Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

eclipse4

zajsta u mom kraju nisam cuo da je inzenjer prebacen u zelenu brigadu...ili slicno....

El Jefe

Ја у свом послу стално срећем људе који се не баве оним што су дипломирали. Рецимо срео сам доктора машинства који вози камион. Том доктору је рецимо дипломирани архитекта зидао септичку јаму.
Друштво за заштиту од животиња

mali_zmaj

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 22 Avgust, 2019, 23:09
moras na obuku kod debelog zmaja ...kako se mobinguje gazda .....ali na vreme....

Vjerujem da DZ to ¹to radi radi odlièno,i vrijedi svome nadreðenom,i njegova profesija je tra¾ena,ja ne radim neki specifièan posao,klasièan prodavac..,a to svako mo¾e do radi...,jedino ¹to kucam mjere brzo do bola...,i stvorio sam krug mu¹terija koji me gotive...,jbg. poslije deset godina drkanja po tastaturi i ne kucao.. Otp..,kad bih i odluèio da mjenjam posao,to bi moralo biti neko te¹ko lalemudanje za isto novca koje sad zaraðujem,ili za manje novca,al dr¾avna firma..,ili ti uhljeb!!  Al po¹to smo u familiji svi ðuture politièki neaktivni,od toga nema ni¹ta!!  a redovnim putem dobiti posao u dr¾avi..,nemoguæe!!
jin-jang

El Jefe

Дођи вамо да те запослим као поштара. Нема ко, ем одоше сви у иностранство, ем је лоше плаћено.
Друштво за заштиту од животиња

Biker-Boy

Al nek se znade: "postar uvijek zvoni dvaput" :D
I feel the need..... the need for speed !!!

mali_zmaj

Ne da mi ¾ena da budem po¹tar!!!   ;)

poslato sa rupovke uz pomoæ kurble
jin-jang

Lazic


PECA BMW

Citat: El Jefe poslato 23 Avgust, 2019, 13:27
Том доктору је рецимо дипломирани архитекта зидао септичку јаму.

Zato je doktor jer ume da izabere majstora dobrog !
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

El Jefe

Citat: Biker-Boy poslato 23 Avgust, 2019, 17:31
Al nek se znade: "postar uvijek zvoni dvaput" :D
Поштар никада не звони два пута.
Друштво за заштиту од животиња

Hurricane

...kad smo veæ o po¹taru, doneo mi na posao upravo jo¹ jedan u nizu naloga za izvr¹enje

nekad su se ljudi radovali po¹taru, sad je najmanje po¾eljna osoba za videti  [rofl]


meni nije jasno kako uspete da vam zastare kazne, mene uvek pronaðu na poslu i sve mi naplate direktno od plate..

tj mene ni ne tra¾e nego nalog firmi da isplati

na dva meseca od zastare...

do sada sam uspeo da mi zastari svega 3-4 kazne...

Lazic


UFF

kojoj firmi i na kom poslu? :D

a najbolja su mi ta pitanja za bilo koja licna dokumenta tipa: profesija, naziv i adresa firme... nezaposlen bre, satebolikurac kako mi se zove firma, zove se pazdatinekazem

dzimika

lako je ako nisi prijavljen, ako jesi onda te lako nadju
nisam samo siguran da li ako imas neka minimalna primanja da ne mogu da ti  skinu od toga

UFF

a sto je onda mene tesko da nadju po JMBG?
nema veze sto nisam prijavljen ili zaposlen ako imam pun Q kesa u banci, pretraze sve domace i strane banke kod nas, nadju kod kojih imam racun i posluze se sa koliko im treba sa mog racuna

dzimika

Ne mogu da uzmu sa racuna direktno, jer to nije zarada, mogu od zarade samo da skinu

Hurricane

#26495
..naravno da nisam nikad rekao gde radim, samo po¹alju da mora da se plati od sledeæe plate inaèe kazna firmi od 50.000-1.000.000

inaèe je ova kazna bila preinaèena u kaznu zatvora pre godinu i po dana a po¹to se nisam javio u tvorza, re¹ili ovako da naplate

dzimika


El Jefe

Само пази да не закачиш вађење лука и кошпи из воћа на економији. Лепљење кеса ти не гине.
Друштво за заштиту од животиња

UFF

Citat: dzimika poslato 05 Septembar, 2019, 22:51
Ne mogu da uzmu sa racuna direktno, jer to nije zarada, mogu od zarade samo da skinu

pa sta je onda kad nekoj firmi prodam polovan kontejner a oni mi uplate 200.000rsd na racun?
svaki put bude druga firma ali bude slicna cifra

Gašpar

Citat: dzimika poslato 05 Septembar, 2019, 22:24
lako je ako nisi prijavljen, ako jesi onda te lako nadju
nisam samo siguran da li ako imas neka minimalna primanja da ne mogu da ti  skinu od toga

2/3 primanja ako je vi¹e od minimalca, odnosno 1/2 primanja u sluèaju minimalca mogu da opterete.