Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Gašpar

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' .... Ili kako se NE èisti cooler na lap topu  ;D

Veæ du¾e vreme mi se greje lap top, a i poèeo je opasno da se èuje kuler, pa ja danas re¹im da ga otvorim. Od alata u stanu imam dva kljuèa 13-10 (jo¹ iz perioda kad sam vozio yuga) makaze i no¾  :D
Uzmem polako, odvrnem 18 ¹rafova, oèistim sve moguæe otvore, vidim da je kuler suv ko barut, a neka stara izreka ka¾e da to treba da se podma¾e. Imao sam dva izbora - zejtin ili 10-40 iz auta  ;D
Re¹im se za jednostavniju varijantu, kuhinjsku, lepo nama¾em sve, u meðuvremenu mi ispadne jedan od tri ¹rafa koji dr¾e sam propeler, ali po¹to nisam mogao da ga naðem, vratim onih 18 17 ¹rafova s poèetka prièe, ukljuèim ga, kad ono - èuje se kao KTM. Zakljuèim, to je zbog nedostajuæeg ¹rafa.
©ta æu, skidaj sad 15 ¹rafova, u meðuvremenu pometlam ceo stan kako bih konaèno na¹ao ¹raf, naðem ga. Za¹rafim taj jedan ¹raf, i onda kljuèni trenutak. Danak neiskustvu. Uzmem i zavæem svih 15 ¹rafova bez da sam prethodno probao da li je sve ok  ;D
Ponovo ga palim - krrrrrr. Jaoo meni mrak na oèi. Ponovo skidaj, sada opet 18 ¹rafova  >:( i gledaj ¹ta je problem. Gledam, vrtim, vidim zapinje negde, ali ne mogu da provalim ¹ta je.
Po¹to sam video da tu sve nale¾e jedno na drugo, gotovo u milimetar, pomislim - mo¾da sam preterao sa uljem. Obri¹em ivice, ponovo sklopim i sad sve radi kako treba  [yahoo] [yahoo] [yahoo]

Alchemist

Citat: Gaspar poslato 25 April, 2012, 22:29
kad ono - èuje se kao KTM.


Citat: "Fuck you Gaso"  [srednjiprst]

...pa ti tri puta pogadjaj ko te pozdravlja  [rofl] [rofl] [rofl]
You're just jealous cause voices are talking to me

UFF

 [rofl] [rofl] [rofl]

sa cime si odsrafio tih 18 srafova?
sa makazama?

Gašpar


AndreyRR

suvi genije,kad budem cistio stan zovem te da opajes prasinu po coskovima
i izglancas podove sa 4asa

mareskin

Citat: Gaspar poslato 25 April, 2012, 22:29
Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' .... Ili kako se NE èisti cooler na lap topu  ;D

Veæ du¾e vreme mi se greje lap top, a i poèeo je opasno da se èuje kuler, pa ja danas re¹im da ga otvorim. Od alata u stanu imam dva kljuèa 13-10 (jo¹ iz perioda kad sam vozio yuga) makaze i no¾  :D
Uzmem polako, odvrnem 18 ¹rafova, oèistim sve moguæe otvore, vidim da je kuler suv ko barut, a neka stara izreka ka¾e da to treba da se podma¾e. Imao sam dva izbora - zejtin ili 10-40 iz auta  ;D
Re¹im se za jednostavniju varijantu, kuhinjsku, lepo nama¾em sve, u meðuvremenu mi ispadne jedan od tri ¹rafa koji dr¾e sam propeler, ali po¹to nisam mogao da ga naðem, vratim onih 18 17 ¹rafova s poèetka prièe, ukljuèim ga, kad ono - èuje se kao KTM. Zakljuèim, to je zbog nedostajuæeg ¹rafa.
©ta æu, skidaj sad 15 ¹rafova, u meðuvremenu pometlam ceo stan kako bih konaèno na¹ao ¹raf, naðem ga. Za¹rafim taj jedan ¹raf, i onda kljuèni trenutak. Danak neiskustvu. Uzmem i zavæem svih 15 ¹rafova bez da sam prethodno probao da li je sve ok  ;D
Ponovo ga palim - krrrrrr. Jaoo meni mrak na oèi. Ponovo skidaj, sada opet 18 ¹rafova  >:( i gledaj ¹ta je problem. Gledam, vrtim, vidim zapinje negde, ali ne mogu da provalim ¹ta je.
Po¹to sam video da tu sve nale¾e jedno na drugo, gotovo u milimetar, pomislim - mo¾da sam preterao sa uljem. Obri¹em ivice, ponovo sklopim i sad sve radi kako treba  [yahoo] [yahoo] [yahoo]


