Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 7 gostiju pregledaju ovu temu.

MIGE

Citat: Kostiæ poslato 22 Decembar, 2018, 14:41
vozi ljude - autobus i jedina pravda je kanap. ko vozi ljude nema pravo na gre¹ku. zamisli da pilot pogre¹i... ma¹inovoða... sve je to isto.

nego, ja na pijac duznem kafu (30 sekundi plafon) dolazi komunalna septièka ekipa ka¾e furaj odma. jok bre po zakonu smem tri minuta a treba mi 30 sekundi i ne smetam na ulici. nema, ka¾e srba, vi¹e tri minuta., tri minuta pet hiljada.

aha, ok.

allaahu akbar!

¹trecnu se srba i razrogaèio oèi

jel ti frka, a?

uæuta srba ja odem

evo smejem se pola sata :)
ne drkaj kurac
neka prvi baci kamen onaj koji nije gresan

CBRR1

Citat: Kostiæ poslato 22 Decembar, 2018, 14:41


nego, ja na pijac duznem kafu (30 sekundi plafon) dolazi komunalna septièka ekipa ka¾e furaj odma. jok bre po zakonu smem tri minuta a treba mi 30 sekundi i ne smetam na ulici. nema, ka¾e srba, vi¹e tri minuta., tri minuta pet hiljada.

aha, ok.

allaahu akbar!

¹trecnu se srba i razrogaèio oèi

jel ti frka, a?

uæuta srba ja odem

evo smejem se pola sata :)

Zaboravio si da spomenes sta je radio mrmot i jel uspeo da zavije cokoladu dok se to desavalo?

Kostić

mige, jel da prvi baci kamen onaj ko vozi ljude i ubio je nekoga nepa¾njom ili da kamen bacimo mi ¹to vozimo 200 kroz po¾e¹ku? za po¾e¹ku bacam brdo za nepa¾nju s pet mrtvih ljudi zbog mene nem ¹ta da bacim. kako ono be¹e, prvo ¹ine pa murija ili voz mora da stane? zaboravio sam pravila


cbre, zavio

jel æizla reko da je bilo vidno polje? ako vozaè nije video autobus a vidla ga deca onda jebiga.

Kostić


Kostić

u beogradu 90 posto vozaèa autobusa telefonira dok vozi nogama i nosevima i ako je pola autobusa vidlo voz a on nije onda opet jebiga, al ajd nije kriv, ako se ne doka¾e suprotno

MIGE

zajebi novine,gresan si ko pravopis na jugu


Lazic

Kostiæu ako si zaboravio pravila ne sme¹ vi¹e da vozi¹...

Kostić

ma ¹alim se nije èoek kriv desilo se jebiga de¹avaju se te take tragedije., dodu¹e u poslednje vreme veoma èesto al ajd sad, nisu namerne

Kostić


Lazic

Slu¹ao sam danas neke svedoke, stvarno nije video onoliki voz. Kad su uspeli da ga dozovu da pogleda, upanièio se, al' bilo kasno...

ЯЭВОЛУТИОН

lazicu...nije video i nije gledao nije isto...nije video potpada da nisi mogao da vidis usled neke prepreke, a nisi gledao potpada da te boli kurac da pogledas...u saobracaju je retko ovo prvo a skoro uvek ovo drugo...
meni juce iza kombija iskoci budala da predje ulicu....srecom niko nije naisao iz kontra smera pa sam sa 40 na sat izbegao da ga satrem ko puza na stazi....
stao sam tek posle par metar au drugoj traci...to sto je meni oduzeo par godina zivota ga nije zanimalo...opsovao me je i prosao iza kola....i da sam ga zgazio odgovarao bi isto kao i taj majmun sto nije gledao da li nailazi voz....a on je mogao da pogleda i pravovremeno reaguje da nije drkao mobilni telefon....21 vek je i siguran sam da tehnicki moze da se resi da u momentu kad sednes u autobus i das kontakt nema mobilne mreze...nek ga duvaju putnici kojima je dosadno nek ponesu knjigu da citaju....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11


Boban_m

Zabrana koristenja tel u voznji je za vozace a ne za putnike. Dovoljno je da neko pokrene akciju "slikajte vozaca koji koristi telefon" pa kad 3-4 popuse otkaz i prijavu brze ce se oduciti nego sto su naucili da to rade. Drzava to moze da uradi po za dan, ali je to ne amnestira od obaveze da uredi pruzne prelaze na bezbedan nacin, a ne kao u zemljama treceg svijeta.

