Glavni meni

Sta vas je danas ''izbacilo iz takta'' ....?

Započeo Kengur, 05 April, 2012, 11:22

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Jovan D

Citat: Glava Dole poslato 18 Oktobar, 2018, 21:00
Slazem se sa dzimijem, obara se lagano. A nije mi jasno kako ih nije sramota da te cimaju za taj kilometar... ja bih spalio racunar da sam policajac ako treba, bilo bi me sramota da ispadam takav skot ako vec mora, a obara se lagano. to je isto tako moglo da bude i 49, 79, 99, 129 ili koliko je vec ogranicenje, postoji tolerancija u merenju, fabricki predvidjena za uredjaje. Na to se pozovi, ali svejedno je bas dzukacki... presretac realno treba da juri samo ozbiljne nasilnike, tipa prekoracio duplo, prosao kroz crveno, prosao pored pesaka koji je vec na kolovozu itd... a ne takve gluposti...
Nije tako jednostavno, nisam na njihovoj strani ne volim ih taman koliko i ti ali kada njihov uredjaj pokaze 1km/h veruj mi da je prekoracenje bilo i vece, to znaju panduri a zna i vozac. Radili smo ispitivanje tacnosti njihovih uredjaja i nisu tacni, ali uvek u korist objekta koji se krece, da ne kazem vozaca.  Ne bi spalio racunar zbog nekog ko vozi brzo ili na granici brzog veruj mi, a ne bi te ni bilo mnogo sramota posle 58 prekrsaja za 1 sat, sve tolerancije su uracunate vec, mislis da su tebe cekali da tumacis zakone fizike ili da su cekali forum motomanijaka da im neko dokon objasni sta sve ulazi u doplerov efekat...

Glava Dole

Na sudu se obara i to je tacka... nema rekla kazala, u korist ovoga ili onoga... ako je tolerancija toliko i toliko % i pise ta i ta brojka postoji +/- toliko i toliko i vrednost je mogla da bude u zakonskim normama kad se preracuna i oduzme to je oboreno i tacka. Ja ih uopste ne napadam kad je u pitanju prava nasilnicka voznja kako voze vrlo cesto mnogi od nas pa i ja npr, tezi prekrsaji itd, hteo si da se kurcis pa ispastaj, rade ljudi svoj posao, ali da presretac drnda zbog 1kmh mi vec nije opravdano, to je moja poenta... vozio sam nesto kratko motor sa slavetom inace i uzivo i znam da je vrlo savestan vozac bez obzira dal je bio nesto preko ogranicenja, zato mi je krivo... smatram da presretacu jednostavno to nije posao sta god ko rekao... al dobro, to je moje misljenje a ovo forum...

Jovan D

E pa ako ti kazes onda mora da je tako na sudu... a da je sjebao nekog tvog na primer sa 1 km/h prekoracenja jel bi mu uvazio toleranciju, gledao kroz prste, +/- i slicno... pitam onako posto su mnogi bili u takvoj situaciji pa se nesto ne secam da su bili takvog misljenja...

Glava Dole

A da se tebi, ne daj Boze, desi tako nesto, ti bi tom nekom prebacio "vozio si 61 i njega/nje vise nema a da si vozio 59 sad bi bio ziv/a"??!! Pa morao bi da budes zesci pajser da tako nesto izjavis... ti koji su se u takvim situacijama hvatali za 1kmh ako ih ima nisu bas citavi... ja garantujem da se ne bih hvatao za 1kmh jer znam da ne bi moglo da ima znacajnog uticaja u toj situaciji. A i da znam da se desilo sto se desilo pri samo 1kmh prekoracenja znao bih takodje i da je doticna persona prilicno savestan vozac kad je napravila tako mizerno prekoracenje, nema sanse da bih dodatno stajao na muku, to svakako ne bi vratilo vreme... a ako su oni izvlacili materijalnu korist na konto toga i smrti nekog bliznjeg, bili u fazonu kad se vec desilo daj da izvucem sta se izvuci moze je vec druga stvar i ocigledno je koliko su stvarno patili za poginulim... nema svrhe raspravljati se vise, imas svoje misljenje i nije obavezno da se slazemo u svemu ;) Ja i dalje podrzavam sankcionisanje prave nasilnicke voznje od strane presretaca voleo ih ili ne(da nema plavca u sustini vec i onako lud saobracaj bi bio jos ludji) ali kazne za prekoracenja tipa 1kmh i na foru ako prodje-prodje su cisto izdrkavanje. Obara se provereno i to garantujem, samo ako znas na sta da se pozoves. Objasni mi znaci po kom osnovu ne moze da se obori? To sto oni kaznjavaju i naplacuju takve kazne onima koji se nisu pozalili ne znaci da tako i treba... pa i mene su prvog nasamarili forom ako prodje-prodje i oduzeli mi dozvolu 2 ipo god nakon ucinjenog prekrsaja(dakle uveliko nakon apsolutne zastare) i dobili me na neznanje, isto kao sto bi i ovde ako "klijent" nije upucen u ZOBS. Ali avaj, proslo i to, na greskama se uci... pa dalje pamet u glavu, al zato koristim svaku situaciju da posavetujem ljude da ne nasedaju na te APP fore.

Hattrick

Pa cak i na onom jebenom zapadu gde bi se svako jebao za probusenih pola evra, brzi presretaci na auto putu sa ogranicenjem brzine 130kmh, imaju bazdaren radar da ne ulazi u akciju ako je izmerena brzina ispod 143kmh. To ne mora niko da mi pametuje i tumaci, rekao mi je licno prijatelj koji radi na njemu.

Kostić

#25345
stativni radar koji stoji sa strane je merilo, presretaè je siled¾ija isto kao i taj u prekr¹aju. amin. (kada murija juri kriminalca po saobraæaju to mo¾e da se toleri¹e ovo ne)

izvinie, a ¹ta vi radite iza mene u braniku?

pa ja sam presretaè i ja èinim dobro delo tako ¹to vas snimam kako vozite br¾e od ogranièenja i zbog toga æe platite kaznu

a jesam ja napravio ili izazvao neki udes ili je neko zbog mene morao da be¾i ono ovo

pa nije ali ste vi vozili br¾e od ogranièenja

a kolko brzo ste vi vozili?

i tako mo¾emo da se nate¾emo dok nas mafija ne potepa ko æopa vladu kljuèa....

MIGE

Citat: Glava Dole poslato 19 Oktobar, 2018, 01:47
Na sudu se obara i to je tacka... nema rekla kazala, u korist ovoga ili onoga... ako je tolerancija toliko i toliko % i pise ta i ta brojka postoji +/- toliko i toliko i vrednost je mogla da bude u zakonskim normama kad se preracuna i oduzme to je oboreno i tacka. Ja ih uopste ne napadam kad je u pitanju prava nasilnicka voznja kako voze vrlo cesto mnogi od nas pa i ja npr, tezi prekrsaji itd, hteo si da se kurcis pa ispastaj, rade ljudi svoj posao, ali da presretac drnda zbog 1kmh mi vec nije opravdano, to je moja poenta... vozio sam nesto kratko motor sa slavetom inace i uzivo i znam da je vrlo savestan vozac bez obzira dal je bio nesto preko ogranicenja, zato mi je krivo... smatram da presretacu jednostavno to nije posao sta god ko rekao... al dobro, to je moje misljenje a ovo forum...
samo ti nemoj da pametujes..imas milion kazni i zabranu..tako da... [rofl]

®or¾

Ima Mige ali ovaj put je apsolutno u pravu i opravdano " pametuje".Obara se iz zajebancije [cheers]

slave74

Isao sam kolima, s porodicom i iznervirao sam se samo sto mi je policajac morao probuditi decu, jer su prethodnu noc lose spavala. Nista drugo.
Inace radar je onaj sto snima tkz Fama ili tako nesto. U naseljenom mesto je podesen da se ukljuci na u mom slucaju 56km/h.
Snimio me je na 57km/h.

Odmah sam ponudio policajcu drugu mogucnost, al ne moze.
Pitao i za gresku radara , kaze da su uracunali vec 10%, i da ovi u Rumi imaju podesenu toleranciju na radaru 0%, tako da znate.

Inace kad tuda  putujem motorom prodjem i dosta brze, tako da ovu kaznu ne dozivljavam kao problem.
I mislim da me uopste ne bi zaustavili na motoru, bez obzira na brzinu..
Tim putem sam prosao dosta puta u poslednje vreme, al nikad pre nisam video ovog golfa6 , obicno stoje sa policijsko obelezenim vozilima. U pitanju je Jelenca , iz Sapca ka Valjevu.

®or¾

Jebi ga Slave,to nije isti par rukavica,ti si prekoraèio brzinu 7 km,a ne 1 km [neampojma] samo nisi imao sreæe da pretegne taj km na drugu stranu [cheers]

UFF

Citat: dzimika poslato 18 Oktobar, 2018, 23:02
Danas dobih novi dusek, nadam se da ce moji bolovi u ledjima prestati u narednim danima

Citat: Gavrolini poslato 18 Oktobar, 2018, 23:05
I ja sam narucio neki bas brutalan.

i na osnovu cega ste se odlucili bas za njega?

zrtve marketinga? :D

Citat: slave74 poslato 18 Oktobar, 2018, 20:33
Cuvajte se sivog Golf 6.

[djavo]

http://i.postimg.cc/RZPSSRWY/2018-10-19-080134.jpg

dzimika

Citat: aæimo poslato 18 Oktobar, 2018, 23:31
Ajd pi¹ite detalje, koji proizvoðaè, model, cena...

Ja sam uzeo tj keva uzela preko administrativne dormeo, ali uzeo 200x80, posto je kod mene na krevetu dva duseka, ako propadne moja strane menjamo samo nju, a ako je veliki dusek 200x160 onda ceo moras da menjas, a najcesce ode muska strana :D
Sad je neki popust pa izadje valjda 26000 ili tako nesto

Gavrolini

Jako dobar drugar mi radi u jysku. Pre par godina ga pokupi kombi na bajsu. Od tad decko ima problema sa kicmom i spavanjem. Preporodio se od kad je uzeo dusek. A za model konkretan sam se odlucio i na osnovu njegove preporuke kao nekog ko radi tamo od otvaranja

Lazic

Citat: Jovan D poslato 19 Oktobar, 2018, 02:07
E pa ako ti kazes onda mora da je tako na sudu... a da je sjebao nekog tvog na primer sa 1 km/h prekoracenja jel bi mu uvazio toleranciju, gledao kroz prste, +/- i slicno... pitam onako posto su mnogi bili u takvoj situaciji pa se nesto ne secam da su bili takvog misljenja...
Okreni obrni, mali¹a je u pravu, radar ima toleranciju, validno je ono ¹to je izmereno, prekoraèenje od 1kmh se lako obara na sudu... Pod uslovom da nije izazvao udes u kome je "sjebao" nekog neèijeg ili da nije i¹ao 57kmh umesto 56... Inaèe ja sam jednom fasovao na 56, radar se palio na 55, pub crveneo i izvinjavao mi se ¹to mora da mi pi¹e kaznu...

Samo i dalje ne mogu da zamislim ni jedan razlog za¹to bi se iko odazivao na pozive sudija za prekr¹aje...?

slave74

Mislim da sad donose presude u odsudstvu.

megaidiot

mislim da ne mogu jel ne moze da pocne proces bez tebe

Kostić

radar se uobièajeno postavlja tamo gde nema ugro¾avanja bezbednosti i kad vozi¹ 80 kamoli 51 60 62-polaipo. tamo gde niko neæe da 'juri' nema radara. ne raèunamo u¾u gradsku zonu u kojoj je frekvencija saobraæaja gusta u svim kategorijama od pe¹aka do autobusa. sme¹no je kad postave radar na pravac od 20 kma gde nema ¾ive du¹e a jo¹ je sme¹nije kad neko tuda vozi 90 i najebe jer je 80. tu se vozi 200+ pa ako i stigne da te vidi il okrene radar ako si na motoru a on meri front neæe da stigne ni da mahne jer proleti¹ ki muva.ja kroz moju ulicu idem tries èetre¹ plafon jer na svako metaripo neko izlazi, napravili 'park' uz ulicu pa ispadaju lopte deca pretrèavaju i ko me god obiðe ko manijak il je pandru jer je selo pandursko u poslednjih godina il je neki trkaè. radar bio dvaput za 5 godina po petnes minuta. il nema mu¹terija il su mu¹terije panduri pa je greota da se tu mu¹uljaju

Kostić

onaj ¹to pika lopticu i jede samo ne¹to za ¹ta ja nikad èuo nisam kupuje u disu a u disu stoji cena sa akcije i kad èoek uzne proizvod ispod koga stoji ta cena najebe za sve pare jer mu sop¹te da ne èita mikrometarska slova i da je ta cena sa akcije istekla i da to pi¹e a istina je i ko ima mikroskop mo¾e da proèita i kad ih èoek pita ako je akcija istekla zbog za¹to stoji sa slonovskim brojevima d¾abarija oni sle¾u ramenima i ko te jebe bajo kad ne gleda¹ al dobri bog dao moguænost da im èoek ostavi to na kasi  zahvali se i ode.

utem sluèaju lica tih ljudi iz disa imaju posebnu boju zla i kunevlja kolena i pokolenija

Plazma Keks

ja odem u maxi, sve ih mrzim, pogotovo onu debelu kasirku koja se UVEK zajebe kada kuca nesto i onda pozove pomoc

Kostić

lidl na banjici u save ma¹koviæa prazan, onaj na vidikurcu pun. banjica daleko za resnik ripanj i ostale mesne zajednice. a vidim i u nsu lidl prazan