Jasno ti je da to neæe dugo da valja. Koristio sam i ja zejtin par puta ;)
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Plazma Keks


nano

da plazma TOVAT mast!

ne za to se koristi ulje za fine sklopove, najbolje ono za sivace masine...

@gasa: koja je grafika na tom laptopu? nvidia?

Plazma Keks

tovat mast je jedna od masti koja se koristi za masine i lezajeve ;)
imas i druge masti koje se koriste za lezajeve i ostale sklopove, a rasturao sam ranije coolere na kompovima i sve sto sam vidjao je bila mast, ali ne tovatna

Gašpar


nano

Neam, nego kad si rekao da se greje vec vidim nvidiu i crne ekrane... sreca pa je ati, vecina laptopova zavrsi sa crnim ekranom ako pre toga ne fasuje od tecnosti

Citat: Plazma Keks poslato 26 April, 2012, 00:42
tovat mast je jedna od masti koja se koristi za masine i lezajeve ;)
imas i druge masti koje se koriste za lezajeve i ostale sklopove, a rasturao sam ranije coolere na kompovima i sve sto sam vidjao je bila mast, ali ne tovatna

to ti dodje kao kad bi ja tebe ucio da popravljas viljuskar ;) a mast pa moze i sviNJska ko sto kazu za prst u oko

mareskin

Citat: nano poslato 26 April, 2012, 00:56
Neam, nego kad si rekao da se greje vec vidim nvidiu i crne ekrane... sreca pa je ati, vecina laptopova zavrsi sa crnim ekranom ako pre toga ne fasuje od tecnosti

Citat: Plazma Keks poslato 26 April, 2012, 00:42
tovat mast je jedna od masti koja se koristi za masine i lezajeve ;)
imas i druge masti koje se koriste za lezajeve i ostale sklopove, a rasturao sam ranije coolere na kompovima i sve sto sam vidjao je bila mast, ali ne tovatna

to ti dodje kao kad bi ja tebe ucio da popravljas viljuskar ;) a mast pa moze i sviNJska ko sto kazu za prst u oko

Nemojte se svaðati. Nauèiæu vas ;)
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin

Citat: Gaspar poslato 26 April, 2012, 00:52
Nano, ovaj laptop je u pitanju:

http://www.msiwhitebook.com/product_spec.asp?model=MS-1634


©to pita¹? Ima¹ neke delove?  ;D

MSI i HP Pavilion imaju najvi¹e problema sa ventilatorima tj. pregrevanjem. Bar je tako po iskustvu iz mog servisa. Ali HP je èudo. Skuplji model, a problem sa pregrevanjem samo tako.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Plazma Keks

a toshiba i asus? imam mali asus eeePC i primetio sam da u nekim trenutcima krene da struze nesto u njemu i onda se utisa...

mareskin

Citat: Plazma Keks poslato 26 April, 2012, 08:46
a toshiba i asus? imam mali asus eeePC i primetio sam da u nekim trenutcima krene da struze nesto u njemu i onda se utisa...

