Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Darko

Nemoj meni te fore. Belmuz je Svrlji¹ko jelo , a meni je selo Okoliste , pa izgooglaj gde je i sta je 😏
Kad sam ja jeo belmuz , ti si pitao “sta jede ovaj cika”

Kostić

АХАХАХАХАХАХХХХХХХХХХ кад сам ја јео белмуж ти се ниси родио :)

eclipse4

dare ne kaci se s kostu moze ti uleti u cevanice sa 220 km/h kad se najmanje nadas :)

misa-pei

Ja sam jeo pr¾eno i belmu¾ 1995. u leto. Mesto, selo Ni¹evci kod Svrljiga (rodno mesto mog tasta). Pr¾eno je sjajno (u tom kraju nije pr¾enije, veæ pr¾eno), ali belmu¾¾ je bogovsko jelo. Svaki dan bih ga jeo, jedino ¹to je ba¹ zasitno, pa ne mogu da pojedem mnogo. Ljilja svaki èas pravi pr¾eno, ali za belmu¾ treba svrlji¹ki punomasni sir. Jo¹ ako je bra¹no iz potoèare, kao kod njih tamo... Uffffffffffffffffff
Država je najveći neprijatelj naroda

sasa ns 1

nemam pojma ¹ta je belmu¾ a verovatno ga nisam nikad  ni jeo


Kostić

прженије је прженије него и ми беорађани имамо негде понеког и у беле паланке и у врање и у нишке бање и у сврљиг и у неготин и кад мудросер почне да мудрује како се у косјерићу каже клопа и каже нам да гугламо ми београђани занемимо

Kostić

Citat: sasa ns 1 poslato 28 Jul, 2020, 01:26
nemam pojma ¹ta je belmu¾ a verovatno ga nisam nikad  ni jeo

јео си и ви имате краве овце и кукуруз основни састојци клопе су млеко сир кајмак бело брашно кукурузно брашно јаја не широј територији начини на које се како шта спрема су присвајани од стране племенскиг група у суштини све је млеко брашно јаја плус паприкари и власи и њихове комбинације и сјеница и рашки округ са својим рецептима

белмуж је сир и кукурузно брашно цицвара кајмак и кукурузно брашно јаја и брашно проја туки муки ћирибирибела и срделе из бурета нису с горњег подручја горе нема мора :)

тако да црна гора србија хрвацка а и босна - клопа

е ал кад је стиго свети кромпир прогледасмо са рецептуром јер свети кромпир и кајмак сир њам

и тако бла бла даре и београђани :)

Kostić

#26928
о пуњеном патлиџану и о парадајзима боље да не почињемо свашта може да се обелодани а патлиџан као патлиџан увек асоцира на дебео помодрели курац без прстена на јајима и нека је даре реко нама београђанима да смо глупаћи истина је :)

и наравно белмуж није сврљишко јело него је јело са шрих планинских подручја југоистока али  како сврљиг гаји традицију и има белмужијаду тако је и присвојен од стране тог племенског подручја

у русији рецимо влада редовна битка око боршча а боршч је јебена праисторијска сиротињска супа од цвекле али ето и они ратују од чега се изворно прави и чији је и оно ово хе хе

жуто подручје ратује око супа јер је пиринач био само за богате

а браћа перуанци (срби јел како неко рече) једу кромпир и кувају супу од кокошке има томе дваестак иљада година тако да певац србин може само да ћути и да се не буни :)

Kostić

него пробајте неку рецептуру комбинација исток југозапад север рецимо неке урме сир воћке кајмак оријент комб јужна америка кинези имају феноменалну рецептуру са слатком сардином а не знају шта је сир уз то и тако клопајте свашта и мање серите ко фоке глупавим београђанима

El Jefe

Уз то се наравно пије сок од џумбурике
Друштво за заштиту од животиња

sasa ns 1

mi vojvodjani sa kukuruzom ranimo stoku pa onda jedemo ¹unke i slanine i luka i pihtije i kobasice .
Evo ,sad moram da idem da se najedem ko lud
Nego slab vam taj marketing.Ja nikad èuo za to jelo iako mi je prva kom¹inica iz Bele palanke

El Jefe

Никада неће од вас постати самурај колега
Друштво за заштиту од животиња

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mali_zmaj

A ako se ikada naðemo ima da me vodite na to "pr¾eno i belmu¾". Prvi put èujem za to,¾ivota mi!!?!

poslato sa nove rupovke kurblom
jin-jang

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: mali_zmaj poslato 28 Jul, 2020, 20:12
A ako se ikada naðemo ima da me vodite na to "pr¾eno i belmu¾". Prvi put èujem za to,¾ivota mi!!?!

poslato sa nove rupovke kurblom
ne pali se to progovara praziluk iz dupeta.....jela koja genetika voli....jao da probas tavce na gravce...mislis prebranac...ma jooook ovo je drugacije....sio mi ga djura....dobro peceno jere ili jagnje na raznju prepisava sve te njihove specijalitete.....
ukusno je sve to, ali samo oni prave famu od toga....a mi ruralni beogradjani jeli to i bez nekog odusevljenja pohvalili........
zamisli sad ja nekome da kenjam kako su crevca na zaru i skembici do jaja klopa....a ono iznutrice.....e sad crevca nazovemo u lokalu CREVINJE a skembice UTRINJE....i onda je to do jaja.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

UFF



sasa ns 1

ovo je sa drugog foruma a vezano sa roverima "Rover zato sto je uvoznik Ostoja Mijailovic,sns funkcioner preletacevic,predsednik kk partizan,kriminalac,jedan od nadimaka `limar iz Prislonice,valjda zbog kradje i cerupanja ukradenih automobila.
Najverovatnije ga i policija drzi u fioci,posto je poznato da je ukrao zenin auto da bi naplatio osiguranje

ЯЭВОЛУТИОН

il rover zato sto je pristao da deo para posle uplati u kasu sns-a.....ne namestaju se tenderi na par stotina hiljada evra...ovo je samo usluga..vise para je dobio ultracoop za autoput ....a vlasnik ultrakoop-a je vodja zvezdinih navijaca....u tkstu pisu da su range roveri a u pitanju je novi land-rover discovery
inace oko 52000 e bez poreza....sumnjam da ostoja zaradjuje preko 1000 po autu...sa bonusima i obaveznim servisima ce izaci na 6000 u par godina....znog 60000 evra da se namesta tender...daj bre...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11