Lazic

Bobane, koliko u USA ima pru¾nih prelaza obele¾enih Andrejinim krstom? Pun youtube Amera koji ulaze u frku sa vozovima... Mora da se gleda, nedostatak rampe nije izgovor... Da je bila gusta magla ili da iz bilo kog razloga nije mogao da vidi da li ide voz, morao je da stane i da proveri... Koliko znam po magli bi voz svirao svaki èas... A rampa kapiram da je mnogo jeftinija od rasvete ili 700 ¹koda veæ sa'ranjenih...

@Alja:
Jasno meni da je to bila vrsta kurcobolje da obavlja svoj posao kako treba... Kr¹teni vozaèi odavno voze po zapadu i ne prave sranja, ostali neiskusni i nesposobni...

Boban_m

Nisam vidio ni jedan, ako si mislio samo znakom. Svaki ima znak, semafor I rampu. I na sve to voz mora da svira ispred I tokom ukrstanja sa putem. Nedavno su gradjani koji zove pored pruge trazili da voz ne svira nocu, ali im je receno da ce drzava morati dodatno da obezbedi prelaze (nije mi jasno cime jos) da bi vozovi prestali da sviraju, jer tako trazi federalni zakon. Ipak, nesrece se i dalje desavaju i desavace se. Ali jedna je stvar kad drustvo uradi sve sto moze za bezbednost pruznih prelaza a druga ako joj ljudski faktor dobro dodje kao izgovor za sopstvenu nebrigu i nemar.

Lazic

To je taèno... Ovde je problem ¹to su se nebriga i nemar slili od vrha do dna... Èinilo mi se da u nedoðijama ima dosta prelaza bez rampi... Moguæe da je bilo nekad....

nesic1

Opsirnije, i sto neko rece protesti bez definisanih zahteva je zamljacivanje kao da se nesto radi za bolje sutra
----------------
Na fb grupi skinut tekst, mycity forum....
ФРАНЦУСKA: 14 генерала јавно оптужило Макрона за издају због мигрантског пакта из Маракеша!

20. децембра 2018. Европа Коментара

Група највиших француских генерала оптужили су Макрона да је извршио “издају” јер је потписао УН имиграцијски пакт.
Пакт, који су потписале 164 државе у понедељак, укључујући и Француски, дозвољава неограничену миграцију и критику масовних миграција сматра “говором мржње”

Писмо које је потписао генерал Антонин Марзинез са преко 10 генерала, адмирала и пуковника, као и бивши француски министар одбране Чарлс Миљон, упозорава Макрона да овај потез укида суверинитет Француској и даје додатне разлоге да се “већ разбијен народ још више буни”.

Писмо оптужује Маркона “да је крив за ускраћивање демократије и издају против нације јер је потписао пакт без укључивања народа”.

“Француска држава касно схвата немогућност интегрисања превише људи, различитих култура, који су се регруписали у последњих 40 година у области које више нису под законима Републике”, наводи се у писму и додаје се да ће масовне имиграције обрисати француско “цивилизацијско обележје”.

Према Јанис Аткинсон, независној чланици Европског парламента, УН пакт може да преплави Европу са 59 милиона нових миграната у наредних 6 година.

Упозоравајући да би овај план могао да доведе до тога да европске државе “изгубе своју култуту и идентитет”, Атконсонова истиче да би пакт могао да доведе до закона говора мрже који ће направити да је илегално користити термин “илегални мигрант”, и да ће се то заменити термином “нерегуларан мигрант”.
“Биће нелегално не користити њихов језик”, упозорава Аткинсонова, која додаје да европски грађани могу да “се поздраве с демократијом и досадашњим начином живота”, ако се пакт испуни.
Подршка председника Макрона пала је на 18% посто, након нереда и демонстрација против бројних проблема, укључујући порез на гориво и масовне имиграције.

