Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: El Jefe poslato 07 Jul, 2020, 00:23
Citat: Laziæ poslato 07 Jul, 2020, 00:17
Varte su povoljne i traju bar 5 godina...
Мање вина, мање вина
Ne vidim vezu izmeðu Varte i vina... Pro¹la Varta mi je trajala 5 godina i crkla je od sjebanog reglera, LP je pored ispravnog reglera majkao posle 11 meseci, nisam ni hteo da ga reklamiram, kupio na nekoj akciji u Feliksu Vartu za 2700 dinara, pali radi ide veæ godinu i po... Nikad ne skidam akumulator osim ako mi ne treba motor(sneg, ki¹a) a ba¹ je skroz prazan, teènost proveravam svakih par godina, nekad zimi prestoji i par meseci, nikad se nije desilo da neæe d'upali...

El Jefe

Ниједан акумулатор ми није трајао дуже од две године сем прве уградње. На колима Фурукава 11. година, на кинезу 7. година нека марка. Варта на кинезу издржала годину ипо дана, на колима две
Мање Варте, мање Варте
Друштво за заштиту од животиња

Glava Dole

Prethodna varta mi je oko 2 i potrajala, ali vise je zaklalo to sto je ostala bez vode nego sto je ona bila kriva. Opet sam uzeo istu, 12ica 3750... prva bila 3500, kiviju isto uzeo vartu 9ku, na motoru je prezimila i stoji vec 8-9 meseci... ako je u medjuvremenu i riknula to je opravdano :D

Yuasa fabricka ugradnja 2007 je crkla 2015e na yamahi, i to je bila 9ka umesto 12ice i zaklao sam je ja tako sto sam montirao grejace a nisam vezao na kontakt i zaboravio. Kad se jednom ispraznila do daske i prenocila nije joj vise bilo spasa.

dzimika

Na kolima fabricki aku iz 2007, na sluzbenom pre par nedelja tacno posle 3 godine crkne aku, samo je jedna celija otisla, 10V napon, pokusao komsija na punjacu ali nema sanse, sto sam mu odmah i rekao jer znam sta je u pitanju.
Aku za kola ako kupujete gledajte koji moze da se odrzava, tj da ima cepove kroz koje moze da se proverava tecnost
glavna caka kod novih akumulatora je sto se prodaju kao modeli koji ne moraju da se odrzavaju, naravno da cepove nemaju vec ako skines onu plastiku ne mozes je vratiti  nazad, i onda ostane bez tecnosti od toplote, najcesce tokom leta pocne da isparava mada nema pravila nekog i onda lepo posle 2god ili 3 god jedna celija skroz ostane bez kiseline, od toplote usled punjenja je iskrivi i napravi kratak spoj.
Drugi problem zbog kog crkavaju je los kvalitet olova koji se ubacuje u njih, to je Revolution negde napisao, koriste reciklirano olovo koje nije vise cisto toliko i samim tim je losijeg kvaliteta, tad je napisao da zato akumulatori neke marke koji imaju indikatore i slicno, kostaju i po 200e ali zato traju kao i prva ugradnja

DebeliZmaj

:) .. pa nisu sve varte iste .. ime silver, gold, [platinum .. ima i jos neke podvrste skupe ko okp ;'0
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Darko

https://objektiv.rs/vest/245554/uzas-u-beogradu-laborantkinja-skocila-sa-prvog-sprata-bolnice/


Jedan prijatelj tj poznanik (biv¹i naravno) rekao mi je "Ko ih j...e ¹to su izabrali takav posao...." On i njemu slièni i dalje sve znaju o 5g mre¾i, vakcinama, migrantima, èipovanju, da maska ne ¹titi nego ¹kodi bla, bla, bla, bla.... Ova godina æe biti definitivno godina èi¹æenja od primitivnih peæinskih balvana..... To nije stvar slobode mi¹ljenja, nema¹ ti ¹ta da misli¹, o tome struènjaci uèe 20, 30 godina aktivno i posle toga do¾ivotno pasivno, nakon svega ne mogu da ka¾u kako im je sve jasno, ali balvanima izgleda jeste i jasno i sme¹no ¹to su neke budale izabrale da poma¾u bolesnim ljudima... Razbesni me ¹to uop¹te vidim ovakve vesti i ¹to me ljudi pitaju "da li to stvarno postoji" Nekada su bile ve¹tice krive za bole¹tine, danas zavere moraju da se provlaèe, jer krivac mora da se stvori, pronaðe, izmisli, lak¹e im je tako valjda....

PECA BMW

Citat: Darko poslato 14 Jul, 2020, 22:19
https://objektiv.rs/vest/245554/uzas-u-beogradu-laborantkinja-skocila-sa-prvog-sprata-bolnice/


Jedan prijatelj tj poznanik (biv¹i naravno) rekao mi je "Ko ih j...e ¹to su izabrali takav posao...." On i njemu slièni i dalje sve znaju o 5g mre¾i, vakcinama, migrantima, èipovanju, da maska ne ¹titi nego ¹kodi bla, bla, bla, bla.... Ova godina æe biti definitivno godina èi¹æenja od primitivnih peæinskih balvana..... To nije stvar slobode mi¹ljenja, nema¹ ti ¹ta da misli¹, o tome struènjaci uèe 20, 30 godina aktivno i posle toga do¾ivotno pasivno, nakon svega ne mogu da ka¾u kako im je sve jasno, ali balvanima izgleda jeste i jasno i sme¹no ¹to su neke budale izabrale da poma¾u bolesnim ljudima... Razbesni me ¹to uop¹te vidim ovakve vesti i ¹to me ljudi pitaju "da li to stvarno postoji" Nekada su bile ve¹tice krive za bole¹tine, danas zavere moraju da se provlaèe, jer krivac mora da se stvori, pronaðe, izmisli, lak¹e im je tako valjda....

Ja mislim suprotno , bas sad ce se namnoziti vise nego ikad .
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Darko

medju mojim prijateljima nece vala sigurno

Kostić

#26868
суицид нема боје и обележја а пећински балвани су били здравији од данашњих балвана ако се о балванима говори ако се ти балвани користе као метафора да се људи прикажу као нешто ниско то је друга болест а ни она нема боје и обележја и та болест је озбиљна болест која води у тамне ходнике ускоумља и деси се да се метафоричар заглави па позове помоћ а помоћи нема јер балван нема уши па не чује како год болес не бира




Kostić

ја имам много тога да мислим и не браним другоме да мисли него наш даре зна ко су они из телевизора што нам дају разоноду у слободно време иде на тезгу дузне динар за бољи леба и свира музику коју балвани махом воле и ту мени ништа није јасно уа балван ал ајмо да запевамо можда ипак не бих требао да мислим боље да слушам струку


оћу заболе ме :)

Lazic

Kostiæu, peæinski balvani su mo¾da bili zdraviji od dana¹njih, svih svojih 30ak godina ¾ivota, na¾alost dana¹nji do¾ive duboku starost upravo zbog medicine koju ne priznaju... ©teta...

ЯЭВОЛУТИОН

sto se doktora tice...i oni su ljudi...a ljudi imaju neobicnu naviku...covek se uci dok je ziv a umre glup....ima pravo svako da misli sta hoce, jer sve drugo je pokusaj uvodjenja jednoumlja....ne mozes ti nekom da zabranis da mrzi crnce i cigana....hrvata ili srbe ili siptare...ti samo mozes da sprecis da fizicki ima uticaj na njihove zivote....sve ostalo ima kontra efekat...kju kluks klan nije nastao u konfederaciji, vec na teritoriji koja je pripojena USA nakon onoga sto su nazvali gradjanskim ratom, a to uopste nije bilo to...vec ratom severnog i juznog dela jedne drzave,,,koji cak nije imao ni rasnu ni nacionalnu ni versku konotaciju, vec samo borba za tokove novca.....jug je plasirao jeftin pamuk van granica drzave pa su se na severu osetili ugrozenim.....posto su imali organizovaniji sistem, napravili su jacu vojsku i uz pomoc saveznika porazili jug....oteli im imanja....a robover ostavili ako hoce da rade za male dnevnice...ali su satro bili slobodni.....kao sto i sada imaju sve slobode...evo vidi se.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

U su¹tini su skoro nimalo odmakli od tada... Osim u du¾ini ¾ivotnog veka... Robovi su postali masu isplativiji...

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Laziæ poslato 17 Jul, 2020, 22:31
U su¹tini su skoro nimalo odmakli od tada... Osim u du¾ini ¾ivotnog veka... Robovi su postali masu isplativiji...
pa da je sustinski bilo zelje da civilizaciski napredujemo, nepredovali bi.....a;i pokusaj uredjenja zvani kapitalizam je prerastao u liberalni kapitalizam koji ima previse dodirnih tacaka sa robovlasnickim sistemom sa odredjenim otklonima i pravljenjem izuzetaka koji potvrdjuju pravilo....sada kada bi podelio svo bogatstvo ravnomerno na sve ljude sveta za deset godina bi neki bili siromasni a neki bogati....jer je problem u uticaju a ne u novcu...jer ako ovo prvo imas mozes da nastampas novca koliko ti volja ili da napravis okruzenje tako da za sitne pare dodjes do velike vrednosti...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11



sasa ns 1

ja sam oduvek prièap da je poljoprivreda najva¾nija

despic

u sto bi bilo dobro da se ukinu te zvezde granda, zadruge, prijatelji, parovi, farme, i ostali qrci
klasican divljak

eclipse4

mali danas ne zna gde je ostavio telefon (bio na plazi sa drustvom) telefon zvoni i sve to al ga nema nigde....hajde reko da ga nadjemo preko googla na opciji izgubljeni uredjaj.....sve se ulogujem itd i onda jedina opcija je "posalji poruku sa kodom na telefon" koji je zapravo izgubljen......  [rofl] [rofl] [rofl] pa ovo je necuveno

DebeliZmaj

skolujes se godinama za neki posao
prosao si sveu teoriji a posle imas i
rotaciju na praksi .. dakle prosao si
infektivno odeljenje ... i dalje si pri
tome da radis u zdravstvenom
sistemu..... dakle izabrao si taj
posao totalno svestan rizika ..

a ova sto misli da zna da leti ....
... ako je istina da je imala psihickih
problema ... onda je upitan i njen
profesionalan rad ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell