Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Hohštapler

Jok...
Nema¹ pojma.
Posle sam se na faxu dru¾io sa njom i tresko joj drugarice. ;)
(nekad mora¹ da prepusti¹ nekom jednu da bi dobio druge dve) :D
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Darko


za sve one koji su mi se nekad smejali ,jedva nadjoh ovo na kompu, da se kod nekih motora menja filter ulja na svaku drugu promenu ulja , jer je tako BOLJE ( sad vise necu objasnjavati zasto ) , i za sve one koji imaju politiku "pa to je 700 dinara ,zasto da ga ne proemnim"   - e pa ima razloga zasto



jevta


Hurricane

..to je op¹tepoznato, ko ti to nije verovao?

mo¾e i na svaku treæu zamenu...

Darko

pa znas da je bilo ovde polemike , pa me , vise se i ne secam ko , ubedjivao da gresim... ;)

mada , kad Sale iz Nisa to kaze - amin !  ;)


jevta

Osim u sluèaju promene vrste ulja

Darko


Jefta

Citat: Darko poslato 16 Jul, 2015, 13:09

za sve one koji su mi se nekad smejali ,jedva nadjoh ovo na kompu, da se kod nekih motora menja filter ulja na svaku drugu promenu ulja , jer je tako BOLJE ( sad vise necu objasnjavati zasto ) , i za sve one koji imaju politiku "pa to je 700 dinara ,zasto da ga ne proemnim"   - e pa ima razloga zasto



A koji je razlog? Ne pise ti u uputstvu, samo da ide zamena filtera na svaki drugi. Koje su prednosti toga?

Hurricane


Darko

Citat: Jefta poslato 16 Jul, 2015, 13:34
Citat: Darko poslato 16 Jul, 2015, 13:09

za sve one koji su mi se nekad smejali ,jedva nadjoh ovo na kompu, da se kod nekih motora menja filter ulja na svaku drugu promenu ulja , jer je tako BOLJE ( sad vise necu objasnjavati zasto ) , i za sve one koji imaju politiku "pa to je 700 dinara ,zasto da ga ne proemnim"   - e pa ima razloga zasto



A koji je razlog? Ne pise ti u uputstvu, samo da ide zamena filtera na svaki drugi. Koje su prednosti toga?


ma mrzi me sad da kucam toliko... evo , majstori ce to bolje od mene da objasne ;)

zato i u nekim manualima lepo pise 2.5 L ako menjas ulje bez filtera ili 2.9 L ako menjas sa filterom

Jefta

I dalje ne razumem, ali dobro :) ako pise na tarabi...

Hurricane

..boli tebe uvo, ti kad doðe vreme zamene, zameni¹ ceo motor, ¹ta se sekira¹..  ;)

Dukags

Po¹to izgleda idu neka te¾a vremena, aj stvarno budi drug pa napi¹i za¹to je bolje svaki drugi put menjati filter, da znamo? Ne bih se ja bunio u¹teda bar na skidanju oklopa, tako je seæam se i moj æale nekad jako davno radio na prvim fiæama ali sam mislio valjda ne¹to se promenilo od tada pa...? Hvala unapred.

clutch&brake

mozda bi bilo bolje da ne zivimo u zemlji kakvoj zivimo i da koristimo ulje koje nemci koriste i da sipamo gorivo koje oni koriste... ovako ne podrzavam
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Dukags

U pravu si, kakvo nam je gorivo i ulje, menjam za upola pre a onda gde jo¹ i da ¹tedim na filteru. Ne mora Nemaèka, kad sam pre¹ao samo u Makedoniju mislio sam da motoru nije dobro koliko mu je bilo dobro.

Darko

Citat: njanja poslato 16 Jul, 2015, 14:39
mozda bi bilo bolje da ne zivimo u zemlji kakvoj zivimo i da koristimo ulje koje nemci koriste i da sipamo gorivo koje oni koriste... ovako ne podrzavam

ok , u pravu si .. ali zbog toga sto zivimo gde zivimo , ne menjam na 6.000km nego na 5.000km , ali se i pridrzavam manuala koji kaze da zamenim filter na 12.000... ja ga zamenim na 10.000km  ;)

Hohštapler

Kad smo i¹li za Bosnu Makinjo i ja u NSu napunili do èepa BMB98, motor radi ko sat, kad smo poèeli da sipamo u Bosni ko da slabije vuèe, takav smo utisak obojica imali...  [neampojma]
Seæam se da smo komentarisali svaki put.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Glava Dole

Narucio bardahl c60 15w-50 i filter, je l' ok za moju FZRku? Citam da su bolja iskustva nego sa motulom 5100 pa aj reko da probam

Jefta

Sve je bolje nego motul

Darko

sto mislis tako ?  lepo meni radio zzr sa 5100 .. bas mu prijao ;)