li ti uopste citas ono sto napisem ili citas samo ono sto tebi odgovara ? rekao sam da NEKI proizvodjaci tako propisuju a ne SVI ...

eto , i pored caps lock i bojenja slova ti ne vidis .. tj , sigurno vidis , nego ne shvatas poentu....

ovo je def zadnji moj post ovde , sta gfod neko napisao ili me pitao ... 

ne interesuje me ova tema vise...


Gavrolini

Jel su minusi sto me ne volite ili sto sam rekao da je sve sem 300v od motula sranje?

Mik

Citat: penzos poslato 21 Jul, 2015, 16:22
a da, kupio sam i nov filter jer sam pro¹li put samo zamenio ulje, jbg, nisu imali filter. I ni¹ta joj nije falilo.

Nego jedno pitanje (posto imas oba iskustva), da li motor (tj. pumpa) lakse povuce ulje sa novim ili starim filterom?

penzos

Evo sada sam je pitao i ka¾e da ne zna  [rofl] . Ka¾e da ona povlaèi ulje iz motornog korita ili ti ga po majstor Èedi iz Dudulajce (selo u okolini Ni¹a)  ;D iz kartera. Potom ga gura kroz filter koji jadan trpi i propu¹ta filtrirajuæi pa ide dalje kroz motor. Sada sam zavr¹io zamenu, mnogo lep¹e radi, menjaè kao ¹to treba, lepo upada i radi posao. Èak mi se èini da slabije podi¾e temperaturu. U filteru i ulju nije bilo opiljaka niti bilo èega, ulje mi je delovalo ekstra, ali jbg, nije valjalo, isteralo svoje. Stvarno ne znam ¹ta treba da se sve de¹ava u motoru pa da zapu¹i filter ulja, ali sam u principu sva¹ta viðao-ali prete¾no kod automobila. U "karteru" ¹ta sam tek nalazio  [povracanje] . Kod motorcikala nisam nikada video tako ne¹to, ali ih nisam ni bog zna ¹ta rasturio. Uglavnom, za sada, preporuka za Bardahl. E da, i nigde ne curi niti kaplje  [kralj]  [cheers] .
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

jevta

Evo da i ja pitam ne¹to pametno.Ovo do sad je bilo jednostavno pi¹e taèno kako i gotovo.
Kako se proverava nivo ulja.
Kod svh se gleda par minuta posle ga¹enja motora koji je bio ugrejan na radnu temperaturu.
Motorcikli koji nemaju centralne nogare treba samo ispraviti na ravnoj povr¹ini.Pogledati u prozorèe i utvrditi nivo.
Meðutim
Motorcikli koji imaju centralne nogare poput mog.Da li se nivo gleda dok je motor na centralnoj nogari ili oba toèka na zemlji.Razlika u nivou je oko 2dcl.
Da ne bi pitali èedu evo ¹ta ka¾e prizvoðaè,samo rastumaèite



evo vam i slobodni prevod
Pre nego ¹to poènete:
Kratko provozajte motocikl dok ne dostigne normalnu radnu temperaturu.
Oprez: ne palite motor u zatvorenom prostoru, kao ¹to je gara¾a ili radionica.
Zaustavite motor i postavite motocikl na nogare. Ostavite motor da miruje nekoliko minuta kako bi se nivo ulja stabilizovao. Proverite da li je motocikl na ravnoj povr¹ini.