Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 7 gostiju pregledaju ovu temu.

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

despic

parking u centru...ni u 10 uvece ga nema
mada nista sto par piva ne moze da resi
klasican divljak

Glava Dole

Kupis dzipa pa ko gospodin covek stanes uz sva 4 gde ti se hoce... sto je skuplji mana sansa da da ti napisu kaznu :)

ninja66

Citat: Glava Dole poslato 03 Septembar, 2020, 05:13
Kupis dzipa pa ko gospodin covek stanes uz sva 4 gde ti se hoce... sto je skuplji mana sansa da da ti napisu kaznu :)
Samo crni sa tamnim staklima.

despic

Jbg znao sam da nije trebalo da kupujem sivi. Zato i nmg da nadjem parking
aaa zaboravio sam da ispricam kratku angerdotu kad me slikao soko... samo sto sam izasao iz kola pa sam potrcao da vidim o cemu se to radi kad ono...kucam na prozor unutra neki indijanac i pandur u uniformi indijanac ljakse. Otvara prozor ja gledam kad ono u kolima monitor 17 inca a moja tablica na prvom mestu. Reko prijatelju sad sam zatvorio vrata od kola nemoj da bude ovo ono kazna stize kuci i to. On kaze ne brini, imas 5min da platis parking...reko hvala dovidjenja.
Eto dobili smo po 100e sad ce da nas jebu za sve pare... a da ne pricam o porezu na gajbu sto sam dobio.
Ko da imam vilu od 1000kv na dedinju. Sta li rade ljudi koji imaju po 10 nekretnina, ne kapiram...
klasican divljak

DebeliZmaj

sta da radis ? pa platis ... ako ti ne pasuje .... prodaj ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

despic

Ma vidim da cu i ja uskoro malo u de pa da pljujem malo po srb. Ne moze porez na kucu da mi bude kao 3 prosecne plate pa makar imala i 5 spratova
klasican divljak

eclipse4

to je zato sto nemas drugare tamo gde treba da ih imas :) :) :)

despic

Citat: eclipse4 poslato 03 Septembar, 2020, 16:30
to je zato sto nemas drugare tamo gde treba da ih imas :) :) :)
Istina, nemam... a i ne zelim da mi oni budu drugari jer po opstinama i poreskim upravama rade retardi iz sns-a
klasican divljak

eclipse4

pre sns bili su u nesto drugo a posle snsa bice u nesto trece :) to ti je lanac ishrane :)

despic

al ovi su bas debili brte...marko djuric sorta
klasican divljak

DebeliZmaj

sta je problem.. dobio si porez na osnovu kvadrata, zove i starosti objekta i slicno ...\
dakle imas opcije

a) ne placas porez ... dodju na kraju izvrse naplatu preko izvrsitelja ...\
b) platis i tu si ..
c) platis pridosli porez i odselis se negde vise ka periferiji ...

nije da imas nesto manevarskog prostora ... i sta kukas ... valjda se placa u tri ili 4 rate...


to je kao kad kupe auto 3000cc pa kukaju
pa nemoj da kupis ... i nemas trosak .....

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

despic

Eto, opet se pravis pametan i mislis da si nasao pametno poredjenje. Auto od 2.5ccm sam kupio svesno znajuci koliki je porez i mogu da ga prodam kad ocu ili da ga ne registrujem ili da mi stoji u dvoristu kao ukras. A kucu sam napravio i ne mogu da je ne registrujem tj ne platim porez jer ne zivim u njoj... A sto nemam ulicnu rasvetu? A sto ima 40 zbunjenih ljudi ispred objekta u kom se resavaju ove stvari? Bezveze a? Sramotno je sto grad bg ima budzet veci od beca a i dalje je raspao, neplanski i jajarski
klasican divljak

DebeliZmaj

dakle znao si gde si zidao kucu ...
znao si da nemas ulicnu rasvetu ...
svi sve hocete a necete da placate ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

despic

Zmaje prijatelju, kao prvo ti i ja nemamo isti pogled na svet....i na zivot.
Kao drugo, jel ti placas za nesto bas mnogo, a za to ne dobijas ama bas nista? Zamisli odes u radnju das 100e za novi ssd a ne dobijes ga.
Kad mi neko kaze gde su sve te pare i koga ja to finansiram onda cu reci ok, odgovara mi ili ne.
Naravno da cu da kukam kad finansiram Marka Djurica i njemu slicne retarde.
klasican divljak

DebeliZmaj

Pa onda srusi kuci ili je prodaj...

Dakle jel ima rasvete tu sad ? - nema
Da li je bilo kad si bio neimar ? - nije
Da li je bilo kad si kupio plac ? - ne

Dakle, znas da nije bilo pre a nema i sad ?
Sta te neko ostetio ? Neko ti obecao rasvetu ? - Ko tog koji ti je eksplicitono to obecao...
Dakle gde je tu malus op¹tine ?
Ili je problem ¹to si ti povoljno uzeo plac, napravio kucu i sad ocekujes da
op¹tina to kao prioritet postavi uliènu rasvetu ?

Kapiramja tebe, puno ti je 15-20k dinara da das ... ok ali sa vlasnistvom kuce dolaze i odredjene odgovornosti ...

Dakle imas binaran izbir ...
0 - false - neplatis porez ... najebaces na duge staze
1 - true - platis porez ... onda se sa punim pravom bunis prvo MZ, pa op¹tina ¹to nemaj javnu rasvetu....

evo ti malo besplatnog pseudo koda ...

if platio_porez == true
then echo("Tra¾i¹ rasvetu, pod uslovom da imas gradj, dovolu i slino, ono legalan prilkjuèak na vodu ...
                  Op¹tina kad se popuni ulica uvede samodoprinos svakome za uliènu rasvetu i eto ...") :
else echo("Najebaæe¹ ...);

Realno platiæe¹ na kraju :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

despic

pazi, posle pola texta vec sam prestao da citam...kojih bre 20k dinara? Jel ti citas sta ja pisem... 3 prosecne srpske plate nisu 20k dinara zmaje.
Jel mislis da bih se bunio za 20k dinara?
btw ima rasvete ali je jako jadna. Tako da kao i da je nema. Ako hoce nabavicu im i reflektor al ja da se penjem na banderu, necu.
klasican divljak

DebeliZmaj

200k .. opet .... nije neka cifra
pa cek, dakle ima rasveta ali intezitet iste nije po okusu?
apsolutno je ok da kupis za svoj kes i poklonis im
tako je i savski neimar
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

UFF


milomir22

Nama su za neku prcvarnicu koju imamo u bgu bukvalno utrostrucili porez, kupuju oci sokolove, dal malo da nam poboljsaju vid, posto nas evidentno jebu kao slepce najvece.

U kgu postavili nekoliko stubova za montazu saobracajnih kamera, pa ce i tu da se nafatiraju. Jos nekoliko meseci i stize viza i ne, ne radi se samo o parama.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr