Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 12 gostiju pregledaju ovu temu.

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mareskin

Citat: DebeliZmaj poslato 11 Maj, 2020, 05:54
ups, drugi, ruteri deo switcheva ... storage su preziveli .. odvojeni optikom ... OM3 .. 40Gbit :) ...
al ostalo... rofl ... bice veselo :)


Pa ¹ta ih ubilo?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

DebeliZmaj

nominalno 220/50Hz ... 160 280 240 @80Hz !!!!!!!....
naravn zastite sve pogasila sta je mogla... ok smo sad
nesto vracen u funkciju ...neso tek sutra...\
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

Dakle, u teoriji i praksi nemoguæe da mre¾a bude na 80Hz, na 50Hz se vrte svi generatori u Evropi i veæem delu sveta, crklo ti je to sranje ¹to meri...


"Frekvencija od 50Hz je u normalnim okolnostima jednaka du¾ strujne mre¾e, od elektrane do krajnjeg korisnika, a svi elektrièni ureðaji na naizmeniènu struju prave se sa idejom da æe biti prikljuèeni na struju od 50Hz. Taj broj inaèe oznaèava da struja uslovno govoreæi menja smer 50 puta u sekundi, kao i da se rotori svih blok generatora u elektrani (kakva je na¹a termoelektrana „Nikola Tesla“) okreæu brzinom od 50 puta u sekundi."


https://naukakrozprice.rs/zasto-je-frekvencija-struje-50hz/




dzimika

Jeste, to je sve u idealnim uslovima, istina da njemu nesto ne meri dobro jer 80hz je previse i to vizicki ne moze da isporuci nijedan proizvodjac, to bi znacilo da bi i sijalice radila za 50% jace
nego ovo sto je u tekstu oko frekfencije se radilo kod nas jos 90tih a mozda cak i pre
caka je sto kad se spusti frekfencija potrosaci trose vise tj treba ti duze za isti posao, tipa hoces da prokuvas vodu, na 50 ti treba minut, na 45 ti treba mozda cak i preko 50% vise vremena
ne mogu sad da se setim kad su nasi smanjivali a kad povecavali frekfenciju, jedino kad su morali da je isklade je kad uvoze ili izvoze, sve sto ide za domace trziste je katastrofa

DebeliZmaj

e pa strucnjaci moji pitajte EPS....
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

E pa struènjaèe, ne lupaj k'o Maksim po diviziji... Generatori fizièki ne mogu da se okreæu br¾e od 50 puta u sekundi... A i da im se to omoguæi, napravili bi d¾umbus ¹irom Evrope jer je sve povezano...

D¾imika, 90-ih a i danas, dr¾ava samo mo¾e da te potkrada obaranjem napona jer onda vuèe¹ vi¹e ampera nego ¹to bi trebalo...

A ti debeli, mojne se pravi¹ da ne¹to zna¹ o tome bez googla... :P

DebeliZmaj

vidi ja sam preneo sta su meni rekli da su zadnje zabelezili ups ...
jedan faza 160
druga 280
treca 240
i da je bio skok na 80Hz ...

dalje nisam nista komentasao nego sam vas uputio na EPS pa njih pitajte ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Glava Dole

Citat: Laziæ poslato 12 Maj, 2020, 16:22
...
D¾imika, 90-ih a i danas, dr¾ava samo mo¾e da te potkrada obaranjem napona jer onda vuèe¹ vi¹e ampera nego ¹to bi trebalo...
...

Ne. Ne znam ko te to slagao ali nijedan potrosac nece povuci vise struje zbog pada napona. Ako si se setio osnovnog omovog zakona da je struja napon kroz otpor... otpor ti je potrosac i to se ne menja tek tako. Lupam sad prosecna sijalica moze samo da povuce manje. Uredjaji ili da rade ili ne rade... a strujomer svakako ne meri ampere nego kilovat casove iliti koliko energije protekne kroz njega. Isto kao sto sam dobio osude da ce iskakati osiguraci, da je klip fejk, da ne moze da se vari sa slanom vodom jer mora velika struja, mali napon itd... a u sustini bitno samo da ne bude ispod minimalnog a uz pomoc soli u sustini ubadas koliko W isto kao i na svakom krstenom aparatu, sad sto je taj izraz "varim s toliko ampera" ustaljen je vec druga prica ali ne vare amperi nego snaga. Ista prica ti je i kod strujomera, ne obrcu ga amperi nego energija :D


DZ, neko je to debelo preopteretio... a da nije neko vario u blizini pa je te pikove i smetnje to tvoje sranje registrovalo kao vecu frekvenciju? Mislim, cim je doslo do tolikog pada napona na toj fazi ta je bila zestoko opterecena necim. Ili se moje varenje brezona do BGa osetilo [rofl]
U CA kad god sam osciliskop gurnuo u uticnicu bilo je tacno 50hz... jedan herc gore dole ali to pripisujem kineskom osciloskopu :D

Lazic

U pravu si za Ampere, moja gre¹ka, u pravu si i za Herce, gre¹ka ureðaja druga starog, Herci ne mogu da osciluju, taèka... Slana voda mnogo bolje provodi struju ba¹ zbog soli, ako spusti¹ u slatku vodu akumulator od 12V 45AH i izmeri¹ potro¹nju, biæe oko 12-15W...

DebeliZmaj

ulaz pored imam restoran koji imaju picapec na struju a nemaju normalan dovod, tep-om, nego
neki skrabudz sa dva brojila ... svakako ... kupili smo novu zgradu, korona nas sjebala u preseljenju
dok se tamo ne preselimo ... kako su meni rekli ja sam vam preneo ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Glava Dole

Citat: Laziæ poslato 12 Maj, 2020, 17:41
U pravu si za Ampere, moja gre¹ka, u pravu si i za Herce, gre¹ka ureðaja druga starog, Herci ne mogu da osciluju, taèka... Slana voda mnogo bolje provodi struju ba¹ zbog soli, ako spusti¹ u slatku vodu akumulator od 12V 45AH i izmeri¹ potro¹nju, biæe oko 12-15W...

Morao malo da se iskenjam, profesionalna deformacija :) :-*

UFF

preskocio vecina postova na ovoj temi, pogotovo milosev elaborat
brate sledeci put kazi ja mislim da nisi u pravu i evo ga moj dokaz:



i okaci golu picku

game over bre

friziderdzija

Citat: Glava Dole poslato 12 Maj, 2020, 19:25
Citat: Laziæ poslato 12 Maj, 2020, 17:41
U pravu si za Ampere, moja gre¹ka, u pravu si i za Herce, gre¹ka ureðaja druga starog, Herci ne mogu da osciluju, taèka... Slana voda mnogo bolje provodi struju ba¹ zbog soli, ako spusti¹ u slatku vodu akumulator od 12V 45AH i izmeri¹ potro¹nju, biæe oko 12-15W...

Morao malo da se iskenjam, profesionalna deformacija :) :-*
daleko si ti od profesinalca....

Glava Dole

Tacno, to je receno u sali jer se raskenjam kad se spomene nesto oko struje. Mnogo, mnoooogo daleko inace. Ne sporim.

Citat: UFF poslato 13 Maj, 2020, 01:08
preskocio vecina postova na ovoj temi, pogotovo milosev elaborat
brate sledeci put kazi ja mislim da nisi u pravu i evo ga moj dokaz:



i okaci golu picku

game over bre

Pise negde "obavezno procitati"?

UFF


Lazic

Uff mora da èita, èak i bez hleba... :o ;D

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

idanijel

https://www.blic.rs/vesti/hronika/lovocuvar-usred-skole-ubio-suprugu-i-njenog-ljubavnika-dvostruki-ubica-iz-erdevika/71mztdg a smeæa od novina, vi znate ko je kome ¹valer, ojebine, blate nekom mrtvo, dete, majku, sestru...

Poslato sa COR-L29 pomoæu Tapatoka

ЯЭВОЛУТИОН

ne znaju iz novina, ali u erdeviku svi znaju ko koga jebe....samo onaj kome jebu zenu sazna poslednji i ona ili ga kurac zabole ako je sarma dobra ili dodje do masakra...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11