Ma, svi se pregrevaju ako je zaprljan/o¹teæen ventilator ili zapu¹eni otvori za vazduh. Ali MSI i HP su rekorderi. Jer najvi¹e reklamacija u garantnom roku imamo zbog pregrevanja na njima. U vangarantnom roku, najèe¹æe. lepo otvorimo laptop, oèistimo æebence koje se napravi od pra¹ine i dlaka i podma¾emo ventilator.

Zato su extra re¹enje hladnjaci za laptopove. Ja koristim neki kvalitetniji sa metalnom povr¹inom i laptop ne gasim nikada.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

pittatore

Citat: Jefta poslato 18 April, 2012, 21:22
Данас на Бранковом видим девојку у новој корси како у једној руци држи цигару, у другој телефон Галаксију С2 и куца поруку и покушава да вози. Да сам имао неко оклопно возило типа марке Мерцедес 200д из `81 само бих је искипао у Саву. Јебо јој пас матер...
Jutros se vozim na posao i imam ¹ta da vidim.
U traci pored - ¾ena, vozi nov Focus.
Pièi preko 80, s nosom u retrovizoru.
©MINKA SE!!!
Vratim pogled na put, al' eto ðavola.
®ena napola pre¹la u moju traku i ne prestaje da se ¹minka.
Utronjao sam se ¾iv.
Ispadne mi ma¹inica za brijanje na baterije i padne na burek koji mi bio na drugom sedi¹tu, pa se sve zajedno otkotrlja na pod.
Poku¹am kolenima da ispravim volan, al' ispustim mobilni, koji padne pravo u kafu ¹to mi je bila meðu nogama.
O¹urim sam sebi bele bubrege i srpsku kobasicu;
mobilni crk'o i jo¹ prekinuh va¾an razgovor.
`BEM TI ®ENE VOZAÈE.

Lazic

#136
Citat: Gaspar poslato 25 April, 2012, 22:29
Imao sam dva izbora - zejtin ili 10-40 iz auta  ;D
Re¹im se za jednostavniju varijantu, kuhinjsku

[rofl] [rofl] [rofl] [rofl] Jao bre Ga¹o, kako æe¹ lepo da opet odvija¹ 1800 ¹rafova, kad ti se ventilator pretvori u fritezu, a to æe biti odprilike za nedelju dve... [facepalm] [facepalm] [ludak]


Ne ¹alim se, zejtin je vrloooo zajeban po pitanju podmazivanja bilo èega, skuplja pra¹inu i postaje lepljiv, ima da se ukenja¹ dok to razradi¹ i oèisti¹... Moj ti je savet, bolje ¹to pre 1800 ¹rafova, pa 10w-40... Ne èekaj da se sve ukenja...[cheers]

Plazma Keks

Citat: mareskin poslato 26 April, 2012, 10:42
Citat: Plazma Keks poslato 26 April, 2012, 08:46
a toshiba i asus? imam mali asus eeePC i primetio sam da u nekim trenutcima krene da struze nesto u njemu i onda se utisa...

Ma, svi se pregrevaju ako je zaprljan/o¹teæen ventilator ili zapu¹eni otvori za vazduh. Ali MSI i HP su rekorderi. Jer najvi¹e reklamacija u garantnom roku imamo zbog pregrevanja na njima. U vangarantnom roku, najèe¹æe. lepo otvorimo laptop, oèistimo æebence koje se napravi od pra¹ine i dlaka i podma¾emo ventilator.

Zato su extra re¹enje hladnjaci za laptopove. Ja koristim neki kvalitetniji sa metalnom povr¹inom i laptop ne gasim nikada.
ah, pa onda cemo se druziti mi ;D sem ako mi djavo ne bude dao mira da vidim kako to izgleda iznutra.
imam jedno pitanje, posto sam taj Asus kupio u Nemackoj i dobio sam asus garanciju sa kojom mogu da ga popravljam u bilo kojem asus servisu na svetu. posto je ovo srbija, vazi li se to i kod nas?

Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Lazic

ako ga ne otvara¹ sam... :D



edit:
@taraba:
na q te n8... :D