Писмо француских генерала:

Господине председниче,
Потписаћете “Глобални компакт о сигурним, редовним и регуларним миграцијама” 10. или 11. децембра. То ће донети бројна права миграцијама. То може утицати на нашу националну легислативу кроз већ постојеће уговоре и принципе уобичајених одговорности набројаних у овом пакту.
Делује нам да ће од суверенитета остати само начин на који ће се пакт спровести. Не можете одустати од новог дела националног суверенитета без јавне дебате где 80% француске популације сматра да је неопходно зауставити или регулисати драстично имиграцију. Одлуком да сами потпишете овај пакт, дајете додатне разлоге за револт већ љутих и разбијених људи. Kриви сте што поричете демократију и издајете нацију.
Додатно, финансије наше земље се исушују а дуг расте. Не можете ризиковати са скупим позивом за миграцију а да пре тога не покажете да нећете увести нове порезе. С друге стране, морате бити у стању, у погледу безбедности, да сносите последице повезане с доласком додатне европске популације. Kоначно, не можете да игноришете есенцијални део политике, а то је да осигурате сигурност и хармонију. Ипак, ова сагласност може бити одржива једино ако остане одређена интерна повезаност друштва способног да ради заједно, што постаје данас проблематично.
Заправо, француска држава почиње да схвата немогићност интегрисања толико људи, уз додатак других култура, који су се регруписали у протеклих 40 година у области које више не подлежу правима Републике.
Не можете Ви сами да одлучите да обришете наше цивилизацијско обележје и ускраћујете нам нашу домовину.
Зато Вас молимо да одложите потписивање пакта и да закажете референдум на којем ће Французи гласати. Одговорни сте према Французима.
Подржавамо иницијативу генерала Мартинеза против пакта који мора бити усвојен од стране чланова УН на Инервладиној конференцији у Маракешу.
Генерал Антоин МАРТИНЕЗ
Чарл Миљон – бивши министар одбране
Генерал Марк БЕРТУЧИ
Генерал Филипе ЧАТЕНОУД
Генерал Анде KОУСТОУ
Генерал Роланд ДУБОИС
Генерал Даниел ГРОСМАИР
Генерал Kристиан ХОУДЕТ
Генерал Мишел ИСАВЕРДЕНС
Адмирал Патрик МАРТИН
Генерал Kристиан ПИKУЕМАЛ
Генерал Даниел ШАЕФЕР
Генерал Дидиер ТАУЗИН
Пуковник Жан Луис ЧАНАС

U ime Srbije taj sporazum je potpisao:
Министар Ђорђевић у име Србије потписао мигрантски пакт УН!

Министар за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Зоран Ђорђевић предводи делегацију Републике Србије на међународној Kонференцији о глобалном споразуму о сигурним, уређеним и легалним миграцијама, која се одржава данас и сутра у Маракешу, у Kраљевини Мароко.

Међународну конференцију отворили су генерални секретар Уједињених нација Антонио Гутереш и председник Владе Kраљевине Мароко Садедин ел Отмани, а међу учесницима налазе се бројни председници држава, као и председници влада Немачке Ангела Меркел, Шпаније Педро Санчез, Грчке Алексис Ципрас, Данске Ларс Локе Расмусен, Белгије Шарл Мишел и Португала Антонио Kошта.

Министар Ђорђевић на маргинама скупа имао је успешне сусрете и разговоре са председником Панаме Хуаном Kарлосом Варелом, државним секретаром Свете Столице кардиналом Пјетром Паролином, као и са министрима спољних послова Сан Марина Николом Ренцијем, Венецуеле Хорхеом Ареасом, Папуа Нове Гвинеје Патом Римбинком, Либерије Гбезонгаром Милтоном Финдлијем, Либанска Џебраном Басилом и Малте Kармелом Абелом.

Током разговора Ђорђевић и саговорници указали су на важност развоја и унапређења билатералне сарадње као и неопходног заједничког рада у циљу регулисања токова миграција на друштвено прихватљив начин, саопштило је ресорно министарство.

Министар Ђорђевић је овом приликом био гост на свечаном ручку који је у част скупа приредио краљ Марока Мухамед VI.


Kud nas ovo migrantsko jato u najavi vodi unutar stare jevrope bog sveti zna...

®or¾

E da,tako se to radi u Francuskoj i oni æe njihovog babojebca,skinuti.Kod nas se to provuklo na mala vrata,niti se n¹to o tome diskutovalo,niti je populus informisan.Jebe se meni za Francuze ali eto problema u najavi.Sve vi¹e cenim Orbana.

